Ogłoszenia – XXVII niedziela zwykła

7 października 2018

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 1.729,45 zł. W czasie Wieczernika 254 zł.

Trwają w naszej parafii rekolekcje dla mężczyzn. Zapraszamy na ostatnią naukę rekolekcyjną, która będzie dzisiaj po Mszy Świętej o 15.00. Zatytułowana: „Zawzięty czy wytrwały?” Spotkania rekolekcyjne prowadzi p. Wiesław Grabowski. Więcej informacji na stronie: http://mwgrabowscy.pl

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie różaniec, ale już bez procesji, z racji remontu.

Msze Święte wieczorne są odprawiane o 17.00.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Zawsze po wieczornej Mszy Świętej z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdzie będzie po sumie. Zachęcamy do przychodzenia na Mszę Świętą. Dzieci od poniedziałku do piątku będą miały swoje różańcowe konkursy. Grafik dyżurów różańcowych jest w internecie, w kruchcie i zakrystii.

W czwartek adoracja od 16.00.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 8 października, godz. 19.00

Po Wieczerniku Winnickim zostało trochę gazet, proszę je wziąć ze stolika za ławkami. Kolejny Wieczernik będzie 18 października.

Kandydaci do bierzmowania biorą z kancelarii formularze zgody rodziców na wyjazd na rekolekcje i zapisują się na wybrany termin. Można też wpłacać koszt rekolekcji – 100 zł.

Na stoliku za ławkami, w segregatorach, znajdują się materiały dla rodziców dzieci klas III, które w naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii.

Jest Kalendarz Rolników na 2019 rok. Do nabycia w zakrystii.

Za trzy tygodnie, w sobotę 27 października, przeżywać będziemy w parafii wizytację Księdza Biskupa. Szczegółowy program podamy później, ale już teraz zapraszamy na dwa najważniejsze wydarzenia. W dzień wizytacji odprawimy Mszę Świętą dla dzieci o godz. 16.00 i sumę o godz. 18.00. Uwaga – jedna i druga Msza Święta będzie Mszą Świętą Niedzielną. Tak jak na Wielkanoc odprawiamy Wigilię Paschalną w sobotę wieczorem a jest to już liturgia niedzielna. W niektórych parafiach zawsze w sobotę wieczorem sprawowana jest liturgia niedzielna. Czynione jest to nie dla wygody i nie jest to jakieś obejście prawa, ale zawsze jest tak, że niedziela w liturgii zaczyna się w sobotni wieczór. Uczestnicząc w takiej liturgii wypełniamy obowiązek niedzielnej Mszy Świętej.

Dlatego w sobotni wieczór wizytacji Księdza Biskupa świętować już będziemy niedzielę i na to świętowanie serdecznie zapraszam.

W niedzielę 28 października nie będzie Mszy Świętej o 11.00 – odprawimy ją wyjątkowo w sobotę (27 X) o 16.00.

Niedzielna suma tego dnia – za parafian będzie odprawiona przez księdza Biskupa w sobotę o 18.00. Nie odwołuję tego dnia Mszy Świętej o godz. 12.00, ale gorąco zachęcam, by kto tylko może, uczestniczyć w świętowaniu niedzieli w sobotę wieczorem.

Intencje mszalne – 8 – 14 X 2018

Poniedziałek

7.30 – + Tadeusz Karpiński (od rodziny Bączek)

17.00 – + Henryk i Stanisława Olewniczak, Józef i Henryka Olewniczak, Janina Kowalewska, Izydor Olewniczak, Marianna Maciejewska

Wtorek

7.30 – + Janusz i Stanisław Pajewscy

17.00 – + Adam Kosek

Środa

7.30 – + Jan Kowalewski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Jan i rodzice Szcześni

Czwartek

7.30 – + Stanisław Żbikowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Leonard i Honorata Ptaszek, dziadkowie Ptaszek i Wasilewscy

Piątek

7.30 – + Bogusław Komorowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Feliksa i Aleksander Mączyńscy

Sobota

7.30 – + Tadeusz Gill (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Zofia i Andrzej Ostaszewscy (11 rocz. śmierci)

Niedziela

7.30 – + Teresa i Jerzy Monińscy

9.15 – + Adela Żbikowska (9 rocz. śmierci)

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – o Boże bł. i zdrowie dla Danuty i Rafała Słończewskich w 30 rocz. ślubu

15.00 – + Józef Czyżewski, Stefania i Stanisław Czyżewscy, Marianna i Kazimierz, Wacław, Stanisław Wojciechowscy