Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna – misje

10 maja 2015

Zaczynamy misje. Prowadzi je będzie znany nam już ojciec Przemysław Sawa wraz z ekipą ewangelizatorów ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska-Białej.

Módlmy się o owoce misji.

W czasie misji kościół będzie otwarty dzień i noc a w czasie większych przerw między nabożeństwami trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ważne jednak jest to, by zawsze ktoś był przed Najświętszym Sakramentem. Dziękuję tym, którzy już się wpisali w najtrudniejsze nocne godziny. Teraz proszę o wpisywanie się w ciągu dnia. Grafik wyłożony jest na ławce w kruchcie kościoła. Najważniejszy jest w tej chwili dzisiejszy dzień – na nim proszę się skoncentrować. Tam gdzie będzie pusto oznaczać będzie, że adorować będzie proboszcz. Pamiętajmy też, że w sytuacji, gdy musimy wyjść z kościoła i będzie on pusty, bo ktoś umówiony nie przyszedł – proszę dzwonić wtedy do proboszcza nie zważając na porę dnia lub nocy.

Kto nie ma jeszcze gazety z programem misji proszę ją wziąć ze stolika za ławkami. Gazeta jest też na stronie internetowej parafii w pliku PDF.

Zostało jeszcze kilka plakatów – proszę je zabrać, zwłaszcza tam, gdzie wiatr je zerwał.

Na czas misji – od poniedziałku do soboty – będziemy mieli dwugodzinne przedszkole. W domu kultury, w domu parafialnym, od 16.30 do 18.30 będzie czekać na dzieci p. Iwona Marcinkowska wraz z wolontariuszami. Dziecko oddawane do przedszkola niech ma ze sobą plecak lub torbę gdzie można zapakować jakąś jego zabawkę. Warto wziąć kredki. Picie, jeśli trzeba. I włóżmy do torby dużą kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem telefonu – na wypadek jakiś kłopotów.

I powtarzam jedno ogłoszenie. Zwykle przy rekolekcjach przypominam, że trwają one nie jeden, nie dwa, nie trzy ale cztery dni. Przy misjach powiem, że nie pięć, nie sześć, nie siedem ale osiem dni.

Misje nie polegają na zaliczeniu spowiedzi. Dlatego dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek nie będzie spowiedzi. Przygotowujmy swoje serce. Zastanawiajmy się nad swoim życiem i nawracajmy się.

Plan misji mamy w Internecie i Gazecie, i na plakatach. Gdy chodzi o godziny Mszy Świętej to będą takie jak w rekolekcje – 9.30, 17.00 i 19.30. Dodatkowo, dla chętnych i gorliwych proponujemy od poniedziałku do soboty drugie spotkanie każdego dnia – o godz. 20.45 szkoła modlitwy i apel jasnogórski.

Ufam, że będzie nas dużo dlatego dbajmy o dobre wykorzystanie parkingu. Do parkowania wykorzystujmy także trawnik przy parkanie od strony Pułtuskiej.

Dzisiaj dodatkowo zbierzemy się drugi raz wieczorem o godz. 19.30 na drogę światła – początek przy szkole, koniec w kościele. Liczę na masową obecność.

Wspólnota Wojsko Gedeona organizuje wakacyjny wyjazd w góry dla młodzieży w dniach 1 – 10 lipca. Bliższe informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.

Za tydzień, od poniedziałku do środy próby przed pierwszą komunią

Dzisiaj zaśpiewamy majowe po Mszy Świętej o 15.00 a w tygodniu misyjnym będziemy je śpiewać po Mszy Świętej o 9.30.

Intencje mszalne  – 10 – 17 V 2015

Poniedziałek

9.30 – + Rozalia Chojnacka

17.00 – + Marian Lusa (od rodziny Królów ze strony szwagra Jana)

19.30 – + Stanisław Adamus (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

9.30 – + Stanisława Kamińska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Teresa Kowalewska (od uczest. pogrzebu)

19.30 – dziękczynna, w 1 rocz. śmierci Jakuba Przybyłka

Środa

9.30 – + Marian Lusa (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + rodzice Korytkowscy i teściowie Bryśkiewicz

19.30 – + Marek i Zdzisław Chymkowscy, Zofia i Stanisław Rakoccy

Czwartek

9.30 – + Bogdan Kłosiewicz (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marianna i Zygmunt Tarnowscy, Antonina i Franciszek Brodowscy

19.30 – + Stanisław i Zofia Wąsiewscy, Aleksander i Feliksa Mączyńscy

Piątek

9.30 – + Stanisław Cichocki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Tadeusz i Henryka Rakoccy

19.30 – + Andrzej Ostrzyniewski (od uczest. pogrzebu)

Sobota

9.30 – + Piotr Kamiński

17.00 – + Stanisława i Antoni Srebrnik, Mieczysław Marciniak

19.30 – + Stanisław Adamus (od uczest. pogrzebu)

Niedziela

7.30 – + Zygmunt Osiecki, rodzina Osieckich, Osowieckich i Dobrowolskich

9.15 – + Helena Borkowska (5 rocz. śmierci)

12.00 – za parafian

15.00 – + Zygmunt (4 rocz. śmierci), Janina Pniewscy, rodzina Pniewskich i Góreckich

Modlitwa

Zaczynamy misje. Niech będzie to czas nawrócenia i pojednania. Módlmy się: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)