Ogłoszenia – Boże Narodzenie

25 grudnia 2015

Jezus Chrystus przyszedł na świat, by nieść pojednanie. Pojednać ludzi z Bogiem, ale też by człowiek umiał pojednać się z drugim człowiekiem.

W ten dzień Bożego Narodzenia życzę wszystkim parafianom i gościom daru pojednania z Bogiem oraz zgody i miłości w rodzinach i kraju.

Dziękujemy Państwu Agacie i Marcinowi Kobylińskim z Bielan za podarowanie choinek na rzecz parafii, a młodzieży z Wojska Gedeona i panu Stanisławowi Górskiemu za pomoc w dekoracji kościoła.

W Boże Narodzenie Pasterka o północy. W dzień nie będzie Mszy Świętej o 7.30. W Świętego Szczepana porządek niedzielny.

W Boże Narodzenie i w święto Świętego Szczepana odprawiamy Mszę Świętą dla dzieci o 11.oo. Serdecznie na tę godzinę zapraszamy. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej – zwłaszcza te mniejsze – zapraszamy każdej niedzieli, wraz z rodzicami, na Msze Święte odprawiane w intencji dzieci i w rytmie dzieci.

W poniedziałek 28 grudnia zaczynamy kolędę. W poniedziałek Bulkowo, Kokoszka i Łachoń, we wtorek Mieszki, w środę Gnaty Wieśniany, we czwartek Brodowo Wity i Bąboły, Górki Witowice i Baćki.

Ofiary składane przy okazji kolędy na inwestycje kościelne chciałbym przeznaczyć na czyszczenie ścian wewnętrznych kościoła i ołtarzy.

Przy okazji tych spraw finansowych miło jest mi poinformować, że przed świętami uregulowałem wszystkie zobowiązania i parafia nie ma w tej chwili żadnych już długów.

Na stoliku za ławkami mamy specjalny numer gazety Wieczernik Winnicki – weźmy go sobie po Mszy Świętej.

Ks. Krzysztof wraz z ks. Marcinem Niesłuchowskim z Modlina organizują zimowisko dla młodzieży w dniach od 31 stycznia do 6 lutego 2016 roku w Gliczarowie Górnym. Cena nie jest jeszcze ustalona, wszystko będzie zależało czy uda się pozyskać dodatkowe środki. Bliższych informacji udziela ks. Krzysztof.

W dniu 27 grudnia w parafii w Modlinie Starym odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy błękitnej. O godzinie 16.00 rozpocznie się wspólne świętowanie w Sali pod kościołem, a o 18.00 Eucharystia. Zaprasza ks. Krzysztof

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)