Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie – zakończenie misji

17 maja 2015

Z całego serca dziękuję ks. Przemysławowi Sawie i całej Szkole Ewangelizacji Cyryl i Metody za przeprowadzone misje. Jestem przekonany, że był to dobry czas a wasze imiona zapisane są w księdze życia. Jestem wam wdzięczny a wdzięczność tę podzielają parafianie Winnicy. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Dziękuję także tym wszystkim parafianom, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie tych misji. Było ich naprawdę wielu – od mózgów wymyślających różne rzeczy, po ręce, które odnawiały misyjny krzyż, składały scenę, wolontariuszy, którzy pracowali w parafialnym misyjnym przedszkolu, zaangażowanych w liturgię, rozwieszających plakaty i roznoszących po domach misyjną gazetę parafialną. Tych którzy nocowali i żywili ekipę misjonarzy i wszystkich, którzy za te misje modlili się w czasie adoracji.

Powiem krótko – bądźmy dumni, żeśmy Winnica.

Pójdźmy jednak krok dalej. Niech misje nasze będą początkiem czegoś nowego w życiu wielu z nas.

Mam dla was wiele propozycji.

Zacznę od propozycji, które formują systematycznie wiarę w człowieku.

Kręgi Domowego Kościoła to propozycja adresowana do małżeństw. Więcej znajdziecie w gazecie i Internecie. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się za tydzień, w niedzielę, o 16.00 w nowym domu kultury. Ulotki Domowego Kościoła na stoliku za ławkami.

Wspólnota Galilea to propozycja formacji dla pojedynczych osób – samotnych bądź w sytuacji, gdzie tylko jedno z małżeństwa chce się bardziej zaangażować. Choć oczywiście wspólnota otwarta jest też na małżeństwa. Galilea ma dla was konkretną propozycję czterech spotkań w kolejne niedziele. Będą to tzw. Warsztaty Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie za tydzień w salce parafialnej o godz. 16.00. Potem zaś Galilea proponuje rekolekcje kurs Nowe Życie. Weźmy ulotki ze stolika za ławkami.

Młodzież zapraszamy do Wojska Gedeona. Przyjdziesz na spotkanie w piątek o 19.00 do salki parafialnej i zobaczysz na czym to wszystko polega. A potem, w wakacje pojedziesz z księdzem Krzysztofem na rekolekcje w góry.

Kolejne propozycje to grupy samopomocowe.

Jeśli uzależniłeś się od alkoholu to wiedz, że masz szansę jaką jest wspólnota Anonimowych Alkoholików – AA. Grupa AA w naszej parafii potyka się na starym wikariacie w środy o 19.00. Przyjdź i zacznij wychodzić z tego co niszczy twoją rodzinę i ciebie samego.

Owocem misji będzie też grupa Al-Anon czyli kobiety (głównie), których mężowie czy synowie uwikłani są w alkoholizm. Powiem krótko – często wstyd utrudnia przyjście na takie spotkanie. Jednak tak naprawdę rzeczywistość jest inna. Jeśli masz męża alkoholika to i tak na naszych wioskach wszyscy wszystko wiedzą. Głupi się będzie śmiał, mądry będzie współczuł, najmądrzejszy będzie chciał pomóc. Najwięcej jednak sama sobie pomożesz, gdy spotkasz się z innymi kobietami, które mają taki sam problem. Kobieta, która idzie na miting Al-Anon godna jest najwyższej czci, szacunku i uznania. Taki mityng będzie u nas w niedzielę o godz. 18.00 na starym wikariacie. Przyjdź i ratuj siebie.

Kolejne propozycje dotyczą odkopywania talentów i podjęcia szeregu służb na rzecz parafii.

Dzieci śpiewające niech przyjdą na scholę – środa 15.30 – stary wikariat.

Śpiewająca młodzież i dorośli zaproszona jest do chóru – czwartek o 18.45 – salka.

Nie znajdziesz czasu na chór, ale możesz śpiewać psalm w niedzielę – zgłoś się do proboszcza.

Ci, którzy chcą wejść do grupy czytających czytania i modlitwę wiernych na Mszy Świętej niech się zgłoszą do proboszcza. Najlepiej wysłać mail i podaniem godziny, o której chcemy czytać.

Chcę, by powstała w parafii grupa dorosłej, męskiej służby liturgicznej. Dorosłych – zarówno weteranów ministrantury, jak i tych, którzy nigdy nie byli przy ołtarzu, zapraszam na bardzo krótkie informacyjne spotkanie za tydzień, w kościele, po Mszy Świętej o godz. 9.15.

Za tydzień podamy też propozycje naszego Domu Kultury – Winnica.

Na stronie internetowej parafii jest zapis wideo i audio naszych misji – można samemu do nich wrócić a także udostępnić go innym – na przykład chorym.

Za tydzień Pierwsza Komunia Święta – na sumie, która wyjątkowo tego dnia będzie odprawiona o 11.00. Od poniedziałku do środy próby – o godz. 16.00. Spowiedź dzieci w sobotę od 9.00 do 10.00 i od 15.00 do 16.00. Zadbajmy, zwłaszcza teraz po misjach o godne przeżycie tej uroczystości w domu.

Dzisiaj zaśpiewamy majowe po Mszy Świętej o 15.00 a w tygodniu wracamy do majowego po wieczornej Mszy Świętej.

Tych, którzy zasmakowali w adoracji przypominam, że w czwartek mamy adorację w ciszy przed wieczorną Mszą Świętą od godziny 17.00

Intencje mszalne  – 18 – 24 V 2015

Poniedziałek

7.30 – + Stanisława Kamińska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Marian Lusa (od rodziny Królów ze strony szwagra Jana)

Wtorek

7.30 – + Dariusz Leleń (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Marian Orłowski, Leonora Orłowska, Jerzy Orłowski

Środa

7.30 – + Bogdan Kłosiewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Irena i Józef Żarkowscy, Adela i Tadeusz Rynczak

Czwartek

7.30 – + Kazimierz Suchecki (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Adam Zakrzewski, Józef Dąbrowski i jego rodzice

Piątek

7.30 – + Jadwiga Młodyńska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Czesław Ciosek (10 rocz. śmierci), Genowefa i Waldemar Ciosek

Sobota

7.30 – + Teresa Kowalewska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Zygmunt, Eugeniusz, Weronika Byszewscy

Niedziela

7.30 – + Kazimiera i Zenon Smolińscy, Edmund Górecki

9.15 – + Stefan i Eugenia Sepełowscy

11.00 – za parafian (I Komunia Święta)

15.00 – + Marian Kulesza

Modlitwa

Dziękujmy Bogu za czas misji: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)