Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła

25 października 2015

W ubiegłotygodnowej akcji pomocy dla chorej p. Marioli Wroniak zebraliśmy 1.808,02 zł. Pieniądze przelaliśmy na konto.

Na stoliku za ławkami znajdziemy jeszcze numery gazety Wieczernik Winnicki, które zostały po ostatnim czwartku. Weźmy je sobie. Cieszy, że jest nas coraz więcej na Wieczerniku. Kolejny, zapraszam już teraz, 26 listopada.

Dzisiaj w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej przeprowadzana jest przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież akcja Napełnij Dzban. Celem akcji jest przybliżenie idei Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Po Mszy Świętej zbieramy na ten cel ofiary do puszek.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Jednak po sumie, zamiast nabożeństwa eucharystycznego, z racji 1 listopada, pójdziemy z procesją na cmentarz.

Przyjmujemy na wypominki

Proszę pamiętać o właściwej segregacji śmieci. Liście, ziemię, żywe kwiaty do kompostownika. Plastik ze zniczy do pojemnika na plastik. Szkło ze zniczy do pojemników na szkło. Reszta do śmieci. Najlepiej już przy swoim grobie pakować wszystko do trzech worków. I nie wyrzucajmy worków foliowych do kompostownika. Wyrzućmy zawartość, ale sam worek do śmieci. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy tego pilnują a najbardziej tym, którzy odważnie edukują innych.

Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia, tak jak w poprzednich dwóch latach, będą odprawiane w kościele – 7.30, 9.15, 10.30, 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o 15.00. Po sumie pójdziemy z procesją na cmentarz. Idąc z procesja pamiętajmy o tym, by uczestniczyć w całości. Obejdziemy cmentarz, będziemy modlić sie przy 5 stacjach a dopiero potem rozejdziemy się do swoich grobów.

Zaduszki – 2 listopada. Msze Święte w kościele o 7.30, 12.00 i 17.00. Na cmentarzu o 9.15 i 19.30. Po Mszy Świętej o 9.15 procesja. O 19.00, na cmentarzu, różaniec za zmarłych.

Już niedługo – 8 listopada, nasza parafia przeżyje nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego. Przygotowujmy się duchowo do tego wydarzenia. Bezpośrednim przygotowaniem nas wszystkich będą specjalne rekolekcje poprzedzające to wydarzenie.

W związku z tym wydaliśmy nowy numer Gazety Nasza Winnica. Zawiera ona plan rekolekcji przed nawiedzeniem i plan samego nawiedzenia. To ważny numer i trzeba, by dotarł do każdego. Kolporterów proszę po Mszy Świętej do kancelarii, wzięcie dla swoich odcinków gazet i zaznaczenie na liście.

Dom kultury:

Taniec nowoczesny wtorek, godz. 13.40. / Schola – środa o 16.oo / Chór w środę o 18.oo po różańcu / Flażolety – piątek 15.00. / Klub szachowy poniedziałek – 19.00./

Gry planszowe i inne dla dzieci, ale zapraszamy także młodzież i dorosłych. W piątek od 15.45 do 17.15 – do różańca. I w sobotę od 10.00 do 14.00.

Intencje mszalne – 26 X – 1 XI 2015

Poniedziałek

7.30 – za parafian

17.00 – + Adam, Zofia, Tadeusz Lewandowscy (20 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Marian Lusa (od uczest. pogrzebu)

17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo dla wnucząt

Środa

7.30 – + Hanna Piekarzewska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Irena Majewska (1 rocz. śmierci), Czesław Majewski

Czwartek

7.30 – + Sabina Wawrzyńczak (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Leon Gregajtys (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Kazimierz Suchecki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Jadwiga Młodyńska (od uczest. pogrzebu)

Sobota

7.30 – + Stanisława Kamińska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Józef Ołton

Niedziela

7.30 – + Zofia Komendarska (2 rocz. śmierci), Mieczysław Komendarski

9.15 – + Tomasz Głowacki (16 rocz. śmierci), rodzice Głowaccy

10.30 – + Marianna Glinicka, Sylwia Sobieska

12.00 – za parafian

nie będzie Mszy Świętej o 15.00

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Przemysław Wojtysiak z par. Winnica i Anna Stefańska z par. Winnica.  Zapowiedź pierwsza .

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)