Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

31 maja 2015

Dziękuję za głoszone kazania o. Janowi Kaczmarkowi CR, Duszpasterzowi Powołaniowemu Zmartwychwstańców. Jego obecność jest naszym przygotowaniem do wielkiej uroczystości. W dniu 13 czerwca świętować będziemy w Winnicy 175 rocznicę śmierci Sługi Bożego Bogdana Jańskiego. Obecny będzie nuncjusz apostolski i Zmartwychwstańcy, których Bogdan Jański był założycielem.

Do uzyskania odpustu wymaga się wypełnienia trzech następujących warunków: 1) spowiedź sakramentalna, 2) Komunia eucharystyczna, 3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego

Dzisiaj w Pułtusku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Początek przy szkole na Tysiąclecia, finał przy Domu Polonii. Tam też występy artystyczne i Piknik Rodzinny. Niech nas tam nie zabraknie. Zamanifestujmy przywiązanie do tradycyjnych i Bożych wartości.

Dzisiaj zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

Stowarzyszenie Aktywnych Emerytów organizuje wycieczkę do Malborka i Jantaru – 13-14 czerwca. Koszt 240 zł – zapisy u p. Teresy Andryszczyk.

Dzisiaj 31 maja odbywają się wybory przedstawicieli do Izby Rolniczej. Głosują rolnicy i ich małżonkowie. Lokal wyborczy jest tylko jeden na całą gminę i znajduje się w Urzędzie Gminy, otwarty w godzinach 8.00 – 18.00 Rolników zapraszamy do głosowania.

W czwartek Boże Ciało. Procesja po sumie przejdzie tradycyjną trasą do czterech tradycyjnych ołtarzy – rolników przy plebanii, strażaków, pracowników Urzędu Gminy i szkoły – o których przygotowanie serdecznie proszę. W czwartek nie będzie Mszy Świętej o 15.00.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Rano adoracja do godz. 9.15. Tego dnia odwiedzimy chorych.

Za tydzień na sumie (wyjątkowo o 11.00) odbędzie się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Od poniedziałku do środy – próby dzieci o godz. 16.00. W sobotę spowiedź od 9.00 do 10.00 i od 15.00 do 16.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Z racji komunii nie będzie adoracji i procesji po sumie. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 litania do Serca Pana Jezusa.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości

Spotkanie dla małżeństw zainteresowanych Kręgami Domowego Kościoła odbędzie się za tydzień, o 16.00 w nowym domu kultury. Ulotki Domowego Kościoła na stoliku za ławkami.

Główne drzwi kościoła są w ciągu dnia zawsze otwarte. W kruchcie stawiać będziemy zawsze klęczniki i zapraszamy do nawiedzania kościoła w ciągu dnia.

Przypominam, że w czwartek mamy adorację w ciszy przed wieczorną Mszą Świętą od godziny 17.00

Jest nowy grafik posług liturgicznych

Ogłoszenia domu kultury:

Klub szachowy zaprasza wszystkich chętnych – poniedziałek 19.00 – nowy dom kultury.

Zapraszamy dzieci z klas III, IV, V i VI do grupy tańca nowoczesnego. Grupę poprowadzi p. Martyna Pielach. Pierwsze spotkanie we wtorek 2 czerwca o godz. 14.30.

Zapraszam pracowite i chętne do ćwiczenia wyobraźni dzieci na zajęcia twórcze pod opieką pedagogiczną. Głównym motto zajęć jest dobra zabawa. Zajęcia prowadzi Anna Strauch. Zgłaszać się można do niej na terenie szkoły podstawowej lub przyjść w najbliższą środę o 16.30 do Domu Kultury.

Zapraszam dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do nauki gry na flażolecie. Flażolet to bardzo prosty rodzaj fletu i najprostszy sposób gry na instrumencie. Spotkanie pierwsze odbędzie się w środę o godz. 15.00 w domu kultury. Koszt instrumentu to 19 zł. Jeśli jakieś dziecko bardzo chce grać a rodziców nie stać na zakup instrumentu niech rodzice skontaktują się ze mną osobiście lub telefonicznie – dziecko dostanie instrument bezpłatnie.

Przypomnę, że dom kultury jest zorganizowany w ten sposób, że można dzieci zawieźć na spotkanie a samemu skorzystać w tym czasie z części kawiarnianej – zrobić sobie herbatę i pogadać z przyjaciółkami, które swoje dzieci też przyprowadzą.

Intencje mszalne  – 1 – 7 VI 2015

Poniedziałek

7.30 – + Jadwiga i Władysław Gizieńscy

18.00 – + Aleksander Saracyn (14 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Wacław Zaręba (33 rocz. śmierci) Feliksa Zaręba

18.00 – + Zdzisław (14 rocz. śmierci) i Daniela Sokolniccy

Środa

7.30 – + Dariusz Leleń (od uczest. pogrzebu)

18.00 – o Boże bł. dla Wiktorii w 18 rocz. urodzin

Czwartek

7.30 – + Stefan Podlaski, Zofia Małecka

9.15 – + Maciej Kulesza

12.00 – za parafian

                            nie ma Mszy Świętej o 15.00

Piątek

7.30 – + Antoni Skwarski (od uczest. pogrzebu)

9.15 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie

18.00 – + Adam Kosek

Sobota

7.30 – + Mirosław, Jan, Józefa Drobot

17.00 – ślub – Dawid Dąbkowski i Justyna Gulatowska

18.00 – + Szczepan i Honorata Kamińscy, Maria Królak

Niedziela

7.30 – + Zofia i Józef, Anna, Tadeusz, Adam Guzel

9.15 – + Irena Drążdżewska (7 rocz. śmierci), Ryszard Drążdżewski

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Rafał Kozłowski, kawaler z Domosławia i Adrianna Korbuszewska, panna zam. Klaski, par. Dzierżenin. Zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

 

Modlitwa

Dziękujmy Bogu za czas misji: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)