Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022

We wtorek (11.01.2022) miało miejsce włamanie do plebanii. Skradziono pieniądze z tacy, przygotowane do wymiany. W sumie około 40 tys. złotych. Zawiadomiono policję, która prowadzi dochodzenie.

Zasadnym jest pytanie skąd pieniądze, gdy sytuacja parafii opisana w sprawozdaniu sprzed tygodnia, jest trudna. Ze zbieranej na pogrzebach tacy odprawiane są Msze Święte pogrzebowe. Mamy obecnie ponad 800 intencji do odprawienia. Ponad 56 tysięcy to stypendia tych Mszy.

Poszkodowaną jest parafia, ale z mojej winy. Nie powinno być tyle pieniędzy w gotówce a ta co była powinna być zabezpieczona. Poczuwam się do odpowiedzialności i naprawienia tej szkody, jeśli sprawca się nie znajdzie.

Naprawa szkody polegać będzie na tym, że Fundacja Nasza Winnica w ciągu dwóch lat ufunduje parafii rzeczy czy usługi o wartości 40 tys. złotych nie wliczając w to dotychczasowego stałego wsparcia.

To trudne dla nas doświadczenie wywołało różne reakcje, emocje i komentarze. Jakie by nie były, dają one świadectwo o tym kim jesteśmy, z kim jesteśmy i co nam w duszy gra. Ja dziękuję tym, którzy w tym momencie byli przy mnie, wspierali i oferowali pomoc.

Skorzystam z okazji, by złożyć sprawozdanie z wyników finansowych Fundacji. Fundacja Nasza Winnica została założona w 2016 roku przez ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Jest wydawnictwem, które wydaje głównie jego książki i programy. Dochód przeznaczony jest na finansowanie dobrych rzeczy.

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski zrzekł się wszystkich honorariów autorskich i nie pobiera żadnego wynagrodzenia.

Dochód pozwala fundować różne rzeczy dla Parafii, lokalnej społeczności oraz inicjatyw o szerszym zasięgu. Na stronie parafii znajdziemy konkretne pozycje, w kolejnych latach.

W ciągu 5,5 roku działalności Fundacja wsparła Parafię na sumę 103 795,72 zł. Środowisko lokalne na sumę 100 723,18 zł oraz działania o szerszym zasięgu na sumę 56 032,54 zł. Razem jest to: 260 551,44 zł

Fundacja prowadzi pełną księgowość, na każdą pozycję jest faktura lub przelew przez konto.

Kolejna katecheza dla kandydatów do bierzmowania będzie w sobotę 22 stycznia, o godz. 10.00, w kościele. Kandydaci przynoszą Pismo Święte, przynajmniej Nowy Testament.

Kolejne materiały komunijne znajdą się w niedzielę poprzedzającą środę popielcową.

Przypominamy – kolęda przybiera formę pieszej pielgrzymki księdza przez wioskę, z propozycją rewizyty parafian w kościele.

W dzień kolędy zapraszamy do rodzinnej modlitwy w domach. Zapraszamy też do rewizyty w kościele – niekoniecznie pieszej i niekoniecznie dokładnie w dzień kolędy. Proszę się pomodlić w osobistych intencjach, w intencji rodziny, wioski, parafii i Kościoła. Dobrze jeśli nawiedzenie połączone będzie z udziałem we Mszy Świętej.

Na stoliku za ławkami, znajdziemy pakiety kolędowe. Znajdziemy w nim pamiątkową książeczkę oraz koperty, które można wykorzystać, jak w poprzednich latach, do złożenia kolędowej ofiary i ofiary na kościół.

Ofiary kolędowe i na kościół możemy składać do przezroczystej urny na stoliku za ławkami w każdą niedzielę stycznia i zapewne pierwsze niedziele lutego. Koperty powinny być złożone anonimowo – proszę ich nie podpisywać.

Do złożenia ofiary potrzebne jest spełnienie trzech warunków – trzeba mieć, trzeba chcieć i powinno to sprawiać radość. Jeśli jakiś warunek jest niespełniony zabrania się składania jakichkolwiek ofiar.

W poniedziałek ks. Piotr kolęduje Glinice Domaniewo, od 9.30

We wtorek proboszcz kolęduje Skorosze i Kamionna od 8.15

W środę ks. Piotr kolęduje Gnaty Wieśniany, od 14.00

W sobotę ks. Piotr kolęduje Golądkowo, Łępice, Kokoszka i część Łachonia, od 9.00

Przed tygodniem (9.01.2022) zebraliśmy na tacę 2684 zł.

Intencje mszalne 17 – 23 I 2022

Poniedziałek

7.30 – + Jan i Bronisława Mosakowscy, Antoni i Zofia Szerewicz, Włodzimierz Szerewicz

17.00 – + Janina, Tomasz i Tadeusz Pieńkos

Wtorek

7.30 – + Mieczysław Jóźwiak (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Mariusz Kozłowski (od motocyklistów)

Środa

7.30 – + Henryka Popowska (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Franciszek, Jadwiga Góreccy i ich rodzice

Czwartek

7.30 – + Teresa Kiela (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Kazimierz Nasiorowski

Piątek

7.30 – + Marianna Alicja Górecka (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Lucjan Zawadzki (5 rocz. śm.)

Sobota

7.30 – + Anna Górecka (od ucz. pogrzebu)

17.00 – + Katarzyna Głowacka (3 rocz. śm.)

Niedziela

7.30 – + Elżbieta Wrublewska (od ucz. pogrzebu)

9.15 – + Jerzy Chruściński (od ucz. pogrzebu)

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – w intencji parafian

15.00 – + Adam i Jerzy Pawleńscy