Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021

Dzisiaj po mszach świętych wolontariusze Komitetu Społecznego prowadzą zbiórkę do puszek  na leczenie i rehabilitację ciężko chorego, niepełnosprawnego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza. Zbiórka odbywa się za zgodą Kurii Diecezjalnej Płockiej. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY

Pamiętajmy o nabożeństwie różańcowym. Zawsze po wieczornej Mszy Świętej.

1 listopada porządek Mszy Świętych następujący: 7.30, 9.15, 10.30 i 12.00 – wszystko w kościele. Po sumie procesja na cmentarz.

2 listopada porządek Mszy Świętych następujący: 7.30 w kościele, 9.15 na cmentarzu, potem procesja, 17.00 w kościele, 19.30 na cmentarzu. Ta ostatnia Msza Święta w intencji zmarłych w ostatnim roku. Weźmy znicze.

Pamiętajmy o segregacji śmieci. Pamiętajmy też, by niepotrzebnie tych śmieci nie mnożyć – znicze mają wymienne wkłady.

Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla nowej grupy młodzieży. Zapraszamy wszystkich, którzy chodzą do szkoły średniej i starszych. Na stoliku za ławkami znajduje się list, który trzeba wziąć i przeczytać. Z listu zainteresowani dowiedzą się, co dalej. W sobotę czas zapisów mija. Za tydzień, po Mszy Świętej o 9.15 spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i rodziców. Po spotkaniu oddanie deklaracji.

Rozpoczynamy przyjmowanie wypominek na przyszły rok. Będziemy to mogli zrobić w kancelarii lub jak w poprzednim roku za pomocą kopert. Na stoliku za ławkami leżą koperty z napisem WYPOMINKI. Na kopercie napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku – np. Jan Nowak. Napiszmy też godzinę wypominek – 9.15 lub 12. Do koperty możemy włożyć ofiarę. Kopertę przekażmy księdzu przed lub po Mszy świętej lub zanieśmy do kancelarii.

Nie korzystajmy (jak w zeszłym roku z przelewów) – systemy bankowe różnie traktowały tytuły przelewów i dawało to dużo zamieszania.

Przy okazji wypominek prosimy o ofiarę 30 zł przy wymienianiu czyjegoś imienia, 40 zł przy wymienianiu tylko nazwiska rodziców, dziadków czy rodziny. Przypominamy, że jest to ofiara, można ją złożyć większą, taką, mniejszą lub wcale – wypominki będą głoszone. Nowe wypominki czytać będziemy od pierwszej niedzieli listopada.

Przyjmujemy od jutra w kancelarii intencje na przyszły rok. Możemy to także zrobić internetowo. Zapraszamy rodziny osób zmarłych, by wpisać intencje pogrzebowe w rocznicę śmierci czy imieniny. Z tej racji w poniedziałek kancelaria czynna także rano, od godz. 8.00.

Przy okazji zamawiania Mszy świętej możemy złożyć ofiarę. Prosimy o 70 zł. Możemy ofiarę złożyć większą, mniejszą lub wcale – Mszę świętą odprawimy. W przypadku internetu jest niestety ustalona wysokość ofiary. Jeśli ktoś chce złożyć więcej – może dokonać dodatkowego przelewu. Jeśli ktoś chce złożyć mniej, zapraszamy do kancelarii.

Ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci. Dla nas jest to szansa pozbycia się starych, zepsutych i niepotrzebnych urządzeń elektrycznych a jednocześnie wsparcie misji w Peru.

Od jutra, do czwartku, do 15.50, na placu przy kościele, w okolicach plebani, możemy zostawiać lodówki, pralki, telewizory, grzejniki, żelazka, wagi, komputery, drukarki, telefony, telewizory, radia, kamery, wiertarki, piły. Wszystko co jest na prąd – duże i małe.

Graniczną datą i godziną jest czwartek, 16.00 – kiedy sprzęt zostanie zabrany.

Zakończyliśmy zbiórkę na remont dachu domu parafialnego. W tygodniu ta naprawa się dokonała. Pozostało jeszcze naprawienie szkód wewnątrz budynku. Za tydzień rozliczenie dotychczasowych kosztów.

Czeka nas zakup paliwa do ogrzewania kościoła. Zwykle kupowaliśmy 2.000 litrów. W zeszłym roku paliwo było po 2.70 zł za litr, czyli wydaliśmy 5.400 zł. Obecnie paliwo kosztuje 4.30 zł za litr. Potrzebujemy zatem 8.600 zł. To informacje dla poszerzenia wyobraźni.

Taca z niedzieli 17.10.2021 to 2461,55 zł zł. Do urny na remont dachu zebraliśmy 113 zł.


Intencje mszalne 25 – 31 X 2021

Poniedziałek

7.30 – + Marian Kusak (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Marta Melnicka (od ucz. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Mariusz Kozłowski (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Janina, Tadeusz i Tomasz Pieńkos

Środa

7.30 – + Mirosława Kwiatkowska (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Tadeusz i Irena Szypulscy, zmarli z r-ny Szypulskich

Czwartek

7.30 – + Tadeusz Górski

17.00 – + Marianna i Marian Lusa, Kazimierz i Janina Karolak

Piątek

7.30 – + Waldemar Tarnowski (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Stanisław Osiecki (1 rocz. śm.)

Sobota

7.30 – + Jerzy (15 r. śm.) i Mirosława Szczerba

17.00 – + Zenobia Kulesza (od ucz. pogrzebu)

Niedziela

7.30 – + Andrzej Kowalczyk (od ucz. pogrzebu)

9.15 – + Tadeusz i Stanisław Krysiak, rodzice Krysiak

11.00 – W intencji dzieci

12.00 – o Boże bł. dla Bogdana i Zofii Wiśniewskich w 50 rocz. ślubu

15.00 – + Teresa Wóltańska (od ucz. pogrzebu)