Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020

Na Mszach Świętych podajemy tylko najważniejsze ogłoszenia i nie czytamy intencji. Całość ogłoszeń na tablicach ogłoszeń i w Internecie.

Do odwołania obowiązuje nowy niedzielny porządek nabożeństw: Msze Święte o: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. Kościół nasz, w ograniczeniach, może pomieścić 40 osób. Oznacza to ok. 1-2 osoby w ławce. Transmitujemy Msze Święte o 9.00 i 11.00

Od jutra do soboty przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe – w innej niż zazwyczaj formie. Rekolekcje zatytułowane są: „Trzy słowa”.

Kościół będzie otwarty i oświetlony od rannej do wieczornej Mszy Świętej. Dodatkowo w środę, czwartek i piątek do 20.00. Cały czas trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czasie tego czasu prosimy, by każdy trzykrotnie nawiedził nasz kościół przeżywając swój indywidualny czas z Bogiem.

W kościele znajdziemy pomoce do przeżywania rekolekcji. Na stoliku za ławkami znajdziemy kartki, które będą stanowiły rodzaj przewodnika. Znajdziemy tam teksty wprowadzenia, tekst Pisma Świętego, komentarz, pytania do osobistej refleksji. Jeśli potrzebujemy weźmy ze sobą okulary. Możemy też wziąć swoje Pismo Święte.

Czas takiego spotkania zależy danej osoby. Może potrwać pół godziny, trzy kwadranse, godzinę. Proszę w swojej modlitwie pamiętać o naszej parafii.

Kartki bierzemy do domu. Oprócz kartek – instrukcji rekolekcji – znajdziemy list Biskupa Płockiego oraz numery Wieczernika. Zapoznajmy się z ich treścią.

Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia o godz. 16.30 oraz po wieczornej Mszy Świętej. Specjalnym dniem spowiedzi będzie sobota. O każdej pełnej godzinie, od 8.00 do 17.00 i po Mszy Świętej wieczornej będziemy spowiadać przez kwadrans lub do ostatniego penitenta.

Niech darem serca przezywających rekolekcje będzie wsparcie jakiegoś dzieła charytatywnego

Harcerki z 13 Winnickiej Drużyny Harcerek Żywioły po każdej mszy będą proponowały sianko na wigilijny stół. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działalność drużyny. Serdeczne Bóg zapłać.

Mamy Kalendarze rolnicze na rok 2021. Do nabycia w zakrystii, w cenie 20 zł

Mamy świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań Caritas. Cena – 6 i 12 zł, do nabycia po Mszy Świętej, w kruchcie kościoła

Opłatki można nabywać u p. Organistki, w kruchcie kościoła, po każdej Mszy Świętej, z wyjątkiem poniedziałków.

Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominek na przyszły rok. Możemy to robić w następujących formach.

Forma pierwsza. Na stoliku za ławkami leżą koperty z napisem WYPOMINKI. Na kopercie napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku – np. Jan Nowak. Do koperty możemy włożyć ofiarę. Kopertę przekażmy księdzu przed lub po Mszy świętej lub zanieśmy do kancelarii. Napiszmy też godzinę wypominek – 9 lub 12.

Forma druga to internetowy przelew. W tytule przelewu napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku, dużymi i małymi literami. Napiszmy też godzinę wypominek – 9 lub 12. BANK PEKAO S.A. 13 1240 5309 1111 0010 2549 2155

Przy okazji wypominek prosimy o ofiarę 30 zł przy wymienianiu czyjegoś imienia, 40 zł przy wymienianiu tylko nazwiska rodziców, dziadków czy rodziny. Przypominamy, że jest to ofiara, można ją złożyć większą, taką, mniejszą lub wcale – wypominki będą głoszone. Nie przyjmujemy wypominek telefonicznie – jeśli będą wyjątki to tylko dla osób spoza parafii.

Przyjmujemy od jutra w kancelarii intencje na przyszły rok. Szczególnie zapraszamy rodziny osób zmarłych, by wpisać intencje w rocznicę śmierci czy imieniny. Z tej racji w poniedziałek rano kancelaria czynna od godz. 8.00.

Intencje można także zamawiać przez internet i przez internet złożyć ofiarę. O godzinie 16.00 pojawi się stosowna informacja.

Osoby spoza parafii mogą także zamówić intencje przez telefon.

Przy okazji zamawiania Mszy świętej możemy złożyć ofiarę. Prosimy o 60 zł. Możemy ofiarę złożyć większą, mniejszą lub wcale – Mszę świętą odprawimy.

Na tacę przed tygodniem zebraliśmy 1.344,88 złote. W ostatnim tygodniu, na konto bankowe parafii, wpłynęła 1 ofiara na sumę 400 zł. Dziękujemy.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 14 – 20 XII 2020

Poniedziałek

7.30 – + Wincenty Ratański

17.00 – + Wiktor Komendarski (8 rocz. śm.), rodzice Komendarscy, rodzina Rączka

Wtorek

7.30 – + Apolinary Maciątek (od ucz. pog.)

17.00 – + Krystyna Grabarek (od ucz. pog.)

Środa

7.30 – + dziękczynna na Andżelikę

17.00 – + Alina Krawczyk (3. rocz. śm.)

Czwartek

7.30 – + Natalia Zawadzka (od ucz. pog.)

17.00 – + Stanisław Kozłowski (od ucz. pog.)

Piątek

7.30 – + Dariusz Duliński (od prac. zakładu)

17.00 – + Zygmunt Bartczak (1 rocz. śm.), Teresa, Jadwiga, Marianna i Władysław Bartczak

Sobota

7.30 – + Stanisław Osiecki (od ucz. pog.)

17.00 – + Bogusław Kamiński

Niedziela

7.30 – + Zdzisław Dłutowski (1 rocz. śm.), Helena Dłutowska

9.00 – + Marian Jałmużna (2 rocz. śm.), Janina Jałmużna

10.00 – + Stanisława Kozakiewicz (od ucz. pog.)

11.00 – w int. dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Józefa, Hanna, Czesław, Hanna, Janina, Aleksander i Aldon Chojnaccy

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.” J 6,51

Zostaw komentarz