Ogłoszenia – XXVII niedziela zwykła

05 października 2014

Dowiedziałem się wczoraj, że ks. kanonik Struś przewracając się uszkodził sobie kręgosłup. Było gorzej, jest już lepiej, wczoraj już wstał z łóżka. Chciałbym, byśmy dzisiaj na sumie modlili się o jego zdrowie.

Przypominam propozycję sprzed tygodnia – utworzenia Domu Kultury – Winnica. Zwłaszcza dla tych, których może przed tygodniem nie było.

W skrócie: Na stoliku za ławkami znajdziemy nowy numer gazety Nasza Winnica w dużej części poświęcony Domowi Kultury. Weźmy go i przeczytajmy. Zapoznajmy się też z kazaniem proboszcza sprzed tygodnia – jest na stronie internetowej.

Generalnie szukamy osób, które materialnie lub swoją pracą, lub innym zaangażowaniem wsparliby ideę domu.

Więcej w gazecie a na stoliku, w kancelarii i w Internecie są i będą deklaracje dla sponsorów / wolontariuszy i ambasadorów dobrej woli. Są już pierwsze osoby.

W związku z domem kultury mamy pytanie do młodzieży: Co musiałoby się dziać w Winnicy w sobotę o 10.00, żebyś się na tym czymś pojawił? Jest to zaproszenie do kształtowania propozycji naszego domu kultury. Jak się nie wypowiecie, to będziecie wyszywać krzyżykami widoczki. Przyjdźcie na debatę, która będzie odpowiedzią na to pytanie, dzisiaj o godz. 18.00 na stary wikariat. Zaprasza ks. Krzysztof.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 adoracja. Po sumie różaniec i ostatnia w tym roku procesja – proszę asystę procesyjną.

Dzisiaj o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości. Po Mszy Świętej także odmówimy różaniec – w intencji trzeźwości.

Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa dziewcząt.

Przypominamy o nabożeństwie różańcowym. Zapraszamy zawsze na Mszę Świętą o godz. 17.00 na której będzie kazanie. Po niej różaniec. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwa prowadzić będą rozmaite grupy – plan umieszczony jest w Internecie i zakrystii kościoła – proszę sprawdzić. Jeśli ktoś chce dodać jakąś grupę albo coś zmienić proszony jest o kontakt z księdzem Krzysztofem.

Próba scholi dziecięcej w środę o 15.30. Młodzież i dorośli w czwartek o 18.00. Próby na starym wikariacie.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Zacznie się o godz. 16.00.

Dostępny jest kalendarz rolników – w cenie 24 zł. Chętnych zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.

Wojsko Gedeona zaprasza młodzież na kolejne spotkanie – odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Zapraszamy do wyjazdu w sobotę 11 października na spotkanie charyzmatyczne młodych (do 40 lat) organizowane przez wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa, której opiekunem duchowym jest o. Daniel z pustelni Czatachowa. Spotkanie odbędzie się w Częstochowie w sanktuarium św. Józefa. Ważne jest odpowiednie nastawienie na ten wyjazd – to jest coś dużo więcej niż pobożna wycieczka. Uczestnicy powinni być otwarci na słuchanie Bożego Słowa, dużo modlitwy i budowanie swojej wiary. Ważne, by jeśli to potrzebne, wyspowiadać się przed wyjazdem. Na miejscu może to być niemożliwe z racji liczny pielgrzymów. W czasie spotkania objawiać się mogą rozmaite dary duchowe a także manifestacje działania złego ducha. Zapraszam, by uczestnicy odwiedzili internetowy serwis wspólnoty i obejrzeli filmowe relacje ze spotkań: http://mimj.pl

Sprawy organizacyjne: Zapisujemy się u p. Wiolety Brodowskiej – tel. 506-466-381. Każdy uczestnik powinien wziąć ze sobą składane krzesło. Autobus wyrusza z Pułtuska, w Winnicy będzie ok. 8.00. Koszt 50 zł – obejmuje przejazd i ubezpieczenie.

Za tydzień obchodzić będziemy Dzień Papieski. Będzie miał hasło: pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!” Tego dnia zbierać też będziemy ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspierającą edukację zdolnych i ubogich dzieci z małych miejscowości.

Za tydzień zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Świętą w ich intencji – na godzinę 10.30.

Jest gotowy kalendarz – przyjmujemy intencje na rok 2015. Przyjmujemy też na wypominki, które będziemy czytać od listopada

Sprzątając groby pamiętajmy o segregacji śmieci.

Intencje mszalne  – 6 – 12 X 2014

Poniedziałek

7.30 – + Zofia Korycka (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu) p

Wtorek

7.30 – + Piotr Kamiński (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Henryk i Stanisława Olewniczak, Józef i Henryka Olewniczak, Izydor Olewniczak, Janina Kowalewska, rodzina Orłowskich, Wojciechowskich, Cendrowskich, Andrzejewskich

Środa

7.30 – + Ryszard Kaźmierczak (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + zmarłe członkinie Kółka Różańcowego w Winnicy

Czwartek

7.30 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Adam Kosek (3 rocz. śmierci)

Piątek

7.30 – + Józef Fliszkiewicz (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Leonard, Franciszka, Władysław Ptaszek, Helena i Szczepan Wasilewscy

Sobota

7.30 – + Kazimierz Ostaszewski

17.00 – + Andrzej Jałmużna

Niedziela

7.30 – + Marek Kryg, jego dziadkowie Dymitr i Helena Kryg

9.15 – + Adela Żbikowska (5rocz. śmierci)

10.30 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Edmund Kurpiewski

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Jacek Domała, kawaler zam. Górki Baćki i Paulina Charzyńska, panna z Popowa Borowego. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego: K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16