Ogłoszenia – Niedziela Palmowa

25 marca 2018

Tydzień temu zebraliśmy na tacę 2.152,33 zł.

W poniedziałek odbyło się spotkanie rady gospodarczej. Zgodzono się co do większej przejrzystości spraw finansowych i częstszego informowania o wydatkach. W związku z otrzymaniem mniejszej dotacji na remont wieży, remont będzie ograniczony do części górnej i dachu oraz części parterowej i fundamentów. Po świętach naprawimy uszkodzony parkan – jeśli ktoś zna dobrego wykonawcę takiej roboty niech da znać.

Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu części grzebalnej cmentarza o fragment pustej obecnie łączki. Będą tam wykonane dwie alejki oraz przygotowane miejsca na dwa rzędy grobów.

W zeszłym roku zabezpieczyliśmy prowizorycznie w najgorszych miejscach dach oraz położyliśmy nową dachówkę na przyporach kościoła, parapetach okiennych i gzymsach zakrystii. Prace te kosztowały 53 tysiące. Zapłacone w całości z budżetu parafii.

Przenośna toaleta naprzeciw głównego wyjścia kościoła została zamówiona i jest opłacana przez Fundację Nasza Winnica.

Gorzkie żale o 15.00.

Dzisiaj Niedziela Palmowa – Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm, na sumie procesja z palmami.

Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w kościele dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 15.00.

W czwartek nie będzie normalnej adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy natomiast gorąco do adoracji w czasie Triduum Paschalnego

Liczę na masowe uczestnictwo Parafii w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Dołóżmy wszelkich starań, by uczestniczyć w Wielki Czwartek we Mszy Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg (godz. 18.00), w adoracji krzyża w Wielki Piątek (godz. 18.00) i w najważniejszej celebracji całego roku liturgicznego – Wigilii Paschalnej ze chrztem w nocy z soboty na niedzielę (godz. 20.00). Rano w niedzielę o 6.00 procesja rezurekcyjna. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

W niedzielę i poniedziałek wielkanocny jak zwykle odprawiamy Mszę Świętą w intencji dzieci o godz. 11.00. Serdecznie na te godziny zapraszamy dzieci.

Na Wigilie Paschalną weźmy ze sobą – każdy świecę i każda rodzina buteleczkę z wodą, która będzie poświęcona. Liturgia będzie długa, warto zwiększyć ilość miejsc siedzących przez przywiezienie krzeseł – wielu już to robi (i chwalę ich).

Lektorów proszę o sprawdzenie dni Triduum Paschalnego – w razie jakiś przeszkód proszę o wykreślenie się w zakrystii. Proszę też zapisywać się na niedzielę i poniedziałek.

Istotnym elementem Triduum Paschalnego jest także adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do niej – najlepiej według propozycji, gdzie wyznaczyłem wioski na różne dni i godziny. Ta rozpiska dostępna jest w Internecie. Taka adoracja może być zorganizowana – można wspólnie odmówić różaniec czy koronkę, zaśpiewać. Można też adorować w zupełnej ciszy. W każdej godzinie niech będzie przynajmniej pół godziny ciszy. Zachęcam do wzięcia na adorację Pisma Świętego i przeczytania z Ewangelii opisu Męki Pańskiej.

Godziny adoracji są lepsze i trudniejsze. Co rok posuwamy je o godzinę. Będzie sprawiedliwie, bo przez dwadzieścia lat wszyscy przejdą kolejkę.

Oczywiście zawsze możemy wybrać dzień i godzinę dla nas najlepszą.

Sprzątania, pastowania, mycie szyb i pranie należy skończyć przed świętami czyli w czwartkowe południe.

Próby ministrantów w czwartek o 15.00, w piątek o 15.00 i w sobotę o 10.00.

Poświęcenie pokarmów w sobotę od 13.00 do 17.00, co godzina.

Najważniejszym przygotowaniem do świąt jest spowiedź. Kto nie skorzystał ze spowiedzi w czasie dni spowiedzi, kto nie wyspowiadał się w czasie czwartkowych adoracji czy kiedykolwiek – bo każdego dnia była okazja – to ostatnią dobrą szansę będzie miał w najbliższą środę. Od 19.00 do 19.30 lub do ostatniego penitenta będziemy spowiadać w kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 26 III – 1 IV 2018

Poniedziałek

7.30 – + Stanisław Mielczarczyk (10 rocz. śmierci)

17.00 – + rodzice Feliks i Genowefa Turek

Wtorek

7.30 – 1. + Walentyna, Henryk i Jerzy Sokołowscy, Helena i Józef Spisak

2. o Boże bł. i zdrowie dla Natalii Zawadzkiej

17.00 – + Mirosław Górecki

Środa

7.30 – 1. + Irena Prażmowska (od uczest. pogrzebu)

2. + Krystyna Bogusz (od uczest. pogrzebu)

17.00 – o Boże bł. i zdrowie w 50 rocz. urodzin

Czwartek

18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Piątek

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Sobota

20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela

6.00 – za parafian

nie będzie o 7.30

9.15 – + Aleksandra i Leon Chmielewscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – + Eligiusz Bieliński (gregorianka)

15.00 – + Antoni Jasiński (13 rocz. śmierci)

Zapowiedzi

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Tomasz Powierża, kawaler z Brodowa Bąbołów i Natalia Sierzputowska, panna zam. Krogulce. Zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym proboszcza.

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Jezus rzekł [do Apostołów]: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!” (J 20,21-22)