Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła (odpust)

Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła (odpust)

23 sierpnia 2015

Dzisiaj parafialny odpust. Dziękuję pięknie kaznodziei odpustowemu ks. Łukaszowi Nowakowi, dyrektorowi ośrodka Caritas w Popowie.

Dzisiaj po sumie procesja.

Zachęcam do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą Świętą (od godziny 17.00). Przypomnę, że w czasie tej adoracji od 17.00 do 17.45 możemy znaleźć w konfesjonale księdza i wyspowiadać się.

Dziękuję tym rodzicom, którzy pamiętali, by wczoraj przywieźć swoje dzieci na spowiedź do kościoła.

Dla tych, którzy zapomnieli o wczorajszej okazji i nie wyspowiadali się też dzisiaj przyda się informacja o spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca – od 17.30

W tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Rano adoracja do Mszy Świętej o godz. 9.15. Tego dnia odwiedzimy chorych. Wieczorem spowiedź pierwszopiątkowa od 17.30.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Z racji Mszy Świętej dla dzieci nie będzie adoracji po 9.15. Nabożeństwo eucharystyczne będzie po sumie, potem procesja. Proszę asystę procesyjną.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Za tydzień spotkanie starej grupy kandydatów do bierzmowania. Wszyscy, w kościele, po 9.15.

Za dwa tygodnie spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Wszyscy, w kościele, po 9.15.

Za tydzień odprawimy Mszę Święta dla dzieci i w intencji dzieci. Uwaga – o 11.00. Taką Mszę Świętą odprawiać będziemy w każdą niedzielę września. Niech to będzie pewien eksperyment i próba. Jeśli dzieci, a szczerze mówiąc ich rodzice, pokażą, że potrzebują tej Mszy Świętej, będzie ona wprowadzona na stałe. Niech dzieci na tę Mszę Świętą za tydzień przyniosą swoje tornistry i przybory szkolne – poświęcimy je.

Jeszcze jedno ważne ogłoszenie dla dzieci. Za tydzień, po Mszy Świętej dla dzieci odbędzie się przed kościołem I Winnicki Festiwal Puszczania Baniek. Do tornistrów trzeba włożyć sprzęt do puszczania baniek – wcześniej potrenować.

Jest nowy grafik posług liturgicznych

Po Mszy Świętej, w kruchcie kościoła, można nabyć małe książeczki dla dzieci, które mogą im towarzyszyć przez wszystkie niedziele roku. Jest to książeczka, gdzie na każdą niedzielę jest krótki fragment ewangelii, zdanie komentarza z jakąś myślą lub pytaniem oraz naklejka z obrazkiem do wklejenia na stronę. Jest to dobra pomoc dla rodziców, w religijnym wychowaniu dzieci. Razem z dzieckiem warto każdego tygodnia przypomnieć sobie o książeczce, przeczytać z nim tekst – jest go naprawdę bardzo mało, porozmawiać chwilę o obrazku. Są tam także pamiątki pierwszopiątkowych spowiedzi i Mszy Świętych w pierwszy piątek. Wszystko razem – książeczka i 63 naklejki – kosztuje zaledwie 4 zł. Gorąco zapraszam do nabywania i korzystania. Przyczyni się to na pewno do lepszego przeżywania Mszy Świętej i lepszej na niej obecności.

Intencje mszalne – 31 VIII – 6 IX 2015

Poniedziałek

7.30 – + rodzice Honorata i Piotr Drążdżewscy, brat Stanisław

18.00 – + Paweł Winnicki (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Zenon Osiecki, Stefan i Leokadia Osieccy

9.00 – w intencji dzieci i nauczycieli

18.00 – + Zdzisław Berent (8 rocz. śmierci) Czesława Niewiarowska

Środa

7.30 – + Stanisław Matwiejczyk (6 rocz. śmierci)

18.00 – + Regina i Franciszek Szypulscy

Czwartek

7.30 – + Andrzej-Tadeusz Warda

18.00 – + Bogusław Kamiński

Piątek

7.30 – + Edward Gogolewski, rodzice Gogolewscy

9.15 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie

18.00 – + Leokadia i Stanisław Łada

Sobota

7.30 – + Antoni Skwarski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Kazimierz Kowalski, Ireneusz Kowalski

Niedziela

7.30 – + Antoni i Stanisława Kornaccy

9.15 – + Waldemar Wójcik (17 rocz. śmierci), Stanisław Wójcik

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Paweł Pieńkosz, kawaler z Domosławia i Edyta Bonius, zam. Mory, par Dzierżenin. Zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

I jeszcze jedno ogłoszenie. Na koniec, bo jest szczególnie ważne.

Wiele dobrego dała nam peregrynacja ikony Jezus z przyjacielem, owocne były majowe misje. Wyraźnie widać jak wielu parafian chce czegoś więcej niż tylko niedzielnej Mszy Świętej. Wielu z was zasmakowało w cichej adoracji Najświętszego Sakramentu, wielu zrozumiało jak cenna jest lektura Biblii, wielu przeżyło swoje nawrócenie. Chciałbym, byśmy wrócili do atmosfery i przeżyć misji i wcześniejszych czwartkowych Mszy Świętych z ikoną Jezusa. Dlatego od września, raz w miesiącu zapraszam wszystkich na czwartkowy Wieczernik Winnicki. Program takiego Wieczernika będzie następujący. O godz. 18.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu – osobista, w ciszy. Będzie też okazja do spowiedzi. O 19.30 odprawimy Mszę Świętą z kazaniem, w intencji wszystkich uczestników Wieczernika. Po Mszy Świętej zaczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Będziemy kończyć około 21.00 – 21.30.

Już dzisiaj zapraszam – pierwszy Wieczernik Winnicki w czwartek 24 września, godz. 18.30.

 

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)