Ogłoszenia – Uroczystość Chrystusa Króla

25 listopada 2018

Przed tygodniem o. Ventsislav Nikolov z Bułgarii zebrał na tacę 3.500 zł, na Wieczerniku zebraliśmy 289, 70 zł

Po Wieczerniku Winnickim zostało trochę gazet. Proszę je wziąć ze stolika za ławkami.

Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 6-9 grudnia. Poprowadzi je o. Tomasz Nowak, dominikanin.

Na rekolekcje przygotowaliśmy gazetę Nasza Winnica z planem rekolekcji i artykułem rekolekcjonisty, który treściowo nawiązuje do tematu rekolekcji.

Bardzo proszę kolporterów, by po Mszy Świętej przyszli na plebanię i wzięli sobie odpowiednia ilość gazet dla swojego odcinka. Proszę to zaznaczyć „ptaszkiem” na liście.

Jeśli jakaś wioska czy ulica nie ma kolportera, to proszę o zgłaszanie się chętnych osób. Pamiętajmy, że zaniesienie do kogoś gazetki niejednemu pomoże w wybraniu się na rekolekcje a na rekolekcjach dla każdego czeka szansa na zmianę życia i umocnienie się w dobrem.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

W dwóch turach, w październiku i tydzień temu, młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła w rekolekcjach zamkniętych w Czerwińsku. Koszt tych rekolekcji, koszt wynajętego ośrodka, wyniósł dla osoby 100 zł. Jeśli ktoś nie mógł tego zapłacić to płacił tyle ile mógł. Nie był to jedyny koszt tych rekolekcji. Na oba turnusy młodzież zawiózł i przywiózł wynajęty autokar. Kosztowało to ok. 2.400 zł. Koszt poniosła Fundacja Nasza Winnica. Oznacza to, że każdy uczestnik rekolekcji został dofinansowany w wysokości 60 zł. Tak było w tym roku, przed rokiem, przed dwoma laty i zawsze, gdy młodzież wyjeżdżała na rekolekcje.

Skąd Fundacja ma na to pieniądze? Zarabia prowadząc działalność gospodarczą – wydając i sprzedając książki, głównie autorstwa proboszcza. Działalność się rozwija, w zeszłym roku Fundacja zatrudniała do obsługi zamówień studentkę na umowę-zlecenie, ale w tym roku zatrudniła już osobę na pełen etat. Zatrudniona osoba obsługuje zamówienia, dba o sklep internetowy, przygotowuje redakcyjnie kolejne książki.

Funkcjonowanie Fundacji jest zgodne z prawem, obsługiwane przez biuro rachunkowe. Jeśli ktoś ma życzenie spojrzeć w dokumentacje – serdecznie zapraszam. Nie będzie tam tylko jednego dokumentu – wypłat dla proboszcza, który z tytułu pracy w Fundacji nie pobiera wynagrodzenia, zrzekł się także honorariów autorskich za swoje książki.

Dzięki Fundacji możemy wesprzeć różne dzieła, głównie dotyczące dzieci i młodzieży. Natomiast na pewno nie jest celem Fundacji zwolnienie parafian z odpowiedzialności materialnej za parafię.

Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. Nigdy, niczego nie wrzucamy do big-bagów, czyli potężnych worków. Szkło stawiamy zawsze na platformie.

Proboszcz Strzegocina zaprasza do kościoła w Strzegocinie na grudniowe Zamyślenie Szkaplerzne. Najbliższa sobota (1 grudnia) o godz. 19.00.

Intencje mszalne – 26 XI – 2 XII 2018

Poniedziałek

7.30 – + Leszek Kołakowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Czesława Sokolnicka (1 rocz. śmierci), Roman Sokolnicki

Wtorek

7.30 – + Stanisława i Henryk Karasiewicz (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Edward Kaźmierczak (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Krystyna Dymowska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Daniela i Zdzisław (imieninowa) Sokolniccy

Czwartek

7.30 – + Bogdan Brodowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Bolesława Ludwisiak (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Lucjan Zawadzki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Andrzej Kucharczyk

Sobota

7.30 – + Eligiusz Bieliński

17.00 – + Marianna i Zygmunt Brun

Niedziela

7.30 – + Barbara, Zygmunt i Eugeniusz Byszewscy

9.15 – + Jan i Helena Borkowscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Jezus rzekł [do Apostołów]: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!” (J 20,21-22)