Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych

01 listopada 2016

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia, tak jak w poprzednich trzech latach, będą odprawiane w kościele – 7.30, 9.15, 10.30, 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o 15.00. Po sumie pójdziemy z procesją na cmentarz. Idąc z procesją pamiętajmy o tym, by uczestniczyć w całości procesji. Obejdziemy cmentarz, będziemy modlić się przy 5 stacjach a dopiero potem rozejdziemy się do swoich grobów.

Pani katechetka wraz z młodzieżą zaprasza dzisiaj na Wieczornicę – 1 listopada o 18.00, na cmentarzu.

Zaduszki – 2 listopada. Msze Święte w kościele o 7.30, 12.00 i 17.00. Na cmentarzu o 9.15 i 19.30. Po Mszy Świętej o 9.15 procesja. O 19.00, na cmentarzu, różaniec za zmarłych. Tych, którzy w ostatnim roku pochowali bliskich na naszym cmentarzu zapraszamy w Zaduszki na Mszę Świętą o 19.30 na cmentarz. W czasie jej trwania będziemy w apelu wyczytywać zmarłych a rodzina w tym czasie zapali znicz przed ołtarzem.

Proszę pamiętać o właściwej segregacji śmieci. Liście, ziemię, żywe kwiaty do kompostownika. Plastik ze zniczy do pojemnika na plastik. Szkło ze zniczy do pojemników na szkło. Reszta do śmieci. Najlepiej już przy swoim grobie pakować wszystko do trzech worków. I nie wyrzucajmy worków foliowych do kompostownika. Wyrzućmy zawartość, ale sam worek do śmieci. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy tego pilnują a najbardziej tym, którzy odważnie edukują innych.

Przyjmujemy intencje na przyszły rok i wypominki.

 

Modlitwa K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Jako (…) wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! Kolosan 3,12-13