Ogłoszenia – XXII niedziela zwykła

2 września 2018

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę, na rzecz nowo powstałej parafii św. o. Pio w Płońsku 4.980,20 zł,

Wczoraj odbyło się spotkanie zainteresowanych ożywieniem działań Domu Kultury. Przyszła na to spotkanie jedna osoba. Szkoda, że nie więcej. Rozmawialiśmy o założeniu w kościele biblioteki. I powstanie taka już wkrótce. W kruchcie kościoła będzie regał na książki. Biblioteka będzie samoobsługowa – każdy sam będzie brał interesującą lekturę i po przeczytaniu odnosił.

Mam prośbę o ofiarowanie do naszej biblioteki książek – powinny to być książki religijne, prawomyślne i dobre. Można je przynosić do kancelarii, do zakrystii bądź kłaść na stolik za ławkami.

Dzisiaj (2 września 2018) spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Jeśli ktoś z kandydatów nie odbył ze mną jeszcze rozmowy to proszę w najbliższym tygodniu dzwonić do proboszcza (501 231 895) i na taką rozmowę się umówić. Na stoliku za ławkami leży list-zaproszenie, proszę wziąć go i zapoznać się z nim. Jest to ostatnie ogłoszenie w tej sprawie. Festyn dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin 9 września o 15.00 w Golądkowie.

Dzisiaj o 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Poświęcenie także za tydzień o 11.00.

Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie nabożeństwo i procesja. Proszę asystę.

Dzisiaj o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Dzisiaj, w niedzielę, zapraszam na tańce. Zapraszam na 16.30, na placyk przy domu kultury młodzież i dorosłych, którzy przez godzinę chcieliby się pouczyć tańców integracyjnych – są to proste układy do wykonania w grupie, dające wiele radości.

Jutro o 9.00 – Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca, rano adoracja do Mszy Świętej o godz. 9.15. Tego dnia odwiedzimy chorych.

Serdecznie zachęcamy do śpiewu w chórze lub scholi. Przesłuchania do zespołów odbywają się w Domu Kultury. Chętnych do śpiewu chóralnego zapraszamy we środy o 19:00, do scholi – w soboty o godz. 10:30.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za tydzień (9 września 2018), o godz. 10.30, w kościele. Jest to bardzo ważne spotkanie, więc bardzo proszę o obecność wszystkich. Jeśli jakaś rodzina (oboje rodzice i dziecko) nie odbył ze mną jeszcze rozmowy to proszę w najbliższym tygodniu dzwonić do proboszcza (501 231 895) i na taką rozmowę się umówić. Na stoliku za ławkami leży list-zaproszenie, proszę wziąć go i zapoznać się z nim. To jest ostatnie ogłoszenie w tej sprawie. Festyn dla rodzin pierwszokomunijnych 16 września o 15.00 w Golądkowie.

Za tydzień (niedziela 9 września) nasza parafia przeżywać będzie nawiedzenie i obrazu, i relikwii św. Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież, bo św. Stanisław Kostka to ich patron. Na wszystkich Mszach Świętych kazania będzie głosił ks. Piotr Gadomski. Na Mszy Świętej o 9.15 podziękujemy mu za jego roczną pracę w naszej parafii.

Za tydzień, po mszach świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na duszpasterstwo młodzieży w diecezji.

„Czy modlitwa pogłębia Twoją relację z Bogiem?” Na te i inne pytania związane z modlitwą spróbujemy odpowiedzieć na kolejnym spotkaniu Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w czwartek (13 września) o godzinie 18.30. Przed spotkaniem zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej mszy Świętej o godzinie 18.00. ZAPRASZAMY”

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 3 – 9 IX 2018

Poniedziałek

7.30 – + Waldemar Glinicki (od uczest. pogrzebu)

9.00 – rozpoczęcie roku szkolnego

18.00 – + Bogusław Kamiński

Wtorek

7.30 – + Tadeusz Karpiński (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Zdzisław Berent, Czesława Niewiarowska, Henryka Radziszewska

Środa

7.30 – + Krystyna Dymowska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Wiesław Kosek, rodzina Kosek

Czwartek

7.30 – + Krystyna Bogusz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Stanisława i Antoni Kornaccy

Piątek

7.30 – + Irena Prażmowska (od uczest. pogrzebu)

9.15 – Stanisława Malinowska (z d. Rębecka)

18.00 – + Regina i Władysław Rostkowscy, Benedykt i Halina Rostkowscy, rodzina Mróz, Wanda Kostarzewska

Sobota

7.30 – + Szczepan i Genowefa Łukaszewscy

17.00 – ślub Paweł Głowacki i Martyna Kiela

18.00 – + Lech Sosnowski, rodzice Sosnowscy, dziadkowie Sosnowscy

Niedziela

7.30 – + Helena Grzelakowska

9.15 – + Waldemar Wójcik (20 rocz. śmierci), Stanisław i jego rodzice

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Kazimierz Fabisiewicz (25 rocz. śmierci)