Ogłoszenia – Boże Narodzenie

25 grudnia 2018

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

„Gdy umilkł, komnatę blask nowy oświeca –
W zdumieniu, w radości duch tonie;
Bo przed nim Najświętsza stanęła Dziewica,
Maryja z Dzieciątkiem na łonie”

(Grzegorz z Sambora – Życie Świętego Stanisława Kostki)

Umiłowani Diecezjanie! W kończącym się Roku św. Stanisława Kostki, z sercem pełnym wdzięczności za dar Wcielenia, stajemy przed betlejemską stajenką, by oddać pokłon umiłowanemu Synowi Bożemu.

Niech w spotkaniu z Nowonarodzonym, nasze serca wypełnia dar Bożej miłości, czyniąc nas na wzór św. Młodzieniaszka z Rostkowa, świadkami dobroci i świętości Boga. Podejmujmy z gorliwością nasze chrześcijańskie powołanie, otwierając się ciągle na moc Ducha Świętego, który nas nieustannie prowadzi.

Życzę Wam wszystkim, radosnych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech Jezus przynoszący zbawienie błogosławi każdemu z osobna, naszym rodzinom i wspólnotom!

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem
– Płock, Narodzenie Pańskie A. D. 2018 Wasz biskup Piotr

Dołączamy się się do tych słów, życząc Parafianom i Gościom doświadczenia miłości – tej ludzkiej i tej Bożej.

Dziękujemy p. Agnieszce Wardzie i wszystkim pracującym przy żłóbku i dekoracji kościoła.

Dzisiaj o północy pasterka, potem rano, w pierwszy dzień świąt, nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

W środę, św. Szczepana, porządek Mszy Świętych niedzielny.

W czwartek adoracja od 16.00.

Rozpoczynamy w czwartek kolędę. Wizyta duszpasterska to spotkanie rodziny z księdzem, wspólna rozmowa i wspólna modlitwa. I to jest istota, i najgłębszy sens tego wydarzenia.

Tak jak w dwóch poprzednich latach nie będziemy w czasie kolędy przyjmować jakichkolwiek ofiar – ani kolędowych, ani na remont kościoła, ani żadnych innych. Niech kolęda będzie tylko tym, czym być powinna – czasem rozmowy i modlitwy. To my, księża, będziemy w czasie kolędy dawać – małe książeczki z prośbą o modlitwę za nas oraz listkowe obrazki z nowym wersetem z Pisma Świętego.

Proszę, byśmy mogli na kolędzie wspólnie odmówić modlitwę do św. Michała Archanioła. Obrazki z modlitwą, jak się komuś zawieruszyła, są na stoliku za ławkami.

Tak samo jak w zeszłym roku, w czasie kolędy, w każdym domu zostawimy dwie koperty – jedną na ofiarę kolędową i drugą – ofiarę na kościół. Jeśli ktoś będzie mógł (to jest pierwszy warunek), będzie chciał (drugi warunek) i sprawi mu to radość (trzeci warunek) to może w tej kopercie złożyć ofiarę i nie podpisując koperty, anonimowo, przynieść ją do kościoła i wrzucić do przezroczystej skarbonki w kościele, na stoliku za ławkami.

Jeśli ktoś z racji wieku czy choroby nie może przyjść do kościoła a chce złożyć ofiarę niech ją przekaże przez zaufaną osobę. Jeśli ktoś miał zwyczaj robienia przelewu, z racji odliczeń podatkowych, to może przy tym pozostać a w kopertę włożyć kartkę z informacją.

Plany remontowe na przyszły rok dotyczą dalej wieży kościoła.

Kończy się zaplanowany etap, który polegał na odwodnieniu i wzmocnieniu fundamentów, renowacji dolnej części elewacji, wzmocnieniu wieży wewnątrz, wymianie instalacji elektrycznej. Trzeba jeszcze przywrócić na wieży dachówkę, w najbliższych dniach będzie to dokończone.

Jeśli pozyskamy środki zewnętrzne – a konkretnie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, to prace przy wieży będą kontynuowane. Jeśli ich nie pozyskamy to w konsultacji z radą gospodarczą i słuchając was na kolędzie znajdziemy inne cele. A jest ich bardzo wiele.

Chcemy przypomnieć, że z racji pogrzebu, ślubu, chrztu, odprawionej Mszy Świętej, przyjętych wypominek i innych religijnych posług nigdy nie żądamy pieniędzy. Zawsze jest to prośba o ofiarę. Można ją złożyć większą lub mniejszą, lub nie złożyć jej wcale – nie ma to nigdy żadnego wpływu na fakt spełnienia jakiejś posługi i jej formę.

Od dwóch lat taka informacja jest wywieszona w kancelarii a każdy, kto będzie w kancelarii składa jakąkolwiek ofiarę dostaje kartkę – pokwitowanie z taką samą informacją.

W piątek kolędować będziemy Nowe Bulkowo i Stare Bulkowo oraz Kokoszkę i Łachoń, w sobotę Mieszki Kuligi oraz Mieszki Leśniki. Kolęda od 8.15, na tę godzinę prosimy o samochód przy plebanii.