Ogłoszenia – XXX niedziela zwykła – rocznica poświęcenia kościoła

26 października 2014

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Haliny Gulatowskiej.

1 i 2 listopada porządek nabożeństw taki jak w zeszłym roku. W Uroczystość Wszystkich Świętych (sobota) porządek Mszy Świętych będzie następujący: 7.30, 9.15, 10.30, 12.00. Wszystkie Msze Święte będą odprawione w kościele. Nie będzie tego dnia Mszy Świętej o 15.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, po sumie udamy się z procesją na cmentarz do pięciu stacji. Sens procesji polega na tym, że idziemy w niej od początku do końca i modlimy się. Nie może być tak, że ksiądz chodzi z asystą po cmentarzu a w modlitwę włączają się jedynie ci, przy których akurat ksiądz stanął. Jeszcze raz to podkreślę – idziemy w procesji od początku do końca.

W Zaduszki (niedziela) porządek Mszy Świętych będzie następujący: 7.30, 9.15, 12.00, 17.00, 19.30. Z tego Msze Święte o 9.15 i 19.30 będą na cmentarzu. W Zaduszki, po Mszy Świętej o 9.15, pójdziemy w procesji po cmentarzu. W Zaduszki Msza Święta o 19.30 odprawiona będzie w intencji zmarłych w ostatnim roku parafian. Po kazaniu, w apelu, wyczytamy ich nazwiska a przedstawicieli rodzin prosimy wtedy o zapalenie symbolicznej lampki. W Zaduszki o 19.00 różaniec za zmarłych odprawiony będzie na cmentarzu.

Sens świętowania i sposób świętowania wyjaśniony był w zeszłorocznym kazaniu – możemy je znaleźć w Internecie i w zachowanym numerze gazety – sprzed roku. Warto te argumenty sobie przypomnieć.

Trzy osoby z naszej wspólnoty uczestniczyły w rekolekcjach weekendowych wspólnoty Wojsko Gedeona. Młodzież rozważała temat „Bóg nie umarł”. Przez konferencje, spotkania w grupach, Eucharystię i modlitwę osobistą chcieli się przygotować do dawania świadectwa o Bogu, który żyje w ich sercach. Dla naszych młodych parafian była to także okazja do poznania z bliska wspólnoty Wojsko Gedeona i ludzi, którzy ją tworzą.

Po świętach będzie możliwość bezpłatnego pozbycia się starego i zepsutego sprzętu AGD i RTV. Lodówki, pralki, telewizory, radia – wszystko będzie można przywieźć na plac kościelny w dniu 3 listopada – cały dzień. I w dniu 4 listopada do 15.00. Sprzęt zabierze specjalna firma, która wspomoże organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, działającą na rzecz potrzebujących Kościołów w Afryce i Azji. Zadbajmy nie tylko o pozbycie sie swoich niepotrzebny gratów, ale zwróćmy się też do sąsiadów – pomóżmy im przywieźć te rzeczy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Zacznie się o godz. 16.00.

Za dwa tygodnie będzie kolejna Msza Święta dla dzieci (9 XI)

Jest nowy grafik posług liturgicznych. Proszę osoby, które czytają o potwierdzenie swojej woli czytania i określenia godzin – proszę po Mszy Świętej do zakrystii. Proszę też o zapisywanie się na dyżury na dzień 1 i 2 listopada. Także w zakrystii.

Uroczystość I Komunii Świętej w 2015 roku odbędzie się 24 maja o godz. 11.00.

Dostępny jest kalendarz rolników – w cenie 24 zł. Chętnych zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.

Jest gotowy kalendarz – przyjmujemy intencje na rok 2015. Przyjmujemy też na wypominki, które będziemy czytać od 9 listopada

Sprzątając groby pamiętajmy o segregacji śmieci. Zwracajmy też odważnie uwagę tym, którzy nie rozumieją bądź nie chcą zrozumieć, że śmieci należy segregować. Troszczmy się o nasze wspólne dobro.

 

 

 

Intencje mszalne  – 27 X – 2 XI 2014

Poniedziałek

7.30 – + Stefan Kaczyński i jego rodzice, Zofia Pawlak, rodzina Sobocińskich i Karpińskich

17.00 – + Genowefa Grzelewska (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Jerzy-Ryszard Wiśniewski (5 rocz. śmierci) i jego rodzice

Środa

7.30 – + Halina Gulatowska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Irena Bileńska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – o Boże błogosławieństwo dla Heleny i Henryka Bryśkiewicz z okazji 60 rocznicy ślubu

Piątek

7.30 – + Genowefa Turek (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Tomasz Głowacki (15 rocz. śmierci)

Sobota

7.30 – + Zofia Komendarska (1 rocz. śmierci), Mieczysław Komendarski

9.15 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu)

10.30 – + Irena i Damian Popowscy, Błażej, Michał, Agnieszka Popowscy, rodzina Popowskich

12.00 – za parafian

                   nie ma Mszy Świętej o 15.00

Niedziela

7.30 – + Marek Jaszczak

9.15 (na cmentarzu) – + Marian Kulesza

12.00 – + rodzice Bronisława i Leopold Wierzbiccy, Anna Karłowicz

17.00 – + Lucjan, Bogdan i Dariusz Tkaczyk

19.30 (na cmentarzu) – za zmarłych w ostatnim roku parafian

 

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego: K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16