Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła

06 września 2015

Dziękuję wszystkim, którzy przez swoje posługi i pomoc przyczynili się do organizacji i przeżycia parafialnego odpustu.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z racji Mszy Świętej dla dzieci nie będzie adoracji po 9.15. Nabożeństwo eucharystyczne będzie tylko po sumie, potem procesja. Proszę asystę procesyjną.

Dzisiaj o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Dzisiaj spotkanie starej grupy kandydatów do bierzmowania. Wszyscy, w kościele, po 9.15.

Za tydzień tygodnie spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Wszyscy, w kościele, po 9.15.

Za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 15.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych. Chrzest 20 września, na sumie.

Dzisiaj odprawimy Mszę Święta dla dzieci i w intencji dzieci. Uwaga – o 11.00. Taką Mszę Świętą odprawiać będziemy w każdą niedzielę września. Niech to będzie pewien eksperyment i próba. Jeśli dzieci, a szczerze mówiąc ich rodzice, pokażą, że potrzebują tej Mszy Świętej, będzie ona wprowadzona na stałe. Niech dzieci na tę Mszę Świętą przyniosą swoje tornistry i przybory szkolne – poświęcimy je.

Dzisiaj, po Mszy Świętej dla dzieci odbędzie się przed kościołem I Winnicki Festiwal Puszczania Baniek. Do tornistrów trzeba włożyć sprzęt do puszczania baniek – wcześniej potrenować.

A za tydzień, niech wszystkie dzieci, które mają skakanki przyniosą je do kościoła. Nie będziemy ich święcić, ale po Mszy Świętej o 11.00 ustanowimy winnicki rekord w równoczesnym skakaniu przez skakankę. Jak dorośli mają skakanki – niech też przyniosą.

Zachęcam do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą Świętą (od godziny 17.00).

W sobotę 12 września o godzinie 10 w salce parafialnej obowiązkowa zbiórka ministrantów. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

Po Mszy Świętej, w kruchcie kościoła, można nabyć małe książeczki dla dzieci, które mogą im towarzyszyć przez wszystkie niedziele roku. Jest to książeczka, gdzie na każdą niedzielę jest krótki fragment ewangelii, zdanie komentarza z jakąś myślą lub pytaniem oraz naklejka z obrazkiem do wklejenia na stronę. Jest to dobra pomoc dla rodziców, w religijnym wychowaniu dzieci. Razem z dzieckiem warto każdego tygodnia przypomnieć sobie o książeczce, przeczytać z nim tekst – jest go naprawdę bardzo mało, porozmawiać chwilę o obrazku. Są tam także pamiątki pierwszopiątkowych spowiedzi i Mszy Świętych w pierwszy piątek. Wszystko razem – książeczka i 63 naklejki – kosztuje zaledwie 4 zł. Gorąco zapraszam do nabywania i korzystania. Przyczyni się to na pewno do lepszego przeżywania Mszy Świętej i lepszej na niej obecności.

Organistka zaprasza:

  1. Dzieci na pierwsze spotkanie scholi – w środę o 17.00. Dom kultury
  2. Rodziców i dzieci które uczą się grać na keyboardzie na spotkanie w czwartek o godz.15.00 – ustalenie godzin spotkań. Dom kultury
  3. Uzdolnionych muzycznie dorosłych i młodzież zapraszamy na próbę chóru. Dom kultury

Proboszcz:

Zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej do nauki gry na flażolecie. Uwaga – kieruję to zaproszenie do nowych dzieci. Te, które już trochę grają trzy tygodnie jeszcze poczekają. Nowe dzieci nadrobią zaległości a potem obie grupy sie połączą. Jeśli jednak starzy chcą przyjść na te powtórkowe lekcje – oczywiście zapraszamy. Flażolet to bardzo prosty rodzaj fletu i najprostszy sposób gry na instrumencie. Spotkanie pierwsze odbędzie się w piątek o godz. 15.00 w domu kultury. Koszt instrumentu to 19 zł.

Klub szachowy zaprasza szachistów – starych i nowych na poniedziałek -19.00. Dom kultury.

Mamy już zatem wstępną ofertę domu kultury, ale chciałbym, by było tego dużo więcej. Nie mamy w tym momencie możliwości, by zatrudnić instruktorów. Opieramy się w tej chwili tylko na pasjonatach i wolontariuszach. Jeśli jest ktoś, kto chciałby podziałać wolontariacko w domu kultury – zorganizować jakieś zajęcia, choćby dla trójki dzieci – zapraszam. Gdy zaś jakieś kółko się zawiąże i rozwinie – wtedy będziemy szukać możliwości pozyskania środków.

Intencje mszalne – 7 – 13 IX 2015

Poniedziałek

7.30 – + rodzina Rostkowskich

18.00 – + Czesława Gemza (30 rocz. śmierci), Władysław Gemza (27 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Paweł Winnicki (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Marianna i Tadeusz Ostaszewscy

Środa

7.30 – + Lucjan Czajkowski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Zofia Kamińska (18 rocz. śmierci)

Czwartek

7.30 – + Henryk Bryśkiewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Stefan Pudlak (5 rocz. śmierci)

Piątek

7.30 – + Adela Tomczyk (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Jan Kalinowski (rocz. śmierci)

Sobota

7.30 – + Helena Grzelakowska (2 rocz. śmierci)

18.00 – ślub Mirosław Sadowski i Natalia Sadowska

Niedziela

7.30 – + Mirosław Drobot (16 rocz. śmierci), Artur Krawczyk

9.15 – + Grzegorz Bieliński

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Lech Sosnowski, Teresa i Stefan Sosnowscy

I powtórzę jeszcze jedno ogłoszenie sprzed tygodnia.

Wiele dobrego dała nam peregrynacja ikony Jezus z przyjacielem, owocne były majowe misje. Wyraźnie widać jak wielu parafian chce czegoś więcej niż tylko niedzielnej Mszy Świętej. Wielu z was zasmakowało w cichej adoracji Najświętszego Sakramentu, wielu zrozumiało jak cenna jest lektura Biblii, wielu przeżyło swoje nawrócenie. Chciałbym, byśmy wrócili do atmosfery i przeżyć misji i wcześniejszych czwartkowych Mszy Świętych z ikoną Jezusa. Dlatego od września, raz w miesiącu zapraszam wszystkich na czwartkowy Wieczernik Winnicki. Program takiego Wieczernika będzie następujący. O godz. 18.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu – osobista, w ciszy. Będzie też okazja do spowiedzi. O 19.30 odprawimy Mszę Świętą z kazaniem, w intencji wszystkich uczestników Wieczernika. Po Mszy Świętej zaczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Będziemy kończyć około 21.00 – 21.30.

Już dzisiaj zapraszam – pierwszy Wieczernik Winnicki w czwartek 24 września, godz. 18.30.

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)