Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2013

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Przybysza

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 16.00.

Za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. Taca zbierana tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 9.15 adoracja. Po sumie nabożeństwo.

Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa chłopców.

Za tydzień o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości. Po Mszy Świętej wykład pana dra Bogdana Woronowicza – jednego z najlepszych znawców problematyki uzależnień w Polsce.

Dziękujemy za ofiary składane przy okazji kolędy na inwestycje w parafii:

Rębkowo: Elżbieta Pawleńska,

Kamionna: Stanisław Kosewski, Włodzimierz Jaskulski, Józef Kowalewski, Jan Kamiński, Robert Wiśniewski, Barbara Kowalewska, Tadeusz Towarek, Aleksander Towarek, Jerzy Mościcki, Stanisław Darkowski, Ryszard Turek, Krzysztof Bednarski,

Domosław: Andrzej Kosek, Piotr Bartosiewicz, Tadeusz Szczęsny, Ryszard Patrycy, Adam Patrycy, Apoloniusz Sikorski, Zbigniew Cichocki, Józef Bartczak, Marek Smoliński, Czarnecki Jacek, Czarnecki Marian, Mirosław Orłowski,

Winnica bloki za gminą: Hanna Zakrzewska, Robert Sobieraj, Janusz Mierzejewski, Andrzej Berent, Barbara Kucharczyk, Franciszek Mierzejewski, Zygmunt Bartosiak, Alina Suchta, Daniela Rutkowska, Sławomir Bloch, Jacek Fabisiewicz, Ireneusz Górecki,

Zakończyliśmy kolędę. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, za organizację wożenia, posiłki, herbatę. W naszej parafii niemal wszystkie drzwi otwierają się przed księdzem. To otwarcie na pewno cieszy, choć zdajemy sobie sprawę, że różny jest stopień wiary i religijnego zaangażowania tych, którzy nas przyjmują. Podobna refleksja jak przed rokiem – są zapewne rodziny, choć nie wydajemy wyroków które to są, dla których wizyta księdza jest może jedynym w roku wyznaniem wiary, jedyną chwilą, gdy ściany domu słyszą „ojcze nasz” i jedynym momentem gdy ten dom jest błogosławiony.

Odmawialiśmy w tym roku w domach modlitwę do św. Michała Archanioła. Pięknym owocem tegorocznej kolędy byłoby włączenie tej modlitwy do osobistych modlitw wielu parafian.

Dziękujemy też za ofiary kolędowe i składane przy okazji kolędy ofiary na inwestycje w parafii. Jedną z tych inwestycji możemy już poczuć – dotyczy to siedzących.

Jest nowy grafik posług liturgicznych.

Zapraszamy na Turniej o Puchar Proboszcza w szachy i warcaby. Turniej odbędzie się 08 lutego (sobota) w Gimnazjum w Winnicy. Turniej szachowy od godz. 10.00 do godz. 14.00. Turniej warcabowy od godz. 14.00 do godz. 17.00. Przypominamy przy tej okazji, że w ramach parafialnego domu kultury funkcjonuje klub szachowy – zapraszamy.

 

Intencje mszalne  –  27 I – 2 II 2014

Poniedziałek

7.30 – + Henryka Jankowska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Stanisław Drążdzewski (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Stanisława Pawłowska

17.00 – + Sławomir Krajewski (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Teresa Trembicka (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Zygmunt Przybysz (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Feliks Sieńkowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Zygmunt Brun (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Zofia Komendarska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Janina Zaleska (od uczest. pogrzebu)

Sobota

7.30 – + Stanisław Rudowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Dionizy Lisiecki (14 rocz. śmierci)

Niedziela

7.30 – + Apolinary Banaszewski

9.15 – o Boże błogosławieństwo dla Marianny i Mariana Lusa w 67 rocznicę ślubu

12.00 – za parafian

15.00 – + Marcin Filipiak

 

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego:

K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Wezwałem Imienia Pana, Panie ratuj moje życie.