Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła Uroczystość Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018 FESTYN ODWOŁANY

Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 2185,09 zł. W czasie Wieczernika 310 zł.

FESTYN ODWOŁANY

Dzisiaj po południu zapraszamy na piknik rodzinny na łączce proboszczowskiej (przy Domu Kultury). Początek o godzinie 16.00. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich uczestników w każdym wieku, m.in. konkursy i zabawy rodzinne z nagrodami, przejażdżki konne, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci oraz specjalne konkurencje dla najsilniejszych mężczyzn i najsprytniejszych kobiet. Dla każdego będzie też kiełbaska z grilla i coś słodkiego. Zapraszamy całe rodziny.

Ostatnie ogłoszenie dla rodziców dzieci, które zdały do klasy III, które za rok w naszej parafii przyjmą Pierwszą Komunię. Proszę wziąć ze stolika za ławkami list-zaproszenie. Proszę umawiać się na spotkania dzwoniąc do proboszcza. Chciałbym, by w najbliższym tygodniu wszyscy zainteresowani umówili się i odbyli rozmowy.

Ostatnie ogłoszenie dla młodzież, która skończyła gimnazjum i starszej, która chce za rok przyjąć bierzmowanie. Proszę wziąć ze stolika za ławkami list-zaproszenie. Proszę umawiać się na spotkania dzwoniąc do proboszcza. Chciałbym, by w najbliższym tygodniu wszyscy zainteresowani umówili się i odbyli rozmowy.

Sprawy związane z dotacją na remont wieży zmierzają do finału. Prawdopodobnie 16 lipca rozpoczną się prace i potrwają trzy miesiące.

Przed dwoma tygodniami odwiedziłem targi kościelne w Kielcach i zaprosiłem kilka firm do odwiedzenia parafii na niezobowiązujące konsultacje. Dotyczyło to szczególnie branż ogrzewania, chłodzenia i wentylacji kościoła.

Jedna z firm już odwiedziła parafię. Ich propozycja to instalacja dwóch pieców gazowych o mocy 35kW, które podgrzewać mogą powietrze, które następnie rozprowadzone byłoby kanałami pod bocznymi ławkami. Mogą czerpać powietrze zarówno z kościoła jak i z zewnątrz, co ma znaczenie, gdy temperatura wiosną jest niższa w kościele niż na zewnątrz. System ten mógłby być także wykorzystany do wentylacji latem. Koszt to szacunkowo 100-120 tys. złotych. W tej chwili nie planujemy niczego, ale warto zastanawiać się i szukać rozwiązań. Wydaje się, że ten sposób można by wykonać sporo taniej.

Mamy też kłopoty z dzwonami a dokładnie z automatyką poruszania dzwonów. Urządzenie się zawiesza, zrywane są linki poruszające dzwony. Instalacja ma już swoje lata. Nowa dla trzech dzwonów byłaby bardzo droga. Szukamy możliwości naprawy.

Uzyskaliśmy zgodę konserwatora zabytków i wycięliśmy drzewo, które zniszczyło nam parkan. Przed naprawą parkanu musimy jeszcze usunąć karpę. Wycięliśmy także jedno drzewo na cmentarzu, tam też musimy pozbyć się karpy.

Z racji przepisów RODO od dzisiaj nie będziemy publikować zapowiedzi w Internecie. Będą głoszone tylko na Mszy Świętej – najczęściej na sumie.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 25 VI – 1 VII 2018

Poniedziałek

7.30 – + Janina Cichocka (od uczest. pogrzebu)

18.00 – 1. + Waleria Jasińska (4 rocz. śmierci)

2. + Jadwiga i Jan Zawadzcy, Ryszard Zawadzki od ss. Urszulanek z Lublina

Wtorek

7.30 – + Jan i Zofia Kaczmarczyk, Danuta i Franciszek Bajno

18.00 – + Kazimierz, Władysława i Saturnin Żebrowscy, Janina i Józef Kosewscy orz o Boże bł. i zdrowie dla Jadwigi Żebrowskiej w 90 rocz. urodzin

Środa

7.30 – + Janina i Władysław Zawadzcy

18.00 – + Leonora, Marian i Jerzy Orłowscy

Czwartek

7.30 – + Władysław, Józefa i Marek Łada

18.00 – + Kazimierz Ostaszewski (4 rocz. śmierci), rodzice Henryk i Janina Ostaszewscy

Piątek

7.30 – + Tadeusz Górski (od uczest. pogrzebu)

18.00 – 1. + Marian i Marianna Lusa

2. Stanisław i Lech Grabowscy

Sobota

7.30 – + Tadeusz Ołton (od uczest. pogrzebu)

17.00 – ślub Łukasz Mroziewicz i Eliza Kowalewska

18.00 – ślub Arkadiusz Banach i Justyna Wójcik

Niedziela

7.30 – + Janina i Tadeusz Pomascy, Genowefa i Feliks Parzychowscy

9.15 – + Marian Kulesza

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

 

 

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Jezus rzekł [do Apostołów]: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!” (J 20,21-22)