Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019

Przed tygodniem nie zbieraliśmy tacy.

Jest nowy grafik czytających – także na Triduum Paschalne. Proszę o sprawdzenie swoich możliwości i planów. W razie niemożliwości proszę o wykreślenie się w zakrystii. Proszę też o wpisywanie się na dyżury na Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

Zmieniamy czas odprawiania wieczornych Mszy Świętych na godz. 18.00, ale dopiero od środy (3 kwietnia) i z jednym wyjątkiem – w poniedziałek i wtorek (8 i 9 kwietnia) także odprawimy o 17.00. Wszystko z powodu naszych wyjazdów na spowiedzi.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji gorzkie żale odprawimy po sumie.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

W tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie wyjątkowo rano adoracji i Mszy Świętej o 9.15. Nie będzie też wyjazdu do chorych.

Wyjazd do chorych będzie w Wielkim Tygodniu.

Droga krzyżowa w piątek o 15.00 dla dzieci i o 17.30 dla wszystkich.

Wieczernik Winnicki odbędzie się 11 kwietnia.

Tydzień po Wielkanocy, w sobotę 27 kwietnia, odbędzie się w Golądkowie, w auli internatu, kilkugodzinna sesja z p. Jackiem Pulikowski zatytułowana: Szczęście w miłości.

P. Jacek Pulikowski jest wielkim autorytetem w dziedzinie problematyki małżeńskiej i narzeczeńskiej. Jest mówcą na wielu konferencjach, prowadzi rekolekcje, jest autorem kilkudziesięciu książek.

W czasie spotkania poruszone będą tematy: istota szczęścia człowieka, miłość jako bezinteresowny dar z siebie, trudności w budowie więzi, komunikacja jako narzędzie budowy komunii osób, różnice w przeżywaniu miłości, sfera płciowość-płodność.

Do udziału w spotkaniu należy się zgłosić – liczba miejsc ograniczona. Spotkanie finansuje Fundacja Nasza Winnica. Uczestników prosimy o pomoc w sfinansowaniu obiadów i przerw kawowych. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

Czytajmy Gościa Niedzielnego. Na stoliku za ławkami znajdziemy też małe książeczki – Praktyczny Kurs Modlitwy i Rachunek zdumienia (zawierający rachunek sumienia). Jeśli możemy to złotówkę możemy wrzucić do skarbonki.

Intencje mszalne – 1 – 7 IV 2019

Poniedziałek

7.30 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

17.00 – + Antoni Jasiński (14 rocz. śmierci)

Wtorek

7.30 – + Bogdan Brodowski (2 rocz. śmierci)

17.00 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

Środa

7.30 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

18.00 – + Stefan i Krystyna Kowalewscy, Mirosław i Irena Kowalewscy, rodziny Kowalewskich i Kmiecińskich, Jan Mierzejewski

Czwartek

7.30 – + Irena, Piotr i Tadeusz Świerczewscy

18.00 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

Piątek

7.30 – + Józef i Marianna Rakowscy, zmarli z rodziny Rakowskich

18.00 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

Sobota

7.30 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

18.00 – + Marek Tkaczyk

Niedziela

7.30 – + rodzice Orłowscy

9.15 – + Jan i Maria Komendarscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – + Henryka Ciosek (gregorianka)

15.00 – w intencji trzeźwości

Modlitwa

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” (Dz 1,8)