Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022

Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

Toruń-Płock, 22 października 2022

+ Wiesław Śmigiel

Ponawiamy prośbę o zakładanie Kół Różańcowych. Członek koła zobowiązuje się do codziennego odmawiania dziesiątka różańca w podanej intencji.

Niech to będzie także okazja, gdzie trzeba, o odnowę i uzupełnienie istniejących kół.

Istniejące koła i nowo powstałe koła proszę o przekazanie proboszczowi, tylko do jego wiadomości, listy członków i wskazanie zelatora.

Jeśli ktoś czuje pragnienie takiej modlitwy a nie udaje mu się wciągnąć innych – proszę o podanie tej informacji proboszczowi. Pomożemy w nawiązaniu kontaktów.

Wdzięcznością za dar modlitwy niech będzie ofiara Mszy Świętej odprawianej w intencji wszystkich Kół Żywego Różańca za tydzień o godz. 12.00.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają mężczyzn z parafii, gości oraz wszystkich zainteresowanych w srodę (26 października) do wspólnego odmawiania różańca w kościele po wieczornej mszy o 17.00. Po modlitwie ok. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie grupy w parafialnej salce katechetycznej. Tematem spotkania będzie WIERNOŚĆ MĘŻCZYZNY w małżeństwie, rodzinie. Miej odwagę przyjść na to spotkanie, spróbuj, zobacz – ZAPRASZAMY!

Najbliższy tydzień to ostatni czas zgłaszania się do bierzmowania. Zapraszam młodzież klas średnich. Na stoliku za ławkami znajdziecie skierowany do was list.

Za tydzień, po Mszy Świętej o 9.15 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i rodziców.

Ostatnie kalendarze rolników na przyszły rok – w zakrystii u p. kościelnego.

W dniu pierwszego listopada Msze Święte o 7.30, 9.15, 10.30 i 12.00 – wszystkie w kościele. W dniu drugiego listopada Msze Święte o 7.30 w kościele, o 9.15 na cmentarzu, o 17.00 w kościele i o 19.30 na cmentarzu.

Rozpoczynamy przyjmowanie wypominek na przyszły rok. Będziemy to mogli zrobić w kancelarii lub jak w poprzednich latach za pomocą kopert. Na stoliku za ławkami leżą koperty z napisem WYPOMINKI. Na kopercie napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku – np. Jan Nowak. Napiszmy też godzinę wypominek – 9.15 lub 12. Do koperty możemy włożyć ofiarę. Kopertę przekażmy księdzu przed lub po Mszy świętej lub zanieśmy do kancelarii.

Nie korzystajmy (jak w zeszłym roku z przelewów) – systemy bankowe różnie traktowały tytuły przelewów i dawało to dużo zamieszania.

Przy okazji wypominek prosimy o ofiarę 30 zł przy wymienianiu czyjegoś imienia, 40 zł przy wymienianiu tylko nazwiska rodziców, dziadków czy rodziny. Przypominamy, że jest to ofiara, można ją złożyć większą, taką, mniejszą lub wcale – wypominki będą głoszone. Nowe wypominki czytać będziemy od pierwszej niedzieli listopada.

Przyjmujemy od jutra w kancelarii intencje na przyszły rok. Możemy to także zrobić internetowo. Zapraszamy rodziny osób zmarłych, by wpisać intencje pogrzebowe w rocznicę śmierci czy imieniny.

Przy okazji zamawiania Mszy świętej możemy złożyć ofiarę. Prosimy o 70 zł. Możemy ofiarę złożyć większą, mniejszą lub wcale – Mszę świętą odprawimy. W przypadku internetu jest kilka możliwości do wyboru. Jeśli ktoś chce złożyć większą ofiarę – może dokonać dodatkowego przelewu. Jeśli ktoś chce złożyć mniej, zapraszamy do kancelarii.

Przypominamy, że w niedziele kancelaria jest nieczynna.

Parafia nasza liczy ok. 3.600 osób. Doroczne liczenie wiernych wykazało, że było nas na niedzielnej Mszy Świętej 742 osoby. Do Komunii przystąpiło 316.

Przed tygodniem (09.10) zebraliśmy na tacę 2905,5 zł.

W zeszłym tygodniu – na ogrzewanie – do skarbonki i na konto – zebraliśmy 4227 zł. Udało się nam zebrać potrzebną sumę na ogrzewanie.

Intencje mszalne 24 – 30 X 2022

Poniedziałek

7.30 – + Anna Komorowska (od ucz. pog.)

17.00 – + Mariusz Kozłowski, Kazimierz Kozłowski (od ucz. pog.)

Wtorek

7.30 – + Marianna Gizińska (od ucz. pog.)

17.00 – + Janina i Stanisław Domańscy

Środa

7.30 – + Tadeusz Dębowski (od ucz. pog.)

17.00 – + Józef i Stanisława Saracyn, Stanisław i Krystyna Saracyn

Czwartek

7.30 – + Stanisław Strzelczak (od ucz. pog.)

17.00 – + Elżbieta Wybrańska (od ucz. pog.)

Piątek

7.30 – + Tadeusz Górski, Ewa Domeradzka

17.00 – + Marianna i Marian Lusa. Janina i Kazimierz Karolak

Sobota

7.30 – Zofia i Mieczysław Komendarscy oraz ich rodzice

17.00 – + Jan Szczesny i jego rodzice

Niedziela

7.30 – + Tomasz Szczepański (od ucz. pog.)

9.15 – + Teresa i Jerzy Monińscy

11.00 – w intencji wszystkich dzieci

12.00 – W intencji Kół Żywego Różańca

15.00 – + Tadeusz Winnicki (od ucz. pog.)