Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017

Od 1 grudnia rozpoczęła w naszej parafii pracę p. Joanna Centkowska, nowa organistka. Jest absolwentką muzykologii KUL i dyrygentką. Życzymy jej dobrej i owocnej pracy. Już dzisiaj, o 18.30, p. Joanna zaprasza chętną młodzież do parafialnego chóru. Spotkanie na organistówce.

Dzisiaj gościmy w parafii ks. Andrzeja Pieńdyka rektora sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i siostrę Salvatricze pracującą w sanktuarium. Usłyszymy o Bożym Miłosierdziu, siostrze Faustynie oraz budującym się sanktuarium. Ofiarami zebranymi na tacę wesprzemy budowę sanktuarium.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

Dzisiaj, na Mszy Świętej o 15.00 modlimy się w intencji trzeźwości.

Rozpoczynamy adwent. Będzie krótki, za to bardzo bogaty w wydarzenia duchowe.

Najpierw rekolekcje adwentowe. Już w tym tygodniu – 7-10 grudnia. Od czwartku do niedzieli. Poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin z Łodzi. Był u nas na wiosennym odpuście. Bardzo dobry i znany kaznodzieja. Także autor licznych książek.

Przy okazji przypominamy, że rekolekcje trwają cztery dni i robimy wszystko, by każdego dnia być na rekolekcyjnej nauce. To bardzo ważny element kształtowania swojej wiary. Cieszy niezmiernie fakt, że coraz liczniejsza grupa parafian rozumie, ze rekolekcje to coś więcej niż zajrzeć raz do kościoła i jak najszybciej się wyspowiadać.

Spotkania rekolekcyjne o 9.30, 17.00 i 19.30. Spowiedź w piątek i sobotę. Pół godziny przez nabożeństwami. W sobotę o 12.00 Msza Święta w intencji chorych.

W czwartek po rekolekcjach grudniowy Wieczernik Winnicki – 14 grudnia.

Zaraz potem rekolekcje dla mężczyzn – 15-17 grudnia. Będą to trzy wieczorne spotkania. Oprócz tego w sobotę, w internacie szkoły w Golądkowie będzie całodzienne spotkanie (10.00 – 17.00) dla mężczyzn, które będzie pogłębieniem rekolekcji. Spotkania wieczorne są otwarte, natomiast na spotkanie sobotnie należy się zapisać. Wszystkie informacje znajdziemy na parafialnej stronie. I w gazecie parafialnej.

Do kogo nie trafiła jeszcze gazeta Nasza Winnica z planami rekolekcji niech weźmie ją ze stolika za ławkami.

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” pragnie wszystkich serdecznie zaprosić na spotkanie modlitewne, które odbędzie się w środę o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Jeśli pragniesz podążać za Jezusem, by stać się Jego uczniem, to ta Wspólnota jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, pomódl się z nami. Może to jest właśnie to czego szukasz.

Uwaga kandydatki do bierzmowania – wasze spotkanie przeniesione jest z dzisiaj na 17 grudnia. Chłopcy spotykają się w normalnym terminie – za tydzień.

Fundacja Nasza Winnica zaprasza młodzież szkół średnich i starszą, chłopców i dziewczęta na zajęcia z kick-boxingu. Zajęcia prowadzi instruktor p. Marcin Strauch na sali w Golądkowie. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od 17.00 do 18.30.

Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. 

Intencje mszalne – 4 – 10 XII 2017

Poniedziałek

7.30 – + Barbara Macierzyńska

17.00 – + Barbara Byszewska (od uczest. pogrzebu)

Wtorek

7.30 – + Kazimierz Wawrzeńczak (4 rocz. śmierci)

17.00 – + Stanisław Lusa

Środa

7.30 – + Waldemar Kołakowski (od uczest. pogrzebu)

17.00 – + Czesława Sokolnicka (od uczest. pogrzebu)

Czwartek

9.30 – + rodzice Górscy i Wąsiewscy, Weronika Lachowska

17.00 – + Stanisław Lusa

19.30 – + Kazimiera Podlaska (od uczest. pogrzebu)

Piątek

9.30 – + Michalina i Henryk Zaręba, Józef Zaręba

17.00 – + Jan i Henryka Warda, Karolina i Piotr Kurpiewscy

19.30 – + Marianna i Stanisław Męczyńscy, Stefania i Adam Wąsiewscy

Sobota

9.30 – + Stanisława i Ferdynand Bulikowscy, rodzina Kiliś

12.00 – w intencji chorych

17.00 – + Zdzisław i Daniela Sokolniccy

19.30 – + Kazimierz Gulatowski (od uczest. pogrzebu)

Niedziela

7.30 – + Leon, Sabina Wierzbiccy, Kazimierz i Lech Wierzbiccy

9.15 – + Helena i Jan Borkowscy

11.00 – w intencji dzieci

12.00 – za parafian

15.00 – Władysław Jóźwiak (49 rocz. śmierci), Czesława Jóźwiak, Stanisław, Eugeniusz, Henryk Jóźwiak, Halina Pichor

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. (1J 4,7-8)