Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła

24 sierpnia 2014

APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu,

w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.

Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

Warszawa, dnia 13 sierpnia 2014 r.

Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski, Zastępca Przewodniczącego KEP, Metropolita Łódzki

Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny KEP

Podejmując ten apel zapraszamy do przeżycia w tym duchu wtorkowej Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Mszę święte z kazaniem odprawione będą o 7.30 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej odmówimy różaniec w intencjach podanych przez biskupów. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczymy na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Józefa Fliszkiewicza, Genowefy Grzelewskiej, Janiny Pniewskiej, Sabiny Maciątek.

Rodziny należące do ruchu oazowego Domowy Kościół będą wkrótce przeżywały peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz będzie przekazywany w kościele każdego dnia po Mszy wieczornej do kolejnych rodzin. Uroczyste powitanie Obrazu będzie miało miejsce w najbliższy piątek 29 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 18, a po Mszy będzie adoracja Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Istnieje możliwość, by rodziny nie należące do Domowego Kościoła, również przyjęły Obraz w swoim domu. Należy się zgłosić do księdza proboszcza, by ustalić termin.

Dzisiaj odbywają się miejskie uroczystości dożynkowe na terenie OSP i sołectwa Trzciniec. Zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Kokoszki, ale cała nasza parafia. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

Proszę o kontakt dysponentów jednego z grobów na naszym cmentarzu. Położenie grobu – alejką od kaplicy w stronę starej szkoły, ostatni grób po lewej stronie.

Za tydzień przeżywać będziemy parafialny odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Michał Zadworny, znamy go z naszych ostatnich rekolekcji. Suma odpustowa o 12.00. Proszę asystę procesyjną.

W sobotę przed odpustem spowiedź dla wszystkich od 10.00 do 11.00. Proszę rodziców, by zatroszczyli się o spowiedź swoich dzieci.

W czasie odpustu chrzest dzieci – 9.15. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych dzisiaj po Mszy Świętej o 15.00.

Prosimy rodziców, by podręczniki do religii nabywać w księgarniach. Proszę pamiętać, by były to właściwe tytuły. Wykaz tytułów i numery podręczników do szkoły podstawowej można znaleźć na parafialnej stronie internetowej

 

Intencje mszalne  – 25 – 31 VIII 2014

Poniedziałek

7.30 – + Józef Fliszkiewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Genowefa Grzelewska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Kazimierz Osiński, Anna i Katarzyna Maciątek

Środa

7.30 – + Janina Pniewska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Stanisław Różański (2 rocz. śmierci)

Czwartek

7.30 – + Sabina Maciątek (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Kazimierz Ostaszewski (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Halina Kostewicz (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Teresa Bartczak (3 rocz. śmierci)

Sobota

7.30 – + Tadeusz Warda (1 rocz. śmierci)

17.00 – ślub

18.00 – ślub

Niedziela

7.30 – + Józef Piliński (1 rocz. śmierci)

9.15 – za parafian (chrzest dzieci)

12.00 – za parafian

15.00 – I. + +Regina i Franciszek Szypulscy (10 rocz. śmierci)

                   II. O Boże błogosławieństwo dla Barbary i Andrzeja Kurowskich z okazji 50 rocz. zawarcia małżeństwa

 

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Bartosz Piotr Ślesicki, kawaler z Pułtuska i Marta Błesznowska, panna zam Gnaty Wieśniany. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

 

Dzisiaj, po pięciu latach pracy w naszej parafii, żegnamy księdza Adama. Ksiądz biskup mianował go wikariuszem w Glinojecku. Dziękuję mu za pracę duszpasterską i katechetyczną. Życzę, by kolejna parafia była tak dobra jak nasza, ale jednocześnie życzę, by była możliwie krótkim przystankiem w drodze do probostwa.

 

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego:

K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16