Marsz dla Życia i Rodziny – Pułtusk

W niedzielę ulicami Pułtuska (jak i w innych miastach w Polsce) przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

 

 

================= Marsz w Pułtusku =====================

SPOTKAJMY SIĘ

– o godz. 14.30
– SP nr 3 (Al. Tysiąclecia 14 w Pułtusku)

FINAŁ
– 16.00-16.30 Finał Marszu w Amfiteatrze
– po 16.30 – Piknik Rodzinny przy Tawernie Domu Polonii
====================================================

Jest to okazja do wyrażenia swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Kontekstem tegorocznych Marszów są jesienne wybory samorządowe, stąd hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”.

Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia.

Przez ostatnie kilka lat obserwujemy w naszym kraju dynamiczny rozwój tego wydarzenia, które staje się istotnym wydarzeniem społecznym. Na dzień dzisiejszy organizację Marszów zadeklarowało blisko 130 miast, a liczba ta rośnie z każdym tygodniem.

W tym roku zwracamy uwagę, na to, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania. Dlatego poprzez Marsze chcemy pokazać, że warto postawić na rodziny. Natomiast rodziny zachęcamy do angażowania się w sprawy lokalne. Z kolei rodziców chcemy zainspirować do kształtowania postawobywatelskich u swoich dzieci.