Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych

01 listopada 2015

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tak jak w poprzednich dwóch latach, będą odprawiane wszystkie w kościele – 7.30, 9.15, 10.30, 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o 15.00. Po sumie pójdziemy z procesją na cmentarz. Idąc z procesją pamiętajmy o tym, by uczestniczyć w całości. Obejdziemy cmentarz, będziemy modlić sie przy 5 stacjach a dopiero potem rozejdziemy się do swoich grobów.

Zaduszki – 2 listopada. Msze Święte w kościele o 7.30, 12.00 i 17.00. Na cmentarzu o 9.15 i 19.30. Po Mszy Świętej o 9.15 procesja. O 19.00, na cmentarzu, różaniec za zmarłych.

Godziny nabożeństw są w gazecie parafialnej i na tablicach powieszonych na cmentarnych bramach.

Od dzisiaj czytamy nowe wypominki.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.

Proszę pamiętać o właściwej segregacji śmieci. Liście, ziemię, żywe kwiaty do kompostownika. Plastik ze zniczy do pojemnika na plastik. Szkło ze zniczy do pojemników na szkło. Reszta do śmieci. Najlepiej już przy swoim grobie pakować wszystko do trzech worków. I nie wyrzucajmy worków foliowych do kompostownika. Wyrzućmy zawartość, ale sam worek do śmieci. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy tego pilnują a najbardziej tym, którzy odważnie edukują innych.

Najbliższe dni dla naszej Parafii upłyną nam pod znakiem nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Będzie to za tydzień – w niedzielę i poniedziałek.

Rekolekcje przed tym wydarzeniem zaczynają się w piątek i kończą w niedzielę na sumie. Dołóżmy starań, by być każdego dnia w kościele. Rekolekcje nie polegają na zaliczeniu spowiedzi. To ma być nasza przemiana. Dlatego potrzeba naszego słuchania Słowa Bożego, naszej modlitwy i… czasu.

Owszem, bywa i tak, że człowiek wchodzi na chwilę do pustego kościoła i wychodzi z niego nawrócony. Najczęściej jednak jest tak, że nasza przemiana to proces. Bądźmy każdego dnia na rekolekcjach.

Rekolekcyjne spotkania w piątek i sobotę to 9.30, 17.00 i 19.30. Spowiedź w piątek i sobotę. Zaczyna się pół godziny przed Mszą Świętą.

Obraz do naszej Parafii przychodzi w niedzielę o godz. 17.00. Wcześniej, o 16.00 gromadzimy się na czuwaniu. O 16.30 ruszymy w procesji na plac przed remizą – tam przywitamy obraz. W tym czasie ulica Strażacka będzie zamknięta dla ruchu. W procesji bierze udział krzyż i asysta procesyjna z feretronami, różańcem i sztandarami. Bardzo o to proszę asystę procesyjną.

Potem Msza Święta z księdzem biskupem oraz kolejne nabożeństwa i czuwanie.

Od pierwszej w nocy do rana czuwanie poszczególnych wiosek i ulic. Proszę podzielić godzinę czuwania na pół godziny wspólnej modlitwy i pół godziny ciszy.

W poniedziałek o 9.30 Msza Święta w intencji chorych. O 15.00 Msza Święta pożegnania obrazu.

To tylko niektóre punkty zbliżających się dni. Dokładny program mamy w gazecie parafialnej i na stronie internetowej

Niech dni rekolekcji a szczególnie czas nawiedzenia będzie podkreślony dekoracją naszych domów. Zawieśmy w oknach obrazy, światła, wywieśmy flagi. Niech to będzie znak i wyznanie naszego przywiązania do wiary.

W niedzielę dobrze byłoby kilka razy pójść do kościoła. Niezwykłe okoliczności wymagają niezwykłego zaangażowania. Jeśli jednak nasze siły nie pozwalają na to wybierzmy przywitanie obrazu.

Jeśli do kogoś nie dotarła gazeta Nasza Winnica – proszę ją wziąć ze stolika za ławkami. Znajdziemy w niej dokładny plan rekolekcji przed nawiedzeniem i samego nawiedzenia kopii obrazu.

W tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Niezależnie od rekolekcji tego dnia odwiedzimy chorych. Nieco później tylko dotrę do tych u których jestem o 10.00 i 11.00

Za dwa tygodnie chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych za tydzień, ale po Mszy Świętej o 9.15 – inaczej niż wcześniej zapowiadaliśmy.

Dom kultury:

Zapraszamy na zajęcia domu kultury – tak jak w poprzednich tygodniach. Piątkowe zajęcia skończą się o 16.30.

Intencje mszalne – 2 – 8 XI 2015

Poniedziałek

7.30 – + Janina i Marian Wierzbiccy

9.15 (na cmentarzu) – + Marian Kulesza

12.00 – + Zofia Rębecka

17.00 – + Marek Jaszczak (3 rocz. śmierci)

19.30 (na cmentarzu) – + za parafian zmarłych w ostatnim roku

Wtorek

7.30 – + Lucjan Czajkowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Roman Komorowski (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Teresa Kowalewska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Kamil Jakubowski

Czwartek

7.30 – + Hanna Piekarzewska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marianna i Marian Lusa (od uczest. pogrzebu)

Piątek

9.30 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie

17.00 – + Antoni Skwarski (od uczest. pogrzebu)

19.30 – + Stefan Falkowski, rodzice Alicja i Apoloniusz Falkowscy

Sobota

9.30 – + Marianna i Tadeusz Pieńkosz

17.00 – + Elżbieta Banaszewska, Grzegorz Banasiewicz

19.30 – + Bogdan Kłosiewicz (od uczest. pogrzebu)

Niedziela

7.30 – + Jadwiga (31 rocz. śmierci) i Władysław (12 rocz. śmierci) Gizińscy

9.15 – + Antoni Sadowski

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

nie będzie Mszy Świętej o 15.00

17.00 – Msza Święta przywitania obrazu

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Przemysław Wojtysiak z par. Winnica i Anna Stefańska z par. Winnica.  Zapowiedź druga .

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)