Ogłoszenia – Niedziela Palmowa

24 marca 2024

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm, na sumie procesja z palmami.

Ostatnie Gorzkie żale o 15.00.

Bardzo dziękuję wszystkim – dzieciom, młodzieży i dorosłym, kobietom i mężczyznom, którzy wczoraj uczestniczyli w generalnym sprzątaniu kościoła i terenu wokół.

Diakonia Wyzwolenia organizuje i zaprasza na jednodniowy wyjazd autokarem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku w sobotę 13 kwietnia.  W programie konferencja, zwiedzanie Sanktuarium, posiłek, Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego. Koszt wyjazdu – autokar i posiłek 50 zł. Zgłoszenia do 7 kwietnia przyjmuje Hanna Kowalczyk, telefon (504 319 697) w internecie i na tablicy ogłoszeń.

Przed dwoma tygodniami kazanie i ogłoszenia były wezwaniem do głębszego zaangażowania się w życie Kościoła i parafii. Dziękujemy tym, którzy złożyli dzisiaj swoje deklaracje zaangażowania. Kto chciałbym jeszcze to zrobić może to uczynić w niedzielę wielkanocną.

Na stronie internetowej parafii naszawinnica.pl znajdziemy kazanie i wpis dotyczący naszego zaangażowania w życie parafii. Znajdziemy tam listę zadań oraz plik zawierający deklarację.

Jeśli ktoś ma kłopoty z wydrukiem deklaracji – niech zgłosi się po nią do kancelarii.

W niedzielę (17.03.2024) zebraliśmy na tacę: 3252 zł

Triduum Paschalne

W czwartek nie będzie normalnej adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy natomiast gorąco do adoracji w czasie Triduum Paschalnego

Liczę na masowe uczestnictwo Parafii w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Dołóżmy wszelkich starań, by uczestniczyć w Wielki Czwartek we Mszy Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg (godz. 18.00), w adoracji krzyża w Wielki Piątek (godz. 18.00) i w najważniejszej celebracji całego roku liturgicznego – Wigilii Paschalnej w nocy z soboty na niedzielę (godz. 20.00). Rano w niedzielę o 6.00 procesja rezurekcyjna. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

UWAGA! W czwartek obrzęd umycia nóg będzie trochę inny. Nie będzie wyznaczonych wcześniej 12 osób. Będą przygotowane miejsca na których będzie mógł usiąść każdy z uczestników liturgii. Jeśli będzie 7 osób – dobrze, jeśli 15 osób dobrze. Kobiety, mężczyźni – każdy może.

Proszę, by każdy bez wyjątku był gotowy a w czasie liturgii i obrzędu każdy modlił się gorliwie i gdy na modlitwie usłyszy, że ma dać sobie umyć nogi to niech nie lekceważy natchnień Bożych i przyjdzie, i da sobie umyć nogi.

Na Wigilie Paschalną weźmy ze sobą – każdy świecę i każda rodzina buteleczkę z wodą, która będzie poświęcona. Liturgia będzie długa, warto zwiększyć ilość miejsc siedzących przez przywiezienie krzeseł.

Lektorów proszę o sprawdzenie dni Triduum Paschalnego – w razie jakiś przeszkód proszę o wykreślenie się w zakrystii. Proszę też zapisywać się w zakrystii na niedzielę i poniedziałek.

Istotnym elementem Triduum Paschalnego jest także adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do niej – najlepiej według propozycji, gdzie wyznaczyłem wioski na różne dni i godziny. Ta rozpiska dostępna jest w Internecie.

Taka adoracja może być zorganizowana – można wspólnie odmówić różaniec czy koronkę, zaśpiewać. Można też adorować w zupełnej ciszy. W każdej godzinie niech będzie przynajmniej pół godziny ciszy. Zachęcam do wzięcia na adorację Pisma Świętego i przeczytania z Ewangelii opisu Męki Pańskiej.

Godziny adoracji są lepsze i trudniejsze. Co rok posuwamy je o godzinę. Oczywiście zawsze możemy wybrać dzień i godzinę dla nas najlepszą.

Sprzątania, pastowania, mycie szyb i pranie należy skończyć przed świętami czyli w czwartkowe południe.

Próby ministrantów w czwartek o 15.00, w piątek o 15.00 i w sobotę o 10.00.

Poświęcenie pokarmów w sobotę od 13.00 do 17.00, co godzina.

Najważniejszym przygotowaniem do świąt jest spowiedź. Kto nie skorzystał ze spowiedzi w czasie rekolekcji, kto nie wyspowiadał się w czasie czwartkowych adoracji czy kiedykolwiek – bo każdego dnia zawsze jest okazja – to ostatnią dobrą szansę będzie miał w najbliższą środę. Od 19.00 do 19.30 lub do ostatniego penitenta będziemy spowiadać w kościele.

Intencje mszalne 25 – 31 III 2024

Poniedziałek

7.30 – + Walentyna, Henryk, Jerzy Sokołowscy, Honorata, Wacław i Kazimierz Binienda, Helena i Józef Spisak

17.00 – + Tadeusz Krawczyk (29 rocz. śm.)

Wtorek

7.30 – + Józef i Walentyna Nożewscy

17.00 – + Stanisław Mielczarczyk (16 rocz. śm.)

Środa

7.30 – + rodzice Bielanowscy, zmarli z rodziny Kowalczyków

17.00 – + Jolanta Szlasa (4 rocz. śm.)

Czwartek

18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Piątek

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Sobota

20.00 – Wigilia Paschalna

Niedziela

6.00 – za parafian

9.15 – + Stanisław Wójcik, rodzina Wójcików, Sabina Wierzbicka, rodzina Wierzbickich

11.00 – w intencji wszystkich dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Marian Kisiel (13 rocznica śmierci)