Ogłoszenia – Niedziela Palmowa

13 kwietnia 2013

Na stronie internetowej parafii znaleźć można zapis wideo kazań z ostatnich rekolekcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy przed tygodniem, na zakończenie rekolekcji, włączyli się w Parafialną Krucjatę Modlitwy.

Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupy dziewcząt.

Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. Suma rozpocznie się od procesji z palmami.

Spotkanie dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w kościele dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 15.00.

W czwartek nie będzie normalnej adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy natomiast gorąco do adoracji w czasie Triduum Paschalnego

Liczę na masowe uczestnictwo Parafii w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Dołóżmy wszelkich starań, by uczestniczyć w Wielki Czwartek we Mszy Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg (godz. 18.00), w adoracji krzyża w Wielki Piątek (godz. 18.00) i w najważniejszej celebracji całego roku liturgicznego – Wigilii Paschalnej ze chrztem w nocy z soboty na niedzielę (godz. 20.00). Rano w niedzielę o 6.00 procesja rezurekcyjna.

Na Wigilie Paschalną weźmy ze sobą – każdy świecę i każda rodzina buteleczkę z wodą, która będzie poświęcona. Liturgia będzie długa, warto zwiększyć ilość miejsc siedzących przez przywiezienie krzeseł – wielu już to robi (i chwalę ich). Będzie w nocy chrzest dziecka – i bardzo dobrze – to najbardziej odpowiedni w roku czas na chrzest. I już zachęcamy do chrztu za rok.

Lektorów proszę o sprawdzenie dni Triduum Paschalnego – w razie jakiś przeszkód proszę o wykreślenie się w zakrystii.

Istotnym elementem Triduum Paschalnego jest także adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do niej – najlepiej według propozycji z gazety, gdzie wyznaczyłem wioski na różne dni i godziny. Ta rozpiska dostępna jest też w Internecie i na tablicy w kruchcie. Taka adoracja może być zorganizowana – można wspólnie odmówić różaniec czy koronkę, zaśpiewać. Można też adorować w zupełnej ciszy. W każdej godzinie niech będzie przynajmniej pół godziny ciszy. Zachęcam do wzięcia na adorację Pisma Świętego i przeczytania z Ewangelii opisu Męki Pańskiej.

Godziny adoracji są lepsze i trudniejsze. Co rok posuwamy je o godzinę. Będzie sprawiedliwie, bo przez dwadzieścia lat wszyscy przejdą kolejkę.

Oczywiście zawsze możemy wybrać dzień i godzinę dla nas najlepszą.

Sprzątania, pastowania, mycie szyb i pranie należy skończyć przed świętami czyli w czwartkowe południe.

Poświęcenie pokarmów w sobotę od 13.00 do 17.00, co godzina. W czasie poświęcenia pokarmów będzie można złożyć ofiarę na tacę, którą przeznaczymy na wsparcie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży – planujemy zorganizowanie kolonii nad morzem.

Dzisiaj na sumie uroczystość posadzenia DĘBU PAMIĘCI poświęconemu byłemu uczniowi szkoły w Winnicy, urodzonemu w Skarżycach – aspirantowi Policji Państwowej, STEFANOWI ZAWADZKIEMU, który w kwietniu 1940 roku został zamordowany w TWERZE.

Wczoraj wyprowadził się z naszej parafii ks. kanonik. Zamieszkał w domu księży emerytów w Płocku. Proszę o uszanowanie tej decyzji samodzielnie podjętej przez ks kanonika.

Mieszkanie w domu parafialnym jest w tej chwili puste i, nie ukrywamy tego, jest pewnym problemem dla parafii – jak wykorzystać je i utrzymać. W ostatni czwartek proboszcz zaproponował wstępnie panu wójtowi, by gmina urządziła w tych pomieszczeniach oddział przedszkola. Nie wiem czy będzie to możliwe, ale z przedszkola najbardziej byśmy się cieszyli. Jeśli ktoś ma inny pomysł – zapraszamy.

Odczytamy jeszcze:

Stanowisko Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej parafii Winnica ze wspólnego posiedzenia, które odbyło się w dniu 12 kwietnia 2014 roku.

Zasmuceni przykrymi wydarzeniami, jakie mają miejsce w ostatnim czasie w naszej parafii, pragniemy wyrazić pełne wsparcie dla naszego Księdza Proboszcza Zbigniewa Pawła Maciejewskiego.

Członkowie Rad Duszpasterskiej i Gospodarczej wyrażają ubolewanie z powodu akcji zbierania podpisów w sprawie zmiany Proboszcza naszej parafii.

Członkowie obu Rad nie zgadzają się z żadnym z zarzutów, które są kierowane pod adresem naszego Proboszcza.

Jako członkowie Rad Parafialnych czujemy się w obowiązku, aby wystąpić w obronie Osoby Księdza, który swoim zaangażowaniem, zarówno duchowym, jak również materialnym, w całym okresie sprawowania funkcji Proboszcza, wpływa bardzo pozytywnie na zmiany, które zachodzą w naszej parafii.

Liczne inicjatywy Księdza Proboszcza Maciejewskiego – Stowarzyszenie Nasza Winnica, strona internetowa parafii, gazetka parafialna, kolonie dla dzieci, remont plebanii, remont salki katechetycznej, konserwacja północnej elewacji kościoła, wymiana dachu na organistówce i jej remont, wprowadzenie segregacji śmieci i prześwietlenie drzew na cmentarzu, wymiana dywanów w prezbiterium i nowe siedzenia na ławki, wymiana oświetlenia w kościele – są powodem do dumy z tego, że tak wiele zmienia się w naszej parafii na lepsze.

Starannie przygotowane kazania Księdza Proboszcza o głębokiej treści, wzywające do nawrócenia, świadczą o trosce naszego Duszpasterza o rozwój duchowy parafian, a w konsekwencji trosce o nasze zbawienie i życie wieczne z Bogiem.

Powinniśmy być, i jesteśmy dumni, z naszego wyjątkowego Kapłana, który jest doceniany także przez inne wspólnoty, o czym świadczą zaproszenia do prowadzenia rekolekcji w diecezji i poza nią, a nawet za granicą, we Francji i ostatnio w Anglii. Zebrane ofiary z prowadzonych rekolekcji, jak też honoraria z wydawanych książek, Ksiądz Proboszcz przekazywał na remonty w naszej parafii.

Wzywamy do zachowania pokoju i jedności w parafii.

Stanowisko przyjęto jednogłośnie.

Członkowie Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej parafii Winnica (łącznie 36 osób)

Intencje mszalne  –  14 – 20 IV 2014

Poniedziałek

7.30 – + Zofia Komendarska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Zbigniew Maciejowski – (intencja żony kompozytora)

Wtorek

7.30 – + Zofia Korycka (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Józef i rodzice Dembe, rodzice Perzanowscy

Środa

7.30 – + Wanda Orłowska (od uczest. pogrzebu)

18.00 – + Edmund Górecki (3 rocz. śmierci)

Czwartek

18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Piątek

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Sobota

20.00 – Wigilia Paschalna

Niedziela

6.00 – za parafian

nie ma Mszy Świętej o 7.30

9.15 – + Władysław Kęsicki, Irena i Adam Kamińscy

12.00 – dziękczynna w 45 rocz. ślubu małżeństwa Zdzisławy i Wacława Ciemerych, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo

15.00 – + Ryszard (10 rocz. śmierci) i Irena Drążdżewscy

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Jarosław Wydra, kawaler z Winnicy i Anna Paprocka, panna z Ciechanowa. Zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego:

K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16