Ogłoszenia – Boże Narodzenie

25 grudnia 2019

ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA MIROSŁAWA MILEWSKIEGO
NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK

Kochani Bracia i Siostry!

W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus.

Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia.

Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, Narodzenie Pańskie A.D. 2019

† Mirosław Milewski

Dołączamy się się do tych słów, życząc Parafianom i Gościom doświadczenia miłości płynącej z Bożego Słowa.

Dziękujemy za przygotowanie żłóbka p. Agnieszce Wardzie z mężem, Katarzynie Jałmużnej z córką, Amelii Gostkiewicz, Januszowi Mierzejewskiemu, Martynie i Klaudii Światkowskim.

Rodzina Państwa Pomaskich z Bulkowa, za naszym pośrednictwem, dziękuje serdecznie wszystkim, którzy okazali im pomoc po pożarze.

Dzisiaj o północy pasterka, potem rano, w pierwszy dzień świąt, nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

W czwartek, św. Szczepana, porządek Mszy Świętych niedzielny.

Rozpoczynamy w sobotę kolędę. Wizyta duszpasterska to spotkanie rodziny z księdzem, wspólna rozmowa i wspólna modlitwa. I to jest istota, i najgłębszy sens tego wydarzenia.

Tak jak w dwóch poprzednich latach nie będziemy w czasie kolędy przyjmować jakichkolwiek ofiar – ani kolędowych, ani na remont kościoła, ani żadnych innych. Niech kolęda będzie tylko tym, czym być powinna – czasem rozmowy i modlitwy. Pamiątką tegorocznej kolędy będzie książeczka „Tajemnica Mszy Świętej”.

Proszę, byśmy mogli na kolędzie wspólnie odmówić modlitwę do św. Michała Archanioła. Obrazki z modlitwą, jak się komuś zawieruszyła, są na stoliku za ławkami.

Tak samo jak w zeszłym roku, w czasie kolędy, w każdym domu zostawimy dwie koperty – jedną na ofiarę kolędową i drugą – ofiarę na kościół. Jeśli ktoś będzie mógł (to jest pierwszy warunek), będzie chciał (drugi warunek) i sprawi mu to radość (trzeci warunek) to może w tej kopercie złożyć ofiarę i nie podpisując koperty, anonimowo, przynieść ją do kościoła i wrzucić do przezroczystej skarbonki w kościele, na stoliku za ławkami.

Skarbonka na ofiary kolędowe będzie wystawiona już w najbliższą niedzielę, wszystkie niedziele stycznia, 1 stycznia i 6 stycznia.

Trochę inaczej niż w zeszłym roku skarbonkę będziemy przynosić wraz z tacą i darami a następnie będzie liczona w zakrystii. Dlatego ofiary należy wrzucać przed Mszą świętą.

Plany remontowe na przyszły rok dotyczą dalej wieży kościoła. W tym roku nie dostaliśmy dofinansowania. Złożyliśmy kolejny wniosek i liczymy, że w przyszłym roku takie dofinansowanie dostaniemy.

Do tych planów mamy wystarczającą i nie naruszoną sumę pieniędzy – zebraną w czasie ostatniej kolędy – na wkład własny.

Oprócz tych planów można i należy wykonać inne place. To co jawi się jako pilne to remont kaplicy na cmentarzu, ocieplenie i elewacja organistówki i rozebranie ruin obok niej oraz dach na domu parafialnym. Oczywiście nie wszystko naraz. Liczymy, że w trakcie kolędy parafianie wskażą, co powinno być priorytetem.

Chcemy przypomnieć, że z racji pogrzebu, ślubu, chrztu, odprawionej Mszy Świętej, przyjętych wypominek i innych religijnych posług nigdy nie żądamy pieniędzy. Zawsze jest to prośba o ofiarę. Można ją złożyć większą lub mniejszą, lub nie złożyć jej wcale – nie ma to nigdy żadnego wpływu na fakt spełnienia jakiejś posługi i jej formę.

Od trzech lat taka informacja jest wywieszona w kancelarii a każdy, kto będzie w kancelarii składa jakąkolwiek ofiarę dostaje kartkę – pokwitowanie z taką samą informacją.

W sobotę kolędować będziemy Nowe Bulkowo i Stare Bulkowo oraz Kokoszkę i Łachoń, w poniedziałek Mieszki Kuligi oraz Mieszki Leśniki. Kolęda od 8.15, na tę godzinę prosimy o samochód przy plebanii.

W święta i niedziele kancelaria nieczynna.

Jeśli godziny kancelarii nie pasują zawsze można umówić się telefonicznie na godzinę, która będzie pasować – 501 231 895.