Ogłoszenia – XXVI Niedziela Zwykła

29 września 2013

Od 17 września organistką w naszej parafii jest p. Maria Savelyeva. Nie było mnie przed tygodniem wiec teraz chciałbym ją serdecznie przywitać i przedstawić. Pani Maria jest Rosjanką o polskich korzeniach, jej pradziadek pochodził z Wielkopolski. Rodzina przechowała przywiązanie do katolicyzmu i polskości. Studiowała w konserwatorium w Saratowie, w klasie fortepianu oraz w Moskwie dyrygenturę. Pracowała jako organistka w polskiej parafii w Saratowie. Od trzech lat p. Maria jest w Polsce a od dwóch tygodni w Winnicy.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb + Stanisława Kobyłeckiego.

W środę odbędzie się bierzmowanie. Bierzmowania udzieli ks. infułat Wojciech Góralski. Zapraszam na tę uroczystość wszystkich, szczególnie rodziny bierzmowanych.

Próba przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków w poniedziałek o 18.30. Spowiedź we wtorek o 18.00 – po różańcu.

W poniedziałek wieczorna Msza Święta będzie jeszcze o 18.00, ale od października (od wtorku) odprawiać ją będziemy o 17.00.

Zaczynamy różaniec. Zwykle będzie on po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy zawsze do udziału w Eucharystii – będziemy głosić kazania. A po Mszy Świętej modlić się będziemy różańcem.

W tym tygodniu będą jednak dwa wyjątki. W środę, z racji bierzmowania różaniec będzie o godz. 16.30. Za tydzień, w niedzielę, różaniec będzie po sumie.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Rano adoracja i Msza Święta o godz. 9.15.

W niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy Świętej o godz. 9.15. Po sumie różaniec i procesja. Proszę asystę procesyjną.

W związku z pierwszym piątkiem miesiąca chciałbym wrócić do propozycji sprzed jakiegoś czasu. Jeśli mamy w domach ludzi starych i chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną komunii świętej to powiedzmy w kancelarii o nich a my będziemy do nich przyjeżdżać w pierwsze piątki, by udzielić Komunii a jeśli trzeba wyspowiadać.

Przy okazji wszelkich wizyt księdza u chorych proszę, by nie próbowano przy tej okazji składać jakiś ofiar. Nie wolno tego robić.

Pani Organistka zaprasza serdecznie uzdolnioną muzycznie młodzież – śpiewających i grających – na spotkanie w czwartek o 18.00 (po różańcu) do sali katechetycznej. Zaproszenie kierujemy do młodzieży zaangażowanej do tej pory jak i do nowych chętnych.

Chcę złożyć gratulacje 13 uczniom gimnazjum, którzy zamierzają uczyć się gry w szachy. Mam nadzieję, że dojdą do nich inni a także uczniowie szkoły podstawowej. Gry w szachy mogą się uczyć wszyscy – starsza młodzież i dorośli. Wszystkich, którzy chcą się nauczyć grać w szachy i wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie Stowarzyszenie Nasza Winnica zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w sali starego wikariatu przy kościele.

Jeśli ktoś ma niepotrzebne szachy – nawet samą szachownicę to chętnie przyjmiemy taki podarunek. Klub wyposażony jest w sprzęt, ale chodzi o to, by młodzież ucząca się gry miała szachownicę w domu.

Stary wikariat staje się zalążkiem parafialnego domu kultury. Trochę wyremontowaliśmy te pomieszczenia. Wymieniliśmy okna, założyliśmy wentylację, poprawiliśmy instalacje elektryczne.

Dziękuję p. Krzysztofowi Sękowskiemu za prace elektryczne, panu Januszowi Mierzejewskiemu za pomoc w instalacji Internetu. Panom z grupy AA za prace murarskie i malarskie. I wielu osobom za pomoc w tym remoncie a na koniec w sprzątaniu.

Nie wyznaczam dyżurów liturgicznych na październik. Za to ks. Adam zaprasza na spotkanie wszystkich lektorów czytających na niedzielnych Mszach Świętych i chętnych , którzy chcieliby się włączyć w tę posługę odbędzie się w piątek  4 października o godzinie 18.30 w salce katechetycznej.

Dekanat Serocki organizuje 10 – dniową pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II, pobyt we Włoszech obejmuje zwiedzanie wielu ciekawych miejsc: między innymi  Asyż, Rzym, miasto Ojca Pio – San Giovanni Rotondo, Florencja. Koszt 2200 zł.

Przyjmujemy intencje na 2014 rok. Planując intencje pamiętajmy, że poniedziałkowa ranna i wieczorna Msza święta będzie bez organisty. W październiku zaś i w maju bez organisty będą Msze święte ranne w poniedziałek i wtorek.

Zapraszam radę duszpasterską na spotkanie w dniu 13 października, o godz. 18.00, na plebanii.

Intencje mszalne  – 30 IX – 6 X 2013

Poniedziałek

7.30 – intencja wiadoma Bogu

18.00 – + Helena Filipiak (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Stanisław Sitek (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marek i Wiktor Siekierscy

Środa

7.30 – + Stefan Kowalewski (gregorianka)

17.00 – bierzmowanie

Czwartek

7.30 – I. + Janina (2 rocz. śmierci) i Tadeusz Aleksandrowicz

                II. + Stefan Kowalewski (gregorianka)

17.00 – I. + Zygmunt Pniewski

                II. + Ryszard Zawadzki (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Stanisław Kobyłecki (od uczest. pogrzebu)

9.15 – + Stefan Kowalewski (gregorianka)

17.00 – + rodzice Wyrczyńscy, zmarli z rodziny Wyrczyńskich, Kazimierz, Barbara i Wiktor

Sobota

7.30 –  + Maria i Piotr Zalewscy, Kazimierz i Eugeniusz Zalewscy (10 rocz. śmierci)

17.00 – I. + Jan Szczesny

                II. + Stefan Kowalewski (gregorianka)

Niedziela

7.30 – + Marek Kryg (18 rocz. śmierci), Dymitr i Helena Kryg

9.15 – I. + Walentyna i Zdzisław Gołuccy, dziadkowie i pradziadkowie Pniewscy

                II. + Stefan Kowalewski (gregorianka)

12.00 – za parafian

15.00 – + Henryk i Stanisława Olewniczak, Józef i Henryka Olewniczak, Janina Kowalewska, rodzina Orłowskich, Wojciechowskich, Cendrowskich, Andrzejewskich

 

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego:

K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Wezwałem Imienia Pana, Panie ratuj moje życie.