Ogłoszenia – Odpust parafialny

26 sierpnia 2018

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 2.097,57 zł,

Przeżywamy parafialny odpust Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Dziękuję ks. Tomaszowi Markowiczowi, proboszczowi powstałej niedawno parafii św. Ojca Pio w Płońsku za głoszone kazania. Dziękuję za złożone na tacę ofiary, które przeznaczamy na pomoc dla tej nowej parafialnej wspólnoty.

Uprzejmie dziękujemy firmie p. Krzysztofa Walendziewskiego za generalne sprzątanie kościoła na odpust i prace przy porządkowaniu naszego cmentarza.”

Decyzją Księdza Biskupa ks. Piotr Gadomski, nasz student, będzie rezydentem parafii w Modlinie Starym. Pożegnamy go i podziękujemy za jego roczną pracę w Winnicy, w niedzielę 9 września o 9.15.

Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie nabożeństwo i procesja. Proszę asystę.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Za tydzień, w niedzielę, zapraszam na tańce. Zapraszam na 16.30, na placyk przy domu kultury młodzież i dorosłych, którzy przez godzinę chcieliby się pouczyć tańców integracyjnych – są to proste układy do wykonania w grupie, dające wiele radości. Ostatnio Prymas Polski tańczył na odpuście poloneza, to i ja czuję się ośmielony do zaproszenia was, do wspólnej zabawy.

Bardzo chciałbym ożywić zajęcia Domu Kultury. Wszystkich, którzy mogliby coś zaproponować, mają pomysły i dobrą radę zapraszam do Domu Kultury w sobotę (1 września) na godz. 19.00.

Proboszcz Strzegocina zaprasza do kościoła w Strzegocinie na wrześniowe Zamyślenie Szkaplerzne. Najbliższa sobota (1 września) o godz. 19.00.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za dwa tygodnie (9 września 2018), o godz. 10.30, w kościele. Jest to bardzo ważne spotkanie, więc bardzo proszę o obecność wszystkich. Jeśli jakaś rodzina (oboje rodzice i dziecko) nie odbył ze mną jeszcze rozmowy to proszę w najbliższym tygodniu dzwonić do proboszcza (501 231 895) i na taką rozmowę się umówić. Na stoliku za ławkami leży list-zaproszenie, proszę wziąć go i zapoznać się z nim. Festyn dla rodzin pierwszokomunijnych 16 września o 15 w Golądkowie.

Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się za tydzień (2 września 2018), po Mszy Świętej o godz. 9.15, w kościele. Jest to bardzo ważne spotkanie, więc bardzo proszę o obecność wszystkich. Jeśli ktoś z kandydatów nie odbył ze mną jeszcze rozmowy to proszę w najbliższym tygodniu dzwonić do proboszcza (501 231 895) i na taką rozmowę się umówić. Na stoliku za ławkami leży list-zaproszenie, proszę wziąć go i zapoznać się z nim. Festyn dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin 9 września o 15 w Golądkowie.

Za dwa tygodnie (niedziela 9 września) nasza parafia przeżywać będzie nawiedzenie i obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież, bo św. Stanisław Kostka to ich patron.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy śpiewaków i osoby chętne do posługi muzycznej w czasie Mszy do Parafialnego Domu Kultury:

-pierwsza próba Chóru, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00,

-Schola dziecięca rozpocznie pracę w sobotę o godz.10:30.

„Czy modlitwa pogłębia Twoją relację z Bogiem?” Na te i inne pytania związane z modlitwą spróbujemy odpowiedzieć na kolejnym spotkaniu Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w czwartek (13 września) o godzinie 18.30. Przed spotkaniem zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej mszy Świętej o godzinie 18.00. ZAPRASZAMY”

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 27 VIII – 2 IX 2018

Poniedziałek

7.30 – + Waldemar Glinicki (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Stanisław Różański

Wtorek

7.30 – + Henryk Karasiewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Józef Morawski (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Kazimierz Wawrzeńczak (4 rocz. śmierci)

18.00 – + Barbara Kłosiewicz (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Zygmunt Bednarski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Andrzej Górecki (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Stanisław Lusa (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Teresa Bartczak (7 rocz. śmierci), Jadwiga, Marianna i Władysław Bartczak

Sobota

7.30 – + Kazimierz Pomaski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – ślub Kamil Zawadka i Klaudia Zawadka

18.00 – + Zenon Osiecki, Stefan i Leokadia Osieccy

Niedziela

7.30 – + Tadeusz Warda

9.15 – + Stanisław Matwiejczyk (9 rocz. śmierci)

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości