Ogłoszenia – XXV niedziela zwykła

21 września 2014

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE KATOLICKIEGO RADIA DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Diecezjanie!

W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu hasło: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Z tej okazji, w specjalnym orędziu papież Franciszek napisał, że „ważna jest obecność Kościoła w świecie komunikacji, aby rozmawiać ze współczesnym człowiekiem i prowadzić go na spotkanie z Chrystusem”.

Chciałbym Was poinformować, że mając na uwadze cel wyznaczony przez Ojca Świętego, by media prowadziły coraz skuteczniej współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem, a także uwzględniając potrzeby wynikające z nowej ewangelizacji, w miejsce istniejących dotychczas dwóch naszych rozgłośni radiowych w Płocku i Ciechanowie – powołałem do istnienia jedną stację, której nazwa brzmi: „Katolickie Radio Diecezji Płockiej”. Próbnego sygnału nowej rozgłośni można słuchać od 23 czerwca br. Dziś natomiast rozpoczyna ona swoją działalność oficjalnie. Nasza rozgłośnia nadaje na częstotliwościach: 104,3 – Płock i okolice oraz 103,9 – Ciechanów i okolice.

Zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorąca zachętą, do słuchania naszej nowej diecezjalnej stacji radiowej! Liczę, że każdy znajdzie na jej falach coś dla siebie – przestrzeń do modlitwy, informacje z życia Kościoła, rzetelne newsy, dobrą muzykę i wiele innych powodów, które pozwolą związać się z „Katolickim Radiem Diecezji Płockiej”. Ufam, że stanie się ono stałym gościem w Waszych domach.

Często korzystajcie z niego i powiedzcie o nim innym! Pomódlcie się też za pracujących w „Katolickim Radiu Diecezji Płockiej” dziennikarzy, zarówno księży jak i świeckich. Niech ich codzienna praca przynosi dobre owoce w życiu i w sercach słuchaczy.

Zapewniam o mojej duchowej bliskości i wszystkim z serca błogosławię.

Płock, dnia 12 września 2014 r.

We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Wasz biskup Piotr

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek radio.

Rozpoczynają się spotkania nowej grupy kandydatów do bierzmowania. Grupa chłopców dzisiaj, dziewczęta za dwa tygodnie. Kandydaci przychodzą na Mszę świętą o godz. 9.15, gdzie ma miejsce specjalna modlitwa nad nimi. Potem spotkanie w salce katechetycznej.

Dzisiaj spotkanie starej grupy kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o 9.15, w kościele. Próby przed bierzmowaniem poniedziałek i wtorek, godz. 18.30. Spowiedź w środę, godz. 18.30. Bierzmowanie w czwartek, godz. 17.00.

Z racji bierzmowania nie będzie w czwartek adoracji Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień odprawimy specjalną Mszę Świętą dla dzieci, w intencji dzieci. Zapraszamy na 10.30 – szczególnie przedszkolaków i dzieci przed pierwszą Komunią Świętą. Dorosłych witamy na tej Mszy Świętej w charakterze opiekunów dzieci.

Ta Msza Święta będzie miała swój charakter: krótka, dynamiczna, z kazaniem do dzieci, ze śpiewem dzieci, z opuszczeniem pewnych fragmentów, które można w tych okolicznościach opuścić, bez ogłoszeń.

Dzieci, jeśli nie będą się bały, proszę puszczać przed ołtarz. Sami zajmujmy miejsca w ławkach. Bardzo wskazane byłoby dać dobry przykład dzieciom – przyjmując Komunię Świętą.

Zawiązała się w naszej parafii młodzieżowa wspólnota – Wojsko Gedeona. Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie – odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Za wspólnotę jest odpowiedzialny ks. Krzysztof Drzazgowski, od którego można uzyskać więcej informacji.

Pani organistka zaprasza pragnące śpiewać dzieci w środę o godz. 16.00 a młodzież i dorosłych w piątek o 18.30. Próby w sali na starym wikariacie.

Intencje mszalne  – 22 – 28 IX 2014

Poniedziałek

7.30 – + Jerzy Protaliński

18.00 – + Stanisław Żurawiński (3 rocz. śmierci), Henryk Żurawiński (27 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Stanisława Szczęsna (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Kazimierz Wawrzeńczak (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Stanisław Kobyłecki (1 rocz. śmierci)

Czwartek

7.30 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu

17.00 – bierzmowanie

Piątek

7.30 – + Janina Pniewska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Daniela Sokolnicka (3 rocz. śmierci), Zdzisław Sokolnicki

Sobota

7.30 – + Aleksander i Feliksa Mączyńscy, Stanisław i Zofia Wąsiewscy

18.00 – + Marek Tkaczyk

Niedziela

7.30 – + Lech Sosnowski, Teresa i Stefan Sosnowscy

9.15 – + Józef Miłoszewski (4 rocz. śmierci)

10.30 – w intencji dzieci z parafii Winnica

12.00 – za parafian

15.00 – + Walentyna i Zdzisław Gołuccy, dziadkowie i pradziadkowie Pniewscy

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Dariusz Drążdżewski, kawaler z Poniat Cibór i Barbara Szlubowska, wdowa z Poniat Cibór. Zapowiedź druga.

Piotr Pieńkos, kawaler ze Starego Bulkowa i Justyna Zajączkowska, panna z Płocka. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego: K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16