Ogłoszenia – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
29 czerwca 2025
Zbliżają się Misje parafialne – 7-14 września. Do ich rozpoczęcia zostały 72 dni. Gościmy dzisiaj ks. Łukasza Platę, który te misje poprowadzi.
Prosimy o zgłaszanie swojej gotowości, by pójść do swoich sąsiadów z wioski czy ulicy, by zaprosić ich na misje. Możemy zgłaszać się osobiście, mailowo lub telefonicznie. Podajemy imię nazwisko, wioskę lub ulicę i numer telefonu.
Można się zadeklarować do zaproszenia nawet jednej osoby, jeśli nie starcza nam odwagi czy możliwości na większe zaangażowanie.
Dzisiaj mieliśmy modlić się nad osobami, które podejmą się zadania zapraszania. Przekładamy to o miesiąc, na niedzielę 27 lipca. Do tego czasu prosimy o zgłaszanie swojej gotowości.
Od pierwszego lipca, w dni powszednie, będzie odprawiana tylko jedna Msza Święta, w poniedziałki i środy rano, o 7.30, w pozostałe dni wieczorem, o 18.00. Jutro jest jeszcze czerwiec – Msza Święta rano i wieczorem.
Kancelaria w wakacje czynna będzie rano lub wieczorem, zawsze po każdej Mszy Świętej.
W wakacje kościół nasz będzie otwarty przez cały dzień, niezależnie od pory odprawiania Mszy Świętej. Będzie otwierany nie później niż o 7.10 i zamykany nie wcześniej niż o 18.30.
W tygodniu wypada pierwszy piątek. Msza Święta tylko wieczorem, po niej odśpiewamy litanię i odmówimy akt oddania. Do chorych pojedziemy rano, jak zwykle.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja. Proszę asystę i dziewczynki do sypania kwiatków.
Za tydzień o 15.00 modlić się będziemy w intencji trzeźwości.
Szkoła w Golądkowie organizuje dzisiaj (29 czerwca) „Rodzinny piknik w kapeluszu”. Rozpoczęcie o 16.00. Bierzemy kapelusze, koce i dobry humor.
Młodzież klas VIII i starsza, która chce rozpocząć przygotowania do bierzmowania znajdzie na stoliku za ławkami przygotowany dla nich list.
Zbiórka elektrośmieci – poniedziałek, wtorek, środa do 10.00.
Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
Intencje mszalne 30 VI – 6 VII 2025
Poniedziałek
7.30 – + Artur Katner (2 rocz. śm.)
18.00 – + Piotr Plicha (5 rocz. śm.)
Wtorek
18.00 – + Marian i Marianna Lusa, Janina i Kazimierz Karolak
Środa
7.30 – + Antoni Pawłowski
Czwartek
18.00 – + Barbara Chmielewska (7 rocz. śm.), Marian Chmielewski, Aleksandra i Leon Chmielewscy
Piątek
18.00 – + Aleksander Towarek (8 rocz. śm.), rodzice Towarek i Kowalewscy
Sobota
18.00 – + Stanisław, Zenobia Matwiejczyk, dziadkowie Matwiejczyk i Król
Niedziela
7.30 – + Jadwiga i Stanisław Wiśniewscy
9.15 – + Irena i Stanisław Orłowscy
11.00 – w intencji dzieci
12.00 – w intencji parafian
15.00 – w intencji trzeźwości