Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2015

Dzisiaj spotkanie dla kandydatów obu grup do bierzmowania po Mszy świętej o godz. 9.15, w kościele.

W Wielkim Poście w piątki o 15.00 droga krzyżowa dla dzieci o 16.30 dla wszystkich. Zachęcamy uczestników drogi krzyżowej o 16.30 do pozostawania na Mszy Świętej.

W niedzielę Gorzkie Żale będą o 15.00, następnie Msza Święta. Wyjątkiem będzie niedziela za tydzień, która będzie jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca – gorzkie żale zaśpiewamy wtedy po sumie.

Przypominamy i zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 9.15 adoracja do sumy. Po sumie – przypominamy – gorzkie żale.

Spotkanie dla narzeczonych

Za tydzień, w niedzielę, przeżyjemy przygotowanie do spowiedzi a w poniedziałek i wtorek (2,3 marca) będą w naszej parafii dni spowiedzi. Przypominamy i zachęcamy do tego, by uczyć się żyć w stanie łaski uświęcającej – grzech nie musi i nie może być naszym normalnym stanem.

Program spowiedzi jest w gazecie parafialnej. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nie będzie specjalnych spotkań dla szkoły podstawowej i gimnazjum (będą w czasie misji). Zatroszczmy się w rodzinach, by dzieci, wraz z dorosłymi, wybrały się do kościoła, do spowiedzi.

W środę (4 marca), po dniach spowiedzi, rozpoczniemy peregrynację w naszych domach ikony Jezus z przyjacielem. Jest to obraz, który znamy z książeczek kolędowych sprzed roku. Zadaniem tej peregrynacji jest przygotowanie się do misji, uświadomienie sobie najważniejszej prawdy, że Jezus chce być naszym przyjacielem. Peregrynacja rozpocznie się w 33 miejscach – tak jak przebiega kolęda.

O idei peregrynacji słyszeliśmy w kazaniu. Więcej jest w nowym numerze gazety parafialnej. Proszę kolporterów o wzięcie po Mszy Świętej egzemplarzy gazety dla swoich wiosek i ulic. Jeśli do kogoś nie dotarła gazeta parafialna niech ją weźmie ze stolika za ławkami. Można także gazetę pobrać ze strony internetowej parafii w formie pliku PDF.

Uroczysty chrzest w wigilię paschalną i drugi dzień świąt. Zachęcamy do chrztu w nocy zmartwychwstania.

Pan poseł Henryk Kowalczyk zaprasza mieszkańców Gminy Winnica na spotkanie, które odbędzie się dnia 23 lutego 2015 r.(poniedziałek) o godzinie 19.00 w  Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy.

Tematem, spotkania będą:  Środki unijne dla rolnictwa na lata 2015-2020, nowy system płatności bezpośrednich, PROW – nowe zasady finansowania.

Intencje mszalne  – 23 II – 01 III 2015

Poniedziałek

7.30 – + Pelagia Królak (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Urszula i Józef Cendrowscy

Wtorek

7.30 – + Piotr Kamiński (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Kazimierz Kisiel (od uczest. pogrzebu)

Środa

7.30 – + Zygmunt Kornacki (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Sabina Maciątek (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

7.30 – + Janusz Pajewski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Irena Bileńska (od uczest. pogrzebu)

Piątek

7.30 – + Emilia Malinowska (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Stanisława Wołoszyn (4 rocz. śmierci)

 Sobota

7.30 – + Kazimierz Skowronek (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Feliks i Genowefa Olbrych

Niedziela

7.30 – + Waldemar Ciosek (7 rocz. śmierci), Czesław i Genowefa Ciosek

9.15 – + Marian Kulesza (4 rocz. śmierci)

12.00 – za parafian

15.00 – w intencji trzeźwości

Modlitwa

Za jedenaście tygodni zaczynamy misje. Niech będzie to czas nawrócenia i pojednania. Módlmy się: K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi. Ja jestem krzewem winnym, / wy – latoroślami. / Kto trwa we Mnie, / a Ja w nim, / ten przynosi owoc obfity, / ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)