Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu

7 grudnia 2014

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Czarneckiej.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie (wyjątkowo) dłuższej adoracji po Mszy Świętej o 9.15. Po Mszy Świętej o 9.15 i po sumie nabożeństwo.

Dzisiaj o 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji trzeźwości. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy mają w rodzinie problem z nietrzeźwością bliskich i wszystkich, którym sprawa trzeźwości leży na sercu. Po Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa – potem krótkie nabożeństwo.

Dzisiaj kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – obie grupy. Spotkanie w kościele, po Mszy św. o 9.15.

Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych – jest to wsparcie dzieł miłosierdzia czynionych przez Caritas. Duża świeca kosztuje 12 zł, mała świeca 6 zł.

Są też do nabycia duże kalendarze ścienne na przyszły rok – w cenie 8 zł.

Rekolekcje w naszej parafii zaczynają się w najbliższy czwartek. Porządek nabożeństw jak w ostatnie rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi zespół osób – świeckich misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia i ojciec dominikanin. Pamiętajmy, by być każdego dnia na rekolekcjach. Spotkania dla dorosłych i młodzieży każdego dnia 0 9.30, 17.00 i 19.30. Każdego dnia będą spowiednicy, jednak nie spieszmy się ze spowiedzią. Pozwólmy najpierw, by słowo padło w nasze serca i przygotowało te serca do spowiedzi.

Pamiętajmy też, że rekolekcje to nie tylko zaliczenie spowiedzi. Rekolekcje to duchowe ćwiczenia, które trwają nie jeden, nie dwa, nie trzy tylko cztery dni.

Do kogo nie dotarła gazeta parafialna z programem rekolekcji niech weźmie ja ze stolika za ławkami. Bardzo dziękuje tym, którzy podjęli się rozniesienia gazet.

Przypominamy o zbiórce zabawek organizowanej przez Wspólnotę Wojsko Gedeona i Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Winnicy. Przez cały adwent można przynosić zabawki (nowe lub używane, ale w dobrym stanie) do kościoła lub naszego gimnazjum, gdzie są ustawione specjalne pojemniki. Później przekażemy je potrzebującym dzieciakom. Niech to będzie nasza jałmużna na tegoroczny adwent.

Wczoraj w naszej parafii mieliśmy niezwykłego gościa – prawdziwego świętego Mikołaja. Za przygotowanie spotkania dziękuję ks. Krzysztofowi i Pani Marii – organistce, która wyszła z inicjatywą spotkania. Prawdziwy święty mikołaj jest biskupem i nosi mitrę i pastorał. Podróbki Mikołaja zakładają czapki kradzione krasnalom.

Z wiadomych względów mamy dobre kontakty ze św. Mikołajem i możemy załatwić – by prawdziwy św. Mikołaj – odwiedził szkoły czy inne miejsca.

Pani organistka zaprasza po opłatki do organistówki po każdej mszy św. i w tygodniu rano i wieczór po mszy świętej. Opłatek nabyty u organistki jest symbolem jedności z całą wspólnotą parafialną i podziękowaniem za całoroczną pracę.

Jest nowy grafik posług liturgicznych. Lektorów proszę o wpisywanie się w zakrystii do czytań na dni rekolekcji i na czas świąt.

Zapraszam osoby zaangażowane bardziej w życie parafii i wszystkich, którym podpowiada to serce na parafialne rekolekcje w dniach 30 stycznia – 1 lutego w Popowie. Od piątku wieczór do niedzielnego obiadu. Będzie to czas wypełniony słuchaniem konferencji i modlitwą. Będzie trochę odpoczynku, ale nie za wiele. Nie trzeba będzie gotować obiadów i przygotowywać posiłków – to zachęta szczególnie dla kobiet, na które to często spada. Nocujemy w 2-3 osobowych pokojach z łazienkami.

W tych rekolekcjach chodzi o to, by samemu przeżyć mocno osobiste spotkanie z Jezusem, tak, by w roku misji być ewangelicznym zaczynem dla całej parafii.

Nie mówmy zbyt łatwo, ze nie mamy czasu. Nie mówmy, że byliśmy już kiedyś na rekolekcjach. Nie mówmy, że to nie dla nas. Koszt tych rekolekcji to ok. 120 zł. Każdy płaci jednak tyle ile może – to nie będzie przeszkoda w rekolekcjach.

To nie proboszcz was zaprasza, ale Jezus, który chce was obdarować niezwykłymi darami. Zapisy w kancelarii.

 

 

Intencje mszalne  – 8 – 14 XII 2014

Poniedziałek

7.30 – + Irena Majewska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Marianna Bryśkiewicz (imieninowa)

Wtorek

7.30 – + Sylwester Górecki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Henryk Głodowski (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Janina Czarnecka (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Piotr Kamiński (od uczest. pogrzebu

Czwartek

9.30 – + Henryk, Michalina, Józef Zaręba

12.00 – za uczniów szkoły podstawowej

13.00 – za uczniów gimnazjum

17.00 – + Aleksander i Stanisława Wołoszyn

19.30 – + Janina Więsak, Stanisław Maliszewski

Piątek

9.30 – + rodzice Górscy, rodzice Wąsiewscy, Weronika Lachowska

12.00 – za nauczycieli i pracowników szkoły podstawowej

13.00 – za nauczycieli i pracowników gimnazjum

17.00 – + Daniel Ropelewski (13 rocz. śmierci), Barbara Ropelewska

19.30 – + Irena Orłowska

Sobota

9.30 – + Stanisław i Marianna Męczyńcy, Adam i Stefania Wąsiewscy

12.00 – za chorych

17.00 – + Kazimiera Rutecka, Barbara Kałędkiewicz

19.30 – + Janina Olbrych

Niedziela

7.30 – + Wiktor Komendarski

9.15 – + Czesława i Edward Wojtysiak

12.00 – za parafian

15.00 – + Władysław (46 rocz. śmierci) i Czesława Jóźwiak

 

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, / że Syna swego Jednorodzonego dał, / aby każdy, kto w Niego wierzy, / nie zginął, ale miał życie wieczne. / Jan 3,16