Ogłoszenia – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO WS. POMOCY MIGRANTOM

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego.

Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska.

Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów.

Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.

  • Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański
  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 8 listopada 2021 roku

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego zbieramy po mszach świętych ofiary do puszek na rzecz migrantów

Na Mszy św. o godzinie 15 nasz chór świętować będzie wspomnienie patronki muzyki, św. Cecylii. Po Mszy wyśpiewane zostaną nieszpory ku jej czci, zapraszamy do wspólnej śpiewanej modlitwy.

W czwartek, po wieczornej mszy Świętej godzinna adoracja w ciszy.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają mężczyzn z parafii, gości oraz wszystkich zainteresowanych w piątek (26-go listopada) o godz. 17.30 na kolejne spotkanie w parafialnym Domu Kultury. Będziemy rozmawiać o CZUJNOŚCI w naszym codziennym życiu. Miej odwagę przyjść na to spotkanie, spróbuj, zobacz – ZAPRASZAMY!

Przyjmujemy w kancelarii intencje i wypominki na przyszły rok.

Kancelaria czynna w tygodniu po rannej Mszy Świętej ok. godz. 8.00 oraz po wieczornej Mszy Świętej, ok. 17.30. W poniedziałek rano i w sobotę wieczorem kancelaria nieczynna. Zawsze możliwy jest inny termin załatwienia każdej sprawy, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym 501 231 895.

Rekolekcje adwentowe będą w dniach 2-5 grudnia.

Fundacja Nasza Winnica nabyła w trzyletnim leasingu samochód citroen berlingo van. Będzie służył Fundacji do przewozu książek oraz parafii. Lancia Ypsilon, rocznik 2007 została sprzedana za 8 tys. zł

Taca z poprzedniej niedzieli 14.11.2021 to 2645 zł.

Czytajmy Gościa Niedzielnego.

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.” J 6,51

Intencje mszalne 22 – 28 X 2021

Poniedziałek

7.30 – + Marianna Alicja Górecka (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Janusz Szubert (od ucz. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Anna Górecka (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Stanisław Kozłowski (od ucz. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Wiesław Cendrowski (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Zdzisław Bednarski (imieninowa) (od ucz. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Czesława i Roman Sokolniccy

17.00 – + Stanisław Lusa (4 rocz. śm.)

Piątek

7.30 – + Jerzy Ciesielski (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Stanisław Sitek (8 rocz. śm.), Agnieszka Włodarczyk (12 rocz. śm.), Sławomir Sitek (19 rocz. śm.)

Sobota

7.30 – + Franciszek Świderski

17.00 – + Julia Żebrowska (2 rocz. śm.)

Niedziela

7.30 – + Zdzisław i Irena Nowiccy (od ucz. Pog.)

9.15 – + Aniela i Jerzy Jaszczak

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – w intencji parafian

15.00 – + Stanisław i Irena Orlowscy