Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła

11 października 2015

„Jan Paweł II – patron rodziny” – pod takim hasłem przeżywamy w całej Polsce XV Dzień Papieski. Z tej okazji zbieramy po Mszach Świętych ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej i biednej młodzieży.

Wypełniając zapowiedź sprzed jakiegoś czasu ogłaszam, że ustanawiam i osobiście funduję skromne stypendium roczne dla najlepszego w naukach ścisłych, tegorocznego, absolwenta gimnazjum. Szczegóły i regulamin na stronie parafialnej. Stypendium będzie nosiło imię Bogdana Jańskiego.

Dzisiaj chrzest – na sumie. Następne chrzty 15 listopada i 26 grudnia.

Msza Św. dla dzieci – o 11.00. Tę Mszę Świętą wprowadzamy na stałe.

Przypominamy, że wieczorne Msze Św. odprawiamy o godz. 17.00. Z tej racji czwartkowa adoracja zaczyna się o 16.00.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Będzie zawsze po wieczornej Mszy Świętej. W październiku, w czasie nabożeństw odmawiajmy tajemnice po kolei – Radosne, światła, bolesne i chwalebne.

Zapraszamy na różaniec dzieci – od poniedziałku do piątku konkurs i losowanie gadżetów.

Kolejny Wieczernik Winnicki będzie (22 października).

Przyjmujemy na wypominki

Proszę pamiętać o segregacji śmieci. Pamiętajmy o trzech workach. I nie wyrzucajmy worków foliowych do kompostownika. Wyrzućmy zawartość, ale sam worek do śmieci.

Chcemy w naszej parafii powołać do istnienia zespół muzyczny. Zespół, który nie będzie występował na wielkich koncertach i gromadził tłumów (przynajmniej na początku). Chcemy powołać zespół, który pomoże parafianom winnickim modlić się w czasie Wieczerników Winnickich, w czasie niektórych Mszy św. Nie chodzi o to, żebyśmy byli grupą profesjonalnych muzyków, którzy zarabiają pieniądze. Chodzi o to, żebyśmy byli grupą ludzi, którzy dzielą się z innymi talentem, który otrzymali od Boga. Zwracamy się do wszystkich, którzy takie talenty mają. Chcielibyśmy, żebyś się nim podzielił. Zapraszamy Cię, na pierwsze, zupełnie organizacyjne spotkanie. Jeżeli grasz na jakimś instrumencie (nawet w stopniu podstawowym) lub śpiewasz (nawet pod prysznicem) to przyjdź. Spotkanie będzie w najbliższą sobotę o 10.00 na plebanii – u ks. Krzysztofa. Zupełnie niezobowiązujące, jeśli Ci się nie spodoba, nie przyjdziesz na następne. Zapraszamy, sobota godzina 10.00 plebania.

Już niedługo – 8 listopada, nasza parafia przeżyje nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego. Przygotowujmy się duchowo do tego wydarzenia. Bezpośrednim przygotowaniem nas wszystkich będą specjalne rekolekcje poprzedzające to wydarzenie.

W tygodniu, wraz z księdzem Krzysztofem, skierowaliśmy do rodziców dzieci z naszej parafii list. Przekazaliśmy ten list przez dzieci uczęszczające do naszego przedszkola szkoły podstawowej i gimnazjum.

Bardzo chcemy, by rodzice zapoznali się z tym listem i wielkodusznie odpowiedzieli troską o udział dzieci w niedzielnej Mszy Świętej a także ich rozwój, miedzy innymi przez udział w zajęciach domu kultury.

Losowe sytuacje mogły spowodować, że list do kogoś nie dotarł. Są też dzieci uczęszczające do szkół poza naszą parafią. Z tych racji publikujemy ten list także i na naszej stronie internetowej. Prosimy o przeczytanie.

Chętnych do grupy tańca nowoczesnego zapraszam do domu kultury we wtorek, godz. 14.00. Jest to zaproszenie dla dzieci ze szkoły podstawowej. / Schola – środa o 16.oo / Gra na keyboardzie według ustalonych dni / Chór w środę o 18.oo po różańcu / Flażolety – piątek 15.00. / Klub szachowy poniedziałek – 19.00. Wszystko w Domu kultury.

Uwaga ogłaszamy też godziny gier planszowych – dla dzieci, ale zapraszamy także młodzież i dorosłych. W piątek od 15.45 do 17.15 – do różańca. I w sobotę od 10.00 do 14.00. Weźmy ze sobą ulubione gry, bo dom kultury jeszcze ich nie ma. W domu będzie ciepło, można sobie zrobić herbatę.

Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będzie można zwiedzić dom kultury – ogłaszamy dzień otwartych drzwi.

Jednocześnie zachęcam by wspierać dom kultury zostając jego sponsorem. Sponsor to ten, kto decyduje się, by miesięcznie wpłacać 10 zł (lub więcej) na utrzymanie i rozwój domu kultury. Więcej szczegółów i deklarację można znaleźć na parafialnej stronie internetowej – zakładka „dom kultury”. Deklaracje można też pobrać w kancelarii.

Starzy sponsorzy nie muszą kolejny raz składać deklaracji. Jeśli będą wspierać dom uznawani będą za aktywnym sponsorów.

Intencje mszalne – 12 – 18 X 2015

Poniedziałek

7.30 – + Janusz Żebrowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Feliksa i Aleksander Mączyńscy

Wtorek

7.30 – + Kazimierz Suchecki (od uczest. pogrzebu)

18.00 – w intencji pielgrzymów do Rostkowa

Środa

7.30 – + Jan Kurpiewski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Roman Komorowski (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Lucjan Czajkowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – zmarłe członkinie KŻR

Piątek

7.30 – + Paweł Winnicki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marianna i Władysław Skowronek

Sobota

7.30 – + Barbara Cyran (od uczest. pogrzebu)

16.00 – ślub Radosław Cienkowski i Wioleta Winnicka

17.00 – + Czesław i zmarli z rodziny Nasiorowskich

Niedziela

7.30 – + Krystyna, Stanisław, Edward i Leszek Grześkiewicz, Jan Malinowski

9.15 – + Stanisław, Aleksander i Czesława Pieńkos

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – o B. bł dla Elżbiety i Wiktora Nałęcz w 25 r. ślubu

15.00 – + Józef Syżeń (17 rocz. śmierci)

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)