Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

Na Mszach Świętych podajemy tylko najważniejsze ogłoszenia i nie czytamy intencji. Całość ogłoszeń na tablicach ogłoszeń i w Internecie.

Do odwołania obowiązuje nowy niedzielny porządek nabożeństw: Msze Święte o: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. Kościół nasz, w ograniczeniach, może pomieścić 40 osób. Oznacza to ok. 1-2 osoby w ławce. Transmitujemy Msze Święte o 9.00 i 11.00

Rekolekcje adwentowe i specjalną okazję do spowiedzi przeżyjemy w trzecim tygodniu adwentu.

W czwartek zapraszamy na kolejny Wieczernik Winnicki. Od 18.30 adoracja. O 19.30 Msza święta w intencji uczestników Wieczernika. Zapraszamy.

Roraty w adwencie odprawiamy w poniedziałek, środę i piątek rano, wtorek, czwartek i sobotę wieczorem.

Mamy Kalendarze rolnicze na rok 2021. Do nabycia w zakrystii, w cenie 20 zł

Mamy świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań Caritas. Cena – 6 i 12 zł, do nabycia po Mszy Świętej, w kruchcie kościoła

Opłatki można nabywać u p. Organistki, w kruchcie kościoła, po każdej Mszy Świętej, z wyjątkiem poniedziałków.

Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominek na przyszły rok. Możemy to robić w następujących formach.

Forma pierwsza. Na stoliku za ławkami leżą koperty z napisem WYPOMINKI. Na kopercie napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku – np. Jan Nowak. Do koperty możemy włożyć ofiarę. Kopertę przekażmy księdzu przed lub po Mszy świętej lub zanieśmy do kancelarii. Napiszmy też godzinę wypominek – 9 lub 12.

Forma druga to internetowy przelew. W tytule przelewu napiszmy swoje imię i nazwisko, telefon oraz treść wypominek, imiona i nazwiska piszmy w mianowniku, dużymi i małymi literami. Napiszmy też godzinę wypominek – 9 lub 12. BANK PEKAO S.A. 13 1240 5309 1111 0010 2549 2155

Przy okazji wypominek prosimy o ofiarę 30 zł przy wymienianiu czyjegoś imienia, 40 zł przy wymienianiu tylko nazwiska rodziców, dziadków czy rodziny. Przypominamy, że jest to ofiara, można ją złożyć większą, taką, mniejszą lub wcale – wypominki będą głoszone. Nie przyjmujemy wypominek telefonicznie – jeśli będą wyjątki to tylko dla osób spoza parafii.

Przyjmujemy od jutra w kancelarii intencje na przyszły rok. Szczególnie zapraszamy rodziny osób zmarłych, by wpisać intencje w rocznicę śmierci czy imieniny. Z tej racji w poniedziałek rano kancelaria czynna od godz. 8.00.

Intencje można także zamawiać przez internet i przez internet złożyć ofiarę. [TUTAJ]

Osoby spoza parafii mogą także zamówić intencje przez telefon.

Przy okazji zamawiania Mszy świętej możemy złożyć ofiarę. Prosimy o 60 zł. Możemy ofiarę złożyć większą, mniejszą lub wcale – Mszę świętą odprawimy.

Harcerki z naszego środowiska bardzo proszą o wspomożenie Akcji Paczka. Nawet w tym trudnym czasie podejmujemy się służby. Akcja Paczka jest to pomoc dla naszych Rodaków mieszkających na Ukrainie. W sklepie Topaz wystawiony jest koszyk, do którego można wkładać produkty z długą datą, np. środki higieniczne, słodycze, konserwy. Bardzo liczymy na parafian i prosimy, aby dzisiaj każdy dołożył od siebie cegiełkę. Razem możemy wiele! Dla nas to gest a dla tych ludzi to naprawdę dużo znaczy, że rodacy o nich pamiętają. Dary przed świętami dotrą na Ukrainę, z naszego środowiska pojedzie dh Olga, która przekaże dary i złoży życzenia naszym Rodakom. Czuwaj!

Na tacę przed tygodniem zebraliśmy 1594 złote. W ostatnim tygodniu, na konto bankowe parafii, wpłynęła 3 ofiara na sumę 650 zł. Dziękujemy.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 7 – 13 XII 2020

Poniedziałek

7.30 – + Marcin Skłodowski (od ucz. pog.)

17.00 – + Apolinary Maciątek (od ucz. pog.)

Wtorek

7.30 – + Stanisław Kozłowski (od ucz. pog.)

17.00 – + Ryszard Patrycy (od ucz. pog.)

Środa

7.30 – + Hanna Podlaska (od ucz. pog.)

17.00 – + Janusz Lewandowski (od ucz. pog.)

Czwartek

7.30 – + Dorota Kosewska (od ucz. pog.)

17.00 – + Piotr Wybrański (od ucz. pog.)

Piątek

7.30 – + Leszek Szczęsny (od ucz. pog.)

17.00 – + Janina Więsak, Stanisław Maliszewski

Sobota

7.30 – + Zbigniew Borek (od ucz. pog.)

17.00 – + Dorota Powichrowska (od ucz. pog.)

Niedziela

7.30 – + Jan i Henryka Warda, Karolina i Piotr Kurpiewscy

9.00 – + Eligiusz, Zofia i Grzegorz Bielińscy

10.00 – + Janina Jaskłowska (od ucz. pog.)

11.00 – w int. dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – + Władysław Jóźwiak, Czesława, Stanisław, Eugeniusz, Henryk Jóźwiak, Halina i Tadeusz Pichor

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.” J 6,51