Bierzmowanie 2021

Przygotowanie do bierzmowania w tym roku przyjmie następującą formę:

Zapisani (jesienią) internetowo kandydaci odbiorą w kancelarii, godzinach jej urzędowania (ZOBACZ) deklaracje i szczegółowy plan przygotowania. Uczynią to w dniach: 22-27 lutego.

Wypełnione deklaracje należy oddać w niedzielę 28 lutego, w kancelarii, po dowolnej mszy Świętej. Oddający otrzymają okładki na materiały wraz z terminarzem spotkań.

Począwszy od niedzieli 7 marca, samodzielnie, z kościoła, z segregatora leżącego na stoliku za ławkami kandydaci odbierają swoje materiały – wyciągają kartkę z foliowych koszulek, koszulke zostawiają. Gdy ktoś losowo, nie odbierze ich w niedziele, może to zrobić w tygodniu, kościół jest otwarty od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

Pobrany materiał kandydaci wpinają do swoich okładek.

Każdy materiał zawierać będzie link do internetowej katechezy, której należy uważnie i ze zrozumieniem wysłuchać. Do utrwalenia treści posłużyć powinno jej streszczenie, które będzie w materiałach.

W materiałach znajdować się będzie także pisemne zadanie do wykonania.

Po zakończeniu cyklu takich internetowych spotkań, każdy z kandydatów spotka się indywidualnie z proboszczem, w celu sprawdzenia wiedzy, rozmowy o wierze kandydata, a przede wszystkim jego intencji.

W zależności od sytuacji uroczystość bierzmowania planujemy przed wakacjami.