Bierzmowanie 2021

Przygotowanie do bierzmowania w tym roku przyjmie następującą formę:

Zapisani (jesienią) internetowo kandydaci odbiorą w kancelarii, godzinach jej urzędowania (ZOBACZ) deklaracje i szczegółowy plan przygotowania. Uczynią to w dniach: 22-27 lutego.

Ostatnia szansa na odebranie deklaracji to sobota 17.30. W razie choroby czy innej losowej sytuacji dzwonić 501 231 895.

Wypełnione deklaracje należy oddać w niedzielę 28 lutego, w kancelarii, po dowolnej mszy Świętej. Oddający otrzymają okładki na materiały wraz z terminarzem spotkań.

Począwszy od niedzieli 7 marca, samodzielnie, z kościoła, z segregatora leżącego na stoliku za ławkami kandydaci odbierają swoje materiały – wyciągają kartkę z foliowych koszulek, koszulke zostawiają. Gdy ktoś losowo, nie odbierze ich w niedziele, może to zrobić w tygodniu, kościół jest otwarty od rannej do wieczornej Mszy Świętej.

Deklaracja (fragment)

Obowiązki i zasady

Bierzmowanie może przyjąć osoba wierząca, ochrzczona, praktykująca systematycznie wiarę (niedzielna Msza Święta, rekolekcje, spowiedź, Komunia Święta, codzienna modlitwa), żyjąca w zgodzie z zasadami moralności chrześcijańskiej, biorąca udział w przygotowaniach do udzielenia tego sakramentu. Brak któregokolwiek z tych warunków powoduje odłożenie przyjęcia sakramentu do czasu osiągnięcia należytej dojrzałości.

Kandydat do bierzmowania przyjmuje następujące obowiązki i zasady:

Systematyczny i zaangażowany udział w szkolnej katechezie (dotyczy uczniów). Katecheta wyraża zgodę na przyjęcie bierzmowania przez kandydata.

Świadectwo chrześcijańskiego życia. Dotyczy to nie tylko Parafii, ale także rodziny, szkoły i innych miejsc.

Kandydat powinien wykazać się znajomością pytań katechizmowych, pacierza oraz wiedzą na temat bierzmowania. Dokonuje się to zasadniczo na katechezie w szkole.

Terminarz:

W niedzielę 28 lutego należy oddać podpisaną deklarację w kancelarii, po którejkolwiek ze Mszy Świętych. Porządek Mszy Świętych to 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. W losowych sytuacjach proszę dzwonić do proboszcza 501 231 895.

Oddając deklarację otrzymamy okładki do których trafiać będą kolejne materiały przygotowujące do bierzmowania. W okładkach będą terminy dostępności kolejnych materiałów oraz powtórzone z deklaracji obowiązki i zasady.

W kościele, na stoliku za ławkami, w segregatorze „BIERZMOWANIE”, we wpiętych w niego foliowych koszulkach, podpisanych imieniem i nazwiskiem, znajdować się będą kolejne materiały – katechezy. Daty pojawiania się to: Katecheza 1. – 7 III. Katecheza 2. – 14 III. Katecheza 3. – 21 III. Katecheza 4. – 28 III. Katecheza 5. – 11 IV. Katecheza 6. – 18 IV. Katecheza 7. – 25 IV. Katecheza 8. – 2 V.

Praca z każdym materiałem – katechezą będzie wyglądała następująco: 1. Uważne obejrzenie katechezy wideo umieszczonej w internecie – adres i hasło będzie w materiałach. 2. Powtórzenie i utrwalenie katechezy za pomocą streszczenia umieszczonego w materiałach. 3. Wykonanie pracy domowej umieszczonej w materiałach. 4. Wdrożenie dłuższych zadań wskazanych przez materiały (czytanie Pisma Świętego, modlitwa).

Od połowy maja odbędą się dłuższe, indywidualne spotkania kandydatów z proboszczem. Ich celem jest sprawdzenie zaangażowania kandydata w przygotowanie, znajomości tematów, wykonania prac domowych, właściwej intencji przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Termin bierzmowania będzie podany później. Prawdopodobnie będzie to druga połowa czerwca.

Materiały wyjmujemy z koszulki, koszulkę zostawiamy. W przypadku, gdy nie znajdziemy materiałów, kontaktujemy się z proboszczem.