Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 1.904,20‬‬ zł. Zebraliśmy też ofiary do puszek dla rodziny Państwa Pomaskich ze Starego Bulkowa, których dotknęła tragedia pożaru. Zebraliśmy i przekazaliśmy 5.644.61 zł. Bardzo dziękuję za tę zbiórkę.

Obchodzimy Dzień papieski. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Przy tej okazji informujemy, że zamówiliśmy do naszego kościoła obraz Jana Pawła II. Musimy jednak poczekać kilka miesięcy na wykonanie.

W najbliższy czwartek zapraszamy na Wieczernik Winnicki. O godz. 18.30 adoracja, o godz. 19.30 Msza Święta w intencji uczestników Wieczernika.

Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapisuje się na wybrany turnus rekolekcji. Na stoliku za ławkami leżą kartki – formularze zgody rodziców. Proszę wziąć po Mszy Świętej. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej.

Chciałbym przypomnieć jedną rzecz, która uległa całkowitemu zapomnieniu. Kancelaria w niedzielę jest nieczynna. Bardzo proszę o uszanowanie tego. Chcę wyraźnie zaznaczyć, że nie chodzi tu o sprawy nagłe, na przykład wyjazd do chorego – tu jesteśmy do dyspozycji dzień i noc. I proszę, jeśli jest taka potrzeba, dzwonić w środku nocy.

Chodzi o sprawy zwykłe, bieżące – przyjmowanie Mszy Świętych, wypominek, wypisy z ksiąg, zaświadczenia. Te sprawy załatwiamy w kancelarii, w tygodniu.

Dlaczego tak? Dlatego, że w niedzielę się nie pracuje, w niedzielę nie załatwia się spraw, w niedzielę nie załatwia się żadnych interesów.

Niedziela powinna różnić się od dni tygodnia. Chwalimy Boga i odpoczywamy.

Powiem wprost, że to sytuacja gorsząca. Potrafimy wytrzymać przy zamkniętej poczcie, sklepie, urzędzie, przychodni, szkole. A trudno nam przyjąć, że kancelaria w niedzielę też będzie zamknięta.

Dochodzą do tego takie niedziele – gdy zaczynamy przyjmować intencje i wypominki, że nawała spraw sprawia, że wpadam do kościoła na ostatnią chwilę a czasem się spóźniam. Nie tak powinno to wyglądać w przypadku księdza i nie tak w przypadku parafian.

Oczywiście, mogą być od tej zasady wyjątki – na przykład podpis chrzestnego w księdze, czy jakieś inne drobiazgi. Jednak jednej zasady będę się trzymał stanowczo – nikt w niedzielę, nie zostawi w kancelarii żadnych pieniędzy.

Jeszcze raz: Chciałbym przypomnieć jedną rzecz, która uległa całkowitemu zapomnieniu. Kancelaria w niedzielę jest nieczynna.

Zaczynamy od jutra przyjmować intencje Mszy świętych na przyszły rok oraz wypominki. Przy okazji Mszy Świętej prosimy o ofiarę 60 zł. Przy okazji wypominek prosimy o ofiarę 30 zł od wymienionej z imienia i nazwiska osoby, w przypadku wymienionej tylko z nazwiska rodziny 40 zł.

Przypominamy też, że zawsze jest to prośba o ofiarę. Można ją złożyć większą, taką jak prosimy, mniejszą lub wcale a Msza Święta będzie odprawiona, wypominki czytane.

W przypadku większej ofiary nie będzie lepiej odprawiona a mniejszej ofiary nie będzie gorzej. Nie sprzedajemy Mszy świętych ani wypominek. Po prostu przy okazji tych posług zrzucamy się na utrzymanie księży a każdy pyta się swojego sumienia o własne możliwości.

Dotyczy to wszystkich ofiar.

Z racji dużych zaległości w odprawianiu Mszy popogrzebowych nie będziemy mogli na przyszły rok przyjąć żadnej gregorianki.

Zapraszamy od jutra do kancelarii.

W tym tygodniu, z racji potrzeb, kancelaria będzie czynna dłużej – godzinę po rannej Mszy Świętej i godzinę po wieczornej. Jeśli w kolejce będzie więcej osób – każdy będzie załatwiony.

Prosimy do kancelarii także osoby, które mają Msze popogrzebowe za swoich bliskich, by wpisać w przyszłoroczny kalendarz przynajmniej część.

Kancelaria nie będzie czynna w czwartek – rano katecheza, wieczorem Wieczernik Winnicki. Nie będzie też czynna w sobotę wieczorem.

Zawsze będziemy informować o godzinach kancelarii. Informacja taka będzie też zawsze aktualizowana na stronie internetowej.

Intencje mszalne – 14 – 20 X 2019

Poniedziałek

7.30 – + Zdzisław Sobotka (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Tadeusz i Janina Pieńkos

Wtorek

7.30 – + Marcin Skłodowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Edward Gogolewski, rodzice Gogolewscy

Środa

7.30 – + Edward Tomczyk (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Stanisław i Janina Domańscy

Czwartek

7.30 – + Michał Rzemek (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Henryka i Józef Jeleń, Teresa Fietz

Piątek

7.30 – + Andrzej Ciesielski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Czesław, Leokadia, Jan i Wiktoria Nasiorowscy

Sobota

7.30 – + Elżbieta Skrzypczyńska, zmarli z rodziny Skrzypczyńskich

17.00 – + Zenon i Alina Gostkiewicz

Niedziela

7.30 – + Józef Syrzeń (21 rocz. śmierci)

9.15 – + Tadeusz Strauch (2 rocz. śmierci)

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian (chrzty)

15.00 – + Jerzy i Teresa Monińscy

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” (Dz 1,8)