Ogłoszenia –V Niedziela Wielkanocna

03 maja 2015

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodziliśmy wczoraj. Dzisiaj jedyną Mszą św. ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie suma.

Zaczęliśmy majowe. Będziemy je śpiewać po wieczornych Mszach świętych, dzisiaj wyjątkowo po sumie. Gorąco zachęcamy do tego, by przychodzić na Mszę Świętą – będą głoszone kazania i zostawać na nabożeństwo. Zachęcamy też do śpiewania litanii przy figurkach.

Dzisiaj nie będzie adoracji po Mszy Świętej o godz. 9.15. Po sumie procesja wokół kościoła.

Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.15, spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przystępujących do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Dzisiaj o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

W czasie misji kościół będzie otwarty dzień i noc a w czasie większych przerw między nabożeństwami trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Musimy mieć jednak pewność, że zawsze ktoś będzie przed Najświętszym Sakramentem. Dlatego proszę o imienne wpisywanie się w grafik. Przy każdej godzinie są miejsca na dwie osoby, które obiecują swoją obecność. Zacznijmy wpisywanie od najtrudniejszych – nocnych godzin. Grafik wyłożony jest na ławce w kruchcie kościoła.

O wiele lepiej niż przy poprzednich numerach zadziałał kolportaż gazety. Dziękuję wszystkim kolporterom za ich bardzo ważną misję. Gdzie jednak gazeta nie dotarła to proszę ją wziąć ze stolika za ławkami. Gazeta jest też na stronie internetowej parafii w pliku PDF.

Mamy plakaty zapraszające na misje. 100 plakatów na płytach i 400 pozostałych. Wzywam teraz do pospolitego ruszenia, by oplakatować parafię. Proszę sołtysów wiosek, by wzięli plakat do powieszenia na swoich tablicach ogłoszeń. Kto ma dobry płot, w tym znaczeniu, że przechodzą obok ludzie – niech weźmie tablicę. Bierzmy też plakaty, by zawiesić w swoim oknie, przyczepić do bocznej szyby w samochodzie lub gdziekolwiek, by zapraszał ludzi na misje. I nie wstydźmy się tego.

Na czas misji – od poniedziałku do soboty – będziemy mieli dwugodzinne przedszkole. W domu kultury, który do misji otworzymy, od 16.30 do 18.30 będzie czekać na dzieci wykwalifikowana i doświadczona przedszkolanka – konkretnie p. Iwona Marcinkowska wraz z wolontariuszami – tak, by rodzice mogli przyjść do kościoła na 17.00, zostawić dziecko pod opieką, po kościele dzieci odebrać. Opieka będzie bezpłatna.

W perspektywie zbliżających się misji wzywam wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w tej intencji. Módlmy się o owoce misji.

I powtarzam jedno ogłoszenie. Zwykle przy rekolekcjach przypominam, że trwają one nie jeden, nie dwa, nie trzy ale cztery dni. Przy misjach powiem, że nie pięć, nie sześć, nie siedem ale osiem dni. To wielka mobilizacja – prawda, ale mobilizacja co dziesięć lat. Przypomnę rzecz, która jak się okazało przemówiła do wielu – czy wiecie, że pięciuset spośród nas nie dożyje kolejnych misji? Dla pół tysiąca parafian Winnicy będą to ostatnie misje, ostatnia szansa.

Zmobilizujmy sie sami, ale mobilizujmy też innych a czasem nawet nie o mobilizację chodzi, ale o prostą rzecz zawiezienia kogoś do kościoła. Miejmy oczy otwarte i serce także.

Plan misji mamy w Internecie. Gdy chodzi o godziny Mszy Świętej to będą takie jak w rekolekcje – 9.30, 17.00 i 19.30. Dodatkowo, dla chętnych i gorliwych proponujemy od poniedziałku do soboty drugie spotkanie każdego dnia – o godz. 20.45 szkoła modlitwy i apel jasnogórski.

Za tydzień zaczynamy. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, dodatkowo w niedzielę za tydzień zbierzemy się drugi raz wieczorem o godz. 19.30 na drogę światła – początek przy szkole, koniec w kościele.

Wszystko w rękach Boga.

Intencje mszalne  – 4 – 10 V 2015

Poniedziałek

7.30 – + Marian Siemaszko

18.00 – + Bolesława Kiliś, Stanisław, Adam i Józef Kiliś

Wtorek

7.30 – + Marianna Grochowska (5 rocz. śmierci)

18.00 – + zmarli z rodziny Guzek

Środa

7.30 – + Czesław, Tadeusz i rodzice Gołowicz

18.00 – + Witold – Higin Nałecz (5 rocz. śmierci)

Czwartek

7.30 – + Stanisław Cichocki (imieninowa)

18.00 – + Henryka i Jan Warda

Piątek

7.30 – + Stanisława Wołoszyn

18.00 – + Stanisława Kornacka

Sobota

7.30 – w intencji Rafała w 18 rocz. urodzin

18.00 – + Stanisława Pawłowska

Niedziela

7.30 – + Stanisław Matwiejczyk, Anna i Franciszek Matwiejczyk, Zofia i Wacław Król

9.15 – + Edmund i Julian Bryśkiewicz, rodzina Bryśkiewicz

12.00 – za parafian

15.00 – + Stanisław Bielski i jego rodzice

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Dawid Dąbkowski, kawaler z Lipnik Starych i Justyna Gulatowska, panna ze Starego Bulkowa. Zapowiedź druga.

Paweł Kowalski, kawaler z Łępic i Ewa Żuk, panna ze Skórznic. Zapowiedź druga.

Marek Katner, kawaler z Kamionnej i Patrycja Marchelewicz, panna z Lipnik. Zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

Za tydzień zaczynamy misje. Niech będzie to czas nawrócenia i pojednania. Módlmy się: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)