Ogłoszenia – XXIV niedziela zwykła

9 września 2018

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 1914,06 zł

Dzisiaj zapraszam dzieci i rodziny pierwszokomunijne na festyn – ogród szkoły w Golądkowie, godz. 15.00. Będzie grill, będą tańce, puszczanie baniek, zabawy i konkursy, będą konie, malowanie twarzy. Dzieci proszę o wzięcie swojego sprzętu do puszczania baniek i skakanki – będzie konkurs na najlepszego skakacza.

A po zabawie, w najbliższą sobotę (22 września, godz. 16.00), zapraszam dzieci pierwszokomunijne i oboje rodziców na spotkanie w kościele. To bardzo ważne spotkanie, dołóżmy starań, byśmy byli w komplecie. W czasie tego spotkania dzieci otrzymają różańce.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie także w sobotę, w auli Internatu w Golądkowie, o godz. 11.00. Za tydzień, na Mszy Świętej o 9.15 modlitwa nad chłopcami przygotowującymi się do bierzmowania. Nad dziewczętami za dwa tygodnie.

Za tydzień, w ramach akcji „Pola nadziei”, po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na hospicja prowadzone przez Caritas.

Ogłoszenie harcerzy: „Czuwaj! Jeżeli chcesz zobaczyć co robią zuchenki podczas zbiórki, dowiedzieć się ile sprawności zdobył najstarszy harcerz w drużynie, a może zastanawiasz się dlaczego harcerki chodzą w długich skarpetach nawet w lato, nie czekaj, przyjdź do nas na zbiórkę w najbliższą sobotę o 12.00, a na pewno poznasz odpowiedzi na te pytania. Na dziewczynki z klas 1-3 będzie czekała Natalia wraz ze „Strażniczkami Bursztynowego Płomienia”,  „Żywioły” zapraszają wszystkie dziewczynki z klas 4-8, natomiast na chłopców będą czekali harcerze z „Gladiusa”. Więcej informacji dostaniecie w szkole pod koniec tygodnia. Jeżeli rodzice mają jakieś pytania, to będziemy obecni w szkole w czasie zebrania i chętnie na wszystkie odpowiemy.

Kadra 13 Winnickiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych MAGNUS. ”

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zaprasza na spotkanie szkoleniowe jak pozyskać dotację na ocieplenie domów jednorodzinnych i wymianę pieców w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Szkolenie odbędzie się w sali sportowej w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie w poniedziałek 17 września o godz. 18.00

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 17 – 23 IX 2018

Poniedziałek

7.30 – + Jan Kurpiewski (3 rocz. śmierci)

18.00 – + Elżbieta Ciosek (2 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Józef, Zofia, Grzegorz, Leszek Żołnierzak, Tadeusz Górski

18.00 – o Boże bł., potrzebne łaski w dorosłym życiu dla Anny Chojnackiej z okazji 18. urodzin

Środa

7.30 – + Helena i Stanisław Filipiak

18.00 – + Marian Anuszewski, Kazimiera Anuszewska

Czwartek

7.30 – + Franciszek Żołnierzak, rodzina Żołnierzak

18.00 – + Zofia i Henryk Brzózka

Piątek

7.30 – + Łukasz Deuszkiewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Marian i Bogdan Jaskulscy

Sobota

7.30 – + o dar Ducha Świętego, doświadczenie Bożej Miłości, wypełnienie woli Bożej dla Klaudii z okazji urodzin, przez Niepokalane Serce Maryi

18.00 – + Artur Siemiątkowski, Zbigniew Kunkowski

Niedziela

7.30 – + Józef Zaręba (9 rocz. śmierci)

9.15 – + Jerzy i Adam Pawleńscy, Eugenia i Bronisław Pawleńscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Aniela i Jerzy Jaszczak