Ogłoszenia – Boże Narodzenie

25 grudnia 2013

Życzenia Biskupa Płockiego na Święta Bożego Narodzenia 2013

Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Kochani Diecezjanie!

Niech radość i pokój, które płyną z tajemnicy Narodzenia Zbawiciela wypełnią nasze serca, domy i wspólnoty. Niech pobudzą nas do dzielenia się dobrocią i miłosierdziem, którymi sami zostaliśmy obdarowani w Nowonarodzonym Synu Bożym!

Przekazuję najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, Narodzenie Pańskie A. D. 2013

Wasz biskup Piotr

 

Dołączamy się do tych życzeń dodając życzenie parafialnej jedności rodzącej się z wiary.

Bardzo dziękuję za pomoc przy przygotowaniu żłóbka i ubieraniu choinek: Irenie Fabisiak, Bogumile i Gabrysi Podlaskim, Oli, Martynie i Krzysztofowi Malinowskim, Magdzie Ogrodnik, Pawłowi Kiślowi, Łukaszowi Ostaszewskiemu, Adamowi Markowskiemu, Agnieszce Warda i dzieciom ze szkoły podstawowej robiącym dekoracje na choinki i panu kościelnemu.

Bardzo dziękuję zespołowi Vineam pod kierownictwem pani organistki i wszystkim zaangażowanym w liturgię.

Bardzo dziękujemy panu Marianowi Domańskiemu za naprawę bocznych drzwi do kościoła.

Weźmy ze stolika za ławkami wigilijny bezpłatny numer Tropów. Dzięki lekturze możemy m.in. poznać różnice między prawdziwym i fałszywym Mikołajem.

W Boże Narodzenie rano nie będzie Mszy Świętej o 7.30. Dalej porządek niedzielny. Porządek niedzielny także w Święto Świętego Szczepana. Tego dnia na sumie chrzest dzieci.

Kolejny chrzest 19 stycznia. Nauka dla rodziców i chrzestnych 12 stycznia, po Mszy Świętej o 15.00.

Od pewnego czasu mamy w kościele więcej światła a od kilku dni więcej światła także w prezbiterium. Zostało jeszcze do wykonania kilka drobiazgów. Gdy je zrobimy pięknie podziękuję sponsorom tych prac.

Od soboty zaczynamy kolędę. Ma ona charakter wizyty duszpasterskiej księdza w rodzinie. Jest okazją do spotkania, modlitwy i rozmowy. Na stole niech będą krzyż, zapalone świece i woda święcona. Dzieci i młodzież prosimy, aby na kolędę przygotowały zeszyty z katechizacji.

W czasie kolędy chcemy w każdej rodzinie wspólnie odmówić modlitwę do Świętego Michała Archanioła. Przygotujmy się do tego biorąc, jeśli ktoś jeszcze nie ma, tekst tej modlitwy z obrazkiem Michała Archanioła. Niech każdy ma swój tekst. Zadbajmy też o ludzi starszych, sąsiadów – zanieśmy im tę modlitwę.

Z zasady rozpoczynamy kolędę rano – ok. godz. 8.15. Gdy kolęda będzie zaczynać się później będziemy to wyraźnie zapowiadać.

Dziękujemy za ofiary kolędowe. Prosimy też, jeśli ktoś uzna to za stosowne, o złożenie ofiary na inwestycje w parafii. Po kolędzie zakupimy na wszystkie ławki w kościele tapicerowane siedzenia – będzie ładniej dla oka, cieplej i wygodniej.

W przyszłym roku, z opłat za pokładne, położymy na cmentarzu część alejek, wytniemy kilka zagrażających ludziom i grobom drzew (mamy już zgodę) a reszta drzew będzie miała kolejne prześwietlenie koron.

Porządek kolędy: W sobotę – Nowe i Stare Bulkowo, Kokoszka i Łachoń. W poniedziałek Mieszki Kuligi i Leśniki.

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie kolęd. Śpiew poprowadzi schola dziecięca pod kierunkiem pani organistki. Będziemy też mogli posłuchać zespołu Vineam. A wszystko to w naszym kościele w niedzielę, po Mszy Świętej o 15.00.

Modlitwa

W intencji naszej parafii, synodu płockiego:

K: Niech zstąpi Duch Twój.           W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Wezwałem Imienia Pana, Panie ratuj moje życie.