Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2015

Dzisiaj ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy pochodzącą z naszej parafii p. Mariolę Wroniak z Pokrzywnicy. Pani Mariola jest chora na raka. Przy bocznych drzwiach stać będą wolontariusze z gimnazjum. Jeśli ktoś potrzebuje numeru konta, by bezpośrednio wesprzeć chorą znajdzie numer na naszej stronie internetowej.

„W następną niedzielę, 25 października w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona akcja Napełnij Dzban przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w zapowiadaną akcję.”

Przypominam ogłoszenie sprzed tygodnia. Ustanawiam i osobiście funduję skromne stypendium roczne dla najlepszego w naukach ścisłych, tegorocznego, absolwenta gimnazjum. Szczegóły i regulamin na stronie parafialnej. Stypendium będzie nosiło imię Bogdana Jańskiego.

Msza Św. dla dzieci – o 11.00. Tę Mszę Świętą wprowadzamy na stałe.

Przypominamy, że wieczorne Msze Św. odprawiamy o godz. 17.00.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Będzie zawsze po wieczornej Mszy Świętej.

Zapraszamy na różaniec dzieci – od poniedziałku do piątku konkurs i losowanie gadżetów.

Przyjmujemy na wypominki

Proszę pamiętać o segregacji śmieci. Pamiętajmy o trzech workach. I nie wyrzucajmy worków foliowych do kompostownika. Wyrzućmy zawartość, ale sam worek do śmieci.

W najbliższy czwartek zapraszamy na kolejny Wieczernik Winnicki. Z racji Wieczernika nie będzie adoracji o 16.00. Adoracja rozpocznie się o 18.30 – będzie to nasza modlitwa w ciszy. O 19.30 Msza Święta z kazaniem, w intencji uczestników Wieczernik. Po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy. Przyjdźmy sami i przyprowadźmy innych.

Za dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia, tak jak w poprzednich dwóch latach, będą odprawiane w kościele – 7.30, 9.15, 10.30, 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o 15.00. Po sumie pójdziemy z procesją na cmentarz.

Już niedługo – 8 listopada, nasza parafia przeżyje nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego. Przygotowujmy się duchowo do tego wydarzenia. Bezpośrednim przygotowaniem nas wszystkich będą specjalne rekolekcje poprzedzające to wydarzenie.

Chętnych do grupy tańca nowoczesnego zapraszam do domu kultury we wtorek, godz. 13.40. Jest to zaproszenie dla dzieci ze szkoły podstawowej. / Schola – środa o 16.oo / Gra na keyboardzie według ustalonych dni / Chór w środę o 18.oo po różańcu / Flażolety – piątek 15.00. / Klub szachowy poniedziałek – 19.00. Wszystko w Domu kultury.

Uwaga ogłaszamy też godziny gier planszowych – dla dzieci, ale zapraszamy także młodzież i dorosłych. W piątek od 15.45 do 17.15 – do różańca. I w sobotę od 10.00 do 14.00.

Intencje mszalne – 19 – 25 X 2015

Poniedziałek

7.30 – za parafian

17.00 – + Andrzej Ostrzyniewski (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Teresa i Piotr Trębiccy

17.00 – w intencji pielgrzymów do Rostkowa

Środa

7.30 – + Paweł Winnicki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marian Lusa (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Jan Więckowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – o Boże bł. i zdrowie dla członkiń KŻR

Piątek

7.30 – + Roman Komorowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Halina Kondracka

Sobota

7.30 – + Adela Tomczyk

17.00 – + Józef Czyżewski, Stefania i Stanisław Czyżewscy, Marianna i Kazimierz Wojciechowscy, Wacław, Stanisław, Józefa i Piotr Wojciechowscy

Niedziela

7.30 – + Tadeusz i Stanisław Krysiak, dziadkowie Krysiak, Helena Borkowska

9.15 – + Teresa i Jerzy Monińscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – o B. bł i zdrowie dla Elżbiety i Stefana Gemzała w 50 r. ślubu

15.00 – + Lucjan Tkaczyk, Bogdan i Dariusz Tkaczyk

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)