Ogłoszenia – XXVI niedziela zwykła

28 września 2014

W nawiązaniu do kazania zapraszam do przemyślenia propozycji Domu Kultury i zastanowienia się jak możemy się sami włączyć w jego tworzenie. Na stoliku za ławkami znajdziemy nowy numer gazety Nasza Winnica w dużej części poświęcony Domowi Kultury. Weźmy go i przeczytajmy. Możemy też zanieść sąsiadom i rodzinie. Od następnego numeru wrócimy do kolporterów, ale dzisiaj chciałbym, by każdy sam wziął gazetę.

Krótko powiem to, o czym więcej przeczytamy w gazecie. Szukam stu sponsorów, z których każdy zadeklarowałby przez rok miesięczną wpłatę 10 zł z przeznaczeniem na dom kultury. To da fundament materialnej egzystencji.

Szukam też wolontariuszy, którzy zadeklarowaliby przez rok przepracowanie w miesiącu jednej godziny na rzecz domu kultury.

Szukam też ambasadorów dobrej woli, którzy akurat sponsorami zostać nie mogą, nie mogą też pracować, bo zdrowia nie mają a chcieliby z całego serca wspierać dom kultury tworząc wokół niego dobrą aurę.

Więcej w gazecie.

Na stoliku, w kancelarii i w Internecie są i będą deklaracje dla sponsorów / wolontariuszy i ambasadorów dobrej woli. Pomyślmy i od przyszłej niedzieli czekamy na odpowiedź.

Chcę przy tej okazji powiedzieć a w zasadzie przypomnieć – nie kieruję tego wezwania do wszystkich. Tylko do tych, którzy z serca chcą pomóc i będą się z tego cieszyć. Jeśli nie chcesz albo nie cieszy cię to, to nie chcę od ciebie ani 5 groszy. Więcej – zabraniam ci wchodzenia w ten projekt – on nie jest dla ciebie.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Rano adoracja do Mszy Świętej o 9.15. Tego dnia odwiedzimy chorych. Proszę o zgłaszanie chorych, których moglibyśmy odwiedzać w pierwsze piątki. Dojeżdżamy do chorych sami. Nie wolno przy tej posłudze składać żadnych ofiar.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 adoracja. Po sumie ostatnia w tym roku procesja – proszę asystę procesyjną.

Za tydzień o 15.00 modlimy sie w intencji trzeźwości.

Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa dziewcząt.

Od środy, od października, Msza Święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00.

Od środy rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy zawsze na Mszę Świętą o godz. 17.00 na której będzie kazanie. Po niej różaniec. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwa prowadzić będą rozmaite grupy – plan umieszczony jest w Internecie i zakrystii kościoła. Jeśli ktoś chce dodać jakąś grupę albo coś zmienić proszony jest o kontakt z księdzem Krzysztofem.

Próba scholi dziecięcej w środę o 15.30. Młodzież i dorośli w czwartek o 18.00. Próby na starym wikariacie.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Zacznie się o godz. 16.00.

Dostępny jest kalendarz rolników – w cenie 24 zł. Chętnych zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.

Jest nowy grafik posług liturgicznych. Przy okazji chcę prosić wszystkich czytający, by ponownie zgłosili swoją wolę czytania, z określeniem godziny, podając przy okazji swoje dane kontaktowe – mail i telefon. Zapraszamy też nowych czytających.

Wojsko Gedeona zaprasza młodzież na kolejne spotkanie – odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Zapraszamy do wyjazdu w sobotę 11 października na spotkanie charyzmatyczne młodych (do 40 lat) organizowane przez wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa, której opiekunem duchowym jest o. Daniel z pustelni Czatachowa. Spotkanie odbędzie się w Częstochowie w sanktuarium św. Józefa. Ważne jest odpowiednie nastawienie na ten wyjazd – to jest coś dużo więcej niż pobożna wycieczka. Uczestnicy powinni być otwarci na słuchanie Bożego Słowa, dużo modlitwy i budowanie swojej wiary. Ważne, by jeśli to potrzebne, wyspowiadać się przed wyjazdem. Na miejscu może to być niemożliwe z racji liczny pielgrzymów. W czasie spotkania objawiać się mogą rozmaite dary duchowe a także manifestacje działania złego ducha. Zapraszam, by uczestnicy odwiedzili internetowy serwis wspólnoty i obejrzeli filmowe relacje ze spotkań: http://mimj.pl

Sprawy organizacyjne: Zapisujemy się u p. Wiolety Brodowskiej – tel. 506-466-381. Każdy uczestnik powinien wziąć ze sobą składane krzesło. Autobus wyrusza z Pułtuska, w Winnicy będzie ok. 8.00. Koszt 50 zł – obejmuje przejazd i ubezpieczenie.

Intencje mszalne  – 29 IX – 5 X 2014

Poniedziałek

7.30 – + Genowefa Grzelewska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Zofia Gemzała

Wtorek

7.30 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Janina Pniewska (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Teresa i Władysław Mateusiak

17.00 – + Kazimierz Wawrzeńczak (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Janina Olbrych (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Michał

9.15 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie

17.00 – + Ryszard Walczak (1 rocz. śmierci)

Sobota

7.30 – + Sabina Maciątek (od uczest. pogrzebu)

16.00 – ślub

17.00 – + Jan Szczesny

Niedziela

7.30 – + Janina (3 rocz. śmierci) i Tadeusz Aleksandrowicz

9.15 – + Zygmunt i Janina Pniewscy, rodzina Łudzińskich

12.00 – za parafian

15.00 – + Gabriel Cieślak (11 rocz. śmierci)

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego: K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16