Ogłoszenia – Zesłanie Ducha Świętego

24 maja 2015

Stowarzyszenie Aktywnych Emerytów organizuje wycieczkę do Malborka i Jantaru – 13-14 czerwca. Koszt 240 zł – zapisy u p. Teresy Andryszczyk.

Za tydzień w Pułtusku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Początek przy szkole na Tysiąclecia, finał przy Domu Polonii. Tam też występy artystyczne i Piknik Rodzinny. Niech nas tam nie zabraknie. Zamanifestujmy przywiązanie do tradycyjnych i Bożych wartości. Jak będziemy siedzieć w domu to za parę lat będziemy mieć u siebie Irlandię, która wczoraj zagłosowała za legalizacją małżeństw homoseksualnych.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, przeżywać będziemy odpust związany z tytułem kościoła. Po sumie procesja – proszę asystę procesyjną. Kazania na wszystkich Mszach Świętych głosić będzie o. Jan Kaczmarek CR, Duszpasterz Powołaniowy Zmartwychwstańców. Będzie ten dzień naszym przygotowaniem do wielkiej uroczystości. W dniu 13 czerwca świętować będziemy w Winnicy 175 rocznicę śmierci Sługi Bożego Bogdana Jańskiego. Obecny będzie nuncjusz apostolski i Zmartwychwstańcy, których Bogdan Jański był założycielem.

Za tydzień zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

Od poniedziałku do piątku zapraszam dzieci z klas III na biały tydzień.

Zbliża się Boże Ciało. Procesja przejdzie tradycyjną trasą do czterech tradycyjnych ołtarzy, o których przygotowanie serdecznie proszę.

Wioski proszę o ustalanie terminów poświęcenia pól.

Spotkanie dla małżeństw zainteresowanych Kręgami Domowego Kościoła odbędzie dzisiaj, o 16.00 w nowym domu kultury. Ulotki Domowego Kościoła na stoliku za ławkami.

Warsztaty Odnowy Wiary organizowane przez Wspólnotę Galilea zaczną się dzisiaj o godz. 16.00 w salce parafialnej. Ulotki na stoliku za ławkami.

Młodzież zapraszamy do Wojska Gedeona.

Proszę o zgłaszanie się nowych lektorów i kantorów.

Dorosłych mężczyzn, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszam na krótkie informacyjne dzisiaj w kościele, po Mszy Świętej o godz. 9.15.

Na stronie internetowej parafii jest zapis wideo i audio naszych misji – można samemu do nich wrócić a także udostępnić go innym – na przykład chorym.

Główne drzwi kościoła będą w ciągu dnia zawsze otwarte. W kruchcie stawiać będziemy zawsze klęczniki i zapraszamy do nawiedzania kościoła w ciągu dnia.

Przypominam, że w czwartek mamy adorację w ciszy przed wieczorną Mszą Świętą od godziny 17.00

Próba scholi będzie wyjątkowo w środę o 17.30. Zapraszamy do nowego domu kultury.

Kolejne propozycje domu kultury.

Zapraszamy dzieci z klas III, IV, V i VI do grupy tańca nowoczesnego. Grupę poprowadzi p. Martyna Pielach. Pierwsze spotkanie 2 czerwca o godz. 14.30.

W czerwcu zawiąże się także dziecięca grupa lekcji twórczości – zorganizują ją poprowadzą ją nauczyciele.

Klub szachowy wznawia swoją działalność i zaprasza wszystkich chętnych – poniedziałek 19.00 – nowy dom kultury.

Zapraszam dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do nauki gry na flażolecie. Flażolet to bardzo prosty rodzaj fletu i najprostszy sposób gry na instrumencie. Spotkanie pierwsze odbędzie się w środę 3 czerwca. Dzieci przyniosą na to spotkanie 19 zł – koszt instrumentu. Jeśli jakieś dziecko bardzo chce grać a rodziców nie stać na zakup instrumentu niech skontaktują się ze mną osobiście lub telefonicznie – dziecko dostanie instrument bezpłatnie.

W nowym domu kultury powstanie lokalny oddział inicjatywy Szlachetna Paczka.

Pani organistka uczyć będzie indywidualnie dzieci i młodzież gry na keyboardzie. Spotkanie chętnych we wtorek po majowym, ok. 18.45 na chórze. Odbędzie się przesłuchanie i wybór trójki najzdolniejszych dzieci do nauki. Nauka będzie bezpłatna, ale warunkiem jest praca ucznia. Lenie nie mają co liczyć na pobłażliwość – jeśli tacy się znajdą to ustąpią miejsca następnym.

Dom kultury jest zorganizowany w ten sposób, że można dzieci zawieźć na spotkanie a samemu skorzystać w tym czasie z części kawiarnianej – zrobić sobie herbatę i pogadać z przyjaciółkami, które swoje dzieci też przyprowadzą.

Intencje mszalne  – 25 – 30 V 2015

Poniedziałek

7.30 – + Józefa, Marek, Władysław Łada

18.00 – + Andrzej Klejna (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Helena i Mieczysław Głodowscy

18.00 – + Marianna Bryśkiewicz

Środa

7.30 – + Jan Bobowski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Kazimiera Kurkowska (5 rocz. śmierci)

Czwartek

7.30 – w intencji wiadomej Bogu

18.00 – + Michał Sosnowski, jego rodzice Józef i Marianna Sosnowscy

Piątek

7.30 – + Henryk Kaźmierczak

18.00 – + Bolesław, Julianna, Stefan Kamińscy, Alfreda Jaskułowska, Henryk Chymkowski, jego rodzice i bracia

Sobota

7.30 – + Wacław Melnicki

17.00 – ślub – Eryk Brodowski i Karolina Kozłowska

18.00 – + Stanisław Wojciechowski i jego rodzice

Niedziela

7.30 – + Krystyna i Eugeniusz Cichoccy

9.15 – + Helena i Stefan Smogorzewscy

12.00 – za parafian

15.00 – + Anna Filipiak (2 rocz. śmierci, Tadeusz Filipiak

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Eryk Brodowski, kawaler z Glinice Domaniewo i Karolina Kozłowska, panna ze Skarżyc. Zapowiedź pierwsza.

Rafał Kozłowski, kawaler z Domosławia i Adrianna Korbuszewska, panna zam. Klaski, par. Dzierżenin. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

 

Modlitwa

Dziękujmy Bogu za czas misji: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)