Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2015

Ksiądz Proboszcz prowadzi rekolekcje w Łodzi.

Dziękujemy ks. Leszkowi Piórkowskiemu za pomoc i głoszone Słowo Boże.

Dzisiaj, 22 marca po Mszy św. o 9.15, spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa dziewcząt. Spotkanie w salce.

Gorzkie żale w niedziele o 15.00. Droga krzyżowa w piątki o 15.00 droga krzyżowa dla dzieci o 16.30 dla wszystkich.

Przypominamy i zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień Niedziela Palmowa – Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm, na sumie procesja z palmami.

Za dwa tygodnie zaś Wielkanoc – najważniejsze święta. Świętujemy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Święta zaczynają się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej..

Korzystajmy ze spowiedzi. Można to czynić przed każdą Mszą Świętą, ale pamiętajmy o tym, że w czwartki, w czasie adoracji ksiądz zawsze jest w konfesjonale. Czeka na penitentów od 16.00 do 16.45. Jest więc czas na spowiedź bez pospiechu. W czasie peregrynacji obrazu dobra okazja do spowiedzi będzie także w czwartek od 19.00 – przed Mszą Świętą w intencji rodzin u których był obraz.

W czwartek najbliższy o godz. 19.30 będzie odprawiona kolejna specjalna Msza Święta w intencji rodzin u których w ostatnich dniach była peregrynacja. I tak będzie co tydzień. W czwartki o 19.30 będzie Msza Święta w intencji tych u których ostatnio był obraz. Przypomnę – będzie wtedy także okazja do spowiedzi.

W niektórych wioskach zakończyła się już peregrynacja. Są wolne obrazy. Jeśli są większe wioski, które obawiają się, że nie zdążą do misji niech wezmą te obrazy. Można to uzgodnić z proboszczem lub wikarym. Najlepsza porą wzięcia obrazu jest każda wieczorna Msza Święta.

W najbliższą sobotę, 28 marca o godzinie 10.00 obowiązkowa i bardzo ważna zbiórka ministrantów. Spotkanie odbędzie się w kościele.

Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wyjazd dla młodzieży na obchody Niedzieli Palmowej do Płocka. Wyjazd odbędzie się 29 kwietnia ok. godz. 13.00 z Nasielska. Bliższe informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.

6 czerwca organizowany jest z naszej parafii wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica. Jest to czas budowania swojej wiary, spotkania z rówieśnikami, którzy także chcą pokazywać swoją wiarę i ją budować, odkrywać na nowo. Wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego i z radością przeżywać obecność Chrystusa pośród nas. A kiedy zajdzie słońce będziemy Go uwielbiać w Najświętszym Sakramencie i pójdziemy za Nim. Więcej informacji na stronie http://www.lednica2000.pl. Bliższych informacji na temat tego wyjazdu można zasięgnąć u ks. Krzysztofa.

Uroczysty chrzest w wigilię paschalną i drugi dzień świąt. Zachęcamy do chrztu w nocy zmartwychwstania. Następny chrzest 17 czerwca.

Od 02 marca br. w przedszkolu w Winnicy prowadzona jest rekrutacja dzieci na rok szkolny 2015/2016. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej przedszkola: http://www.przedszkole.gminawinnica.pl.”

Intencje mszalne  – 23 – 29 III 2015

Poniedziałek

7.30 – + Teresa Kowalewska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Kazimierz Rączka, rodzina Komendarskich i Rączka

Wtorek

7.30 – + Marianna i Józef Śliwińscy i rodzice z obu stron

17.00 – + Konrad Głodowski, Mirosław Górecki

Środa

7.30 – + Stanisław Adamus (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Feliks Turek

Czwartek

7.30 – + Wioletta Kaczmarska

17.00 – + Marianna Glinicka

19.30 – w intencji rodzin przeżywających nawiedzenie obrazu

Piątek

7.30 – + Walentyna, Henryk, Jerzy Sokołowscy, Helena i Józef Spisak

17.00 – + Marianna, Ryszard, Michalina Wiecheccy

Sobota

7.30 – + brat Władysław Piotrowski, rodzice Helena i Bronisław Piotrowscy, Jan Pudlak, Bogdan Pudlak

17.00 – + Henryk Szczypiński, Stanisława i Jerzy Bochenek, dziadkowie Skarżyccy

Niedziela

7.30 – + Bożena i Gustaw Nidental

9.15 – + Eugeniusz Dymowski, Bronisława, Wacław, Zygmunt Banulscy

12.00 – za parafian

15.00 – + Józef Czyżewski, Stefania i Stanisław Czyżewscy, Marianna i Kazimierz Wojciechowscy, Wacław, Stanisław, Józefa, Piotr Wojciechowscy

  

Modlitwa

Za siedem tygodni zaczynamy misje. Niech będzie to czas nawrócenia i pojednania. Módlmy się: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)