Ogłoszenia – Niedziela Chrystusa Króla

26 listopada 2017

Za tydzień rozpoczynamy adwent.

Jest nowa gazeta Nasza Winnica – z planem rekolekcji. Kolporterów gazety proszę o wzięcie gazety dla swoich wiosek i ulic. Bierzemy gazety z kancelarii sami i zaznaczamy to na liście kolporterów.

Rekolekcje adwentowe 7-10 grudnia poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin z Łodzi. Był u nas na wiosennym odpuście.

Przy okazji przypominamy, że rekolekcje trwają cztery dni i robimy wszystko, by każdego dnia być na rekolekcyjnej nauce. To bardzo ważny element kształtowania swojej wiary. Cieszy niezmiernie fakt, że coraz liczniejsza grupa parafian rozumie, ze rekolekcje to coś więcej niż zajrzeć raz do kościoła i jak najszybciej się wyspowiadać.

Oprócz rekolekcji parafialnych będziemy mieć także rekolekcje dla mężczyzn – 15-17 grudnia. Będą to trzy wieczorne spotkania. Oprócz tego w sobotę, w internacie szkoły w Golądkowie będzie całodzienne spotkanie (10.00 – 17.00) dla mężczyzn, które będzie pogłębieniem rekolekcji. Spotkania wieczorne są otwarte, natomiast na spotkanie sobotnie należy się zapisać. Wszystkie informacje znajdziemy na parafialnej stronie.

Dzisiaj (26 listopada) po Mszy Świętej o godz. 15 zapraszamy na spotkanie z instruktorem rozpoznawania płodności według Modelu Creighton panią Aleksandrą Stupecką, dotyczące powrotu płodności po porodzie. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury.

Za tydzień gościć będziemy w parafii ks. Andrzeja Pieńdyka rektora sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i jedną z sióstr pracujących w sanktuarium. Usłyszymy o Bożym Miłosierdziu, siostrze Faustynie oraz budującym się sanktuarium. Ofiarami zebranymi na tacę wesprzemy budowę sanktuarium.

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” pragnie wszystkich serdecznie zaprosić na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 22.11.2017 r. (środa) o godzinie 19.00 w salce katechetycznej domu parafialnego. Jeśli pragniesz podążać za Jezusem, by stać się Jego uczniem, to ta Wspólnota jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, pomódl się z nami. Może to jest właśnie to czego szukasz.

Uwaga kandydatki do bierzmowania – wasze spotkanie przeniesione jest z 3 grudnia na 17 grudnia. Chłopcy spotykają się w normalnym terminie.

W tygodniu wypada pierwszy piątek. Rano adoracja do Mszy Świętej o 9.15. Tego dnia odwiedzimy chorych.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

Za tydzień, na Mszy Świętej o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Fundacja Nasza Winnica zaprasza młodzież szkół średnich i starszą, chłopców i dziewczęta na zajęcia z kick-boxingu. Zajęcia prowadzi instruktor p. Marcin Strauch na sali w Golądkowie. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od 17.00 do 18.30.

Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. 

Intencje mszalne – 27 XI – 3 XII 2017

Poniedziałek

7.30 – + Kazimiera Podlaska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Wanda Maciejowska (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Waldemar Kołakowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Eugeniusz, Barbara i Zygmunt Byszewscy

Środa

7.30 – + Maria Lewandowska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + rodzice Maria i Tadeusz Pieńkosz

Czwartek

7.30 – + Antoni Jankowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Eligiusz Bieliński (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Aleksander Towarek (od uczest. pogrzebu)

9.15 – + Kazimierz i Krystyna Maciejewscy

17.00 – + Tadeusz Strauch (od uczest. pogrzebu)

Sobota

7.30 – + Józef i Apolonia Bielińscy, Aleksander i Halina Kisiel

17.00 – + Barbara Komorowska (27 rocz. śmierci), rodzina Komorowskich

Niedziela

7.30 – + Krzysztof Gostkiewicz (1 rocz. śmierci) (od uczest. pogrzebu)

9.15 – + Emilia Malinowska (3 rocz. śmierci) (od uczest. pogrzebu)

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. (1J 4,7-8)