Ogłoszenia – Boże Narodzenie

25 grudnia 2017

W noc i dzień Bożego Narodzenia życzymy Parafianom i gościom tego co najważniejsze – byśmy znaleźli w naszych sercach miejsce dla Jezusa.

Dziękujemy państwu Agacie i Marcinowi Kobylińskim za podarowanie choinek do kościoła. Panu Robertowi Mosakowskiemu za ich przywiezienie. Dziękujemy Pani Agnieszce Warda i dzieciom ze szkoły podstawowej za przygotowanie żłobka i tegorocznych dekoracji na nasze choinki.

W pierwszy dzień świąt o północy pasterka, rano nie ma Mszy Świętej o 7.30. W drugi dzień świąt porządek niedzielny.

Gość Niedzielny to podwójny numer. Koszt 8 zł. Jest też Mały Gość Niedzielny.

Kartki dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych były wczoraj i będą za tydzień.

Rozpoczynamy w czwartek kolędę. Wizyta duszpasterska to spotkanie rodziny z księdzem, wspólna rozmowa i wspólna modlitwa. I to jest istota, i najgłębszy sens tego wydarzenia.

Tak jak w zeszłym roku nie będziemy w czasie kolędy przyjmować jakichkolwiek ofiar – ani kolędowych, ani na remont kościoła, ani żadnych innych. Niech kolęda będzie tylko tym, czym być powinna – czasem rozmowy i modlitwy. To my, księża, będziemy w czasie kolędy dawać – małe książeczki o Eucharystii i listkowe kalendarzyki na przyszły rok z nowym wersetem z Pisma Świętego.

Proszę, byśmy mogli na kolędzie wspólnie odmówić modlitwę do św. Michała Archanioła. Obrazki z modlitwą, jak się komuś zawieruszyła, są na stoliku za ławkami.

Tak samo jak w zeszłym roku, w czasie kolędy, w każdym domu zostawimy dwie koperty – jedną na ofiarę kolędową i drugą – ofiarę na kościół. Jeśli ktoś będzie mógł (to jest pierwszy warunek), będzie chciał (drugi warunek) i sprawi mu to radość (trzeci warunek) to może w tej kopercie złożyć ofiarę i nie podpisując koperty, anonimowo, przynieść ją do kościoła i wrzucić do przezroczystej skarbonki w kościele, na stoliku za ławkami.

Jeśli ktoś z racji wieku czy choroby nie może przyjść do kościoła a chce złożyć ofiarę niech ją przekaże przez zaufaną osobę. Jeśli ktoś miał zwyczaj robienia przelewu, z racji odliczeń podatkowych, to może przy tym pozostać a w kopertę włożyć kartkę z informacją.

Plany remontowe na przyszły rok dotyczą wieży kościoła. Jest w fatalbym stanie i pilnie potrzebuje remontu. Koszt to ok. 534 tys. złotych. Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury wniosek o dofinansowanie w wysokości 90%. Musimy zatem włożyć w to 53,4 tys parafialnych pieniędzy. Jesli oczywiście wniosek zyska akceptację. To się okaże dopiero po kolędzie – konkurs ofert będzie rozstrzygnięty.

Skoro jesteśmy przy pieniądzach to chcemy przypomnieć, że z racji pogrzebu, ślubu, chrztu, odprawionej Mszy Świętej, przyjętych wypominek i innych religijnych posług nigdy nie żądamy pieniędzy. Zawsze jest to prośba o ofiarę. Można ją złożyć większą lub mniejszą, lub nie złożyć jej wcale – nie ma to nigdy żadnego wpływu na fakt spełnienia jakiejś posługi i jej formę.

Od roku taka informacja jest wywieszona w kancelarii a każdy, kto będzie w kancelarii składa jakąkolwiek ofiarę dostaje kartkę – pokwitowanie z taką samą informacją.

Przy okazji kolędy i kopert chciałbym jeszcze przeprowadzić wybory kandydatów do rady duszpasterskiej i gospodarczej. Radę powinniśmy wybierać co pięć lat.

Na kopertach będzie można podać nazwiska swoich kandydatów. Chodzi nie o reprezentantów wiosek, ale reprezentantów całej parafii. Chciałbym by rady były liczebnie mniejsze za to bardzie operatywne. Koperta będzie kartą do głosowania dla rodziny, ale nie musi to być pełna koperta. Jeśli ktoś nie chce składać ofiary to wrzuci pustą kopertę z nazwiskami. Szczegóły są w Internecie.

W czwartek kolędować będziemy Bulkowo, Kokoszkę i Łachoń, w piątek Mieszki. W sobotę Zbroszki – majątek. Kolęda od 8.15, na tę godzinę prosimy o samochód przy plebanii.

W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

W najbliższą niedzielę (sylwester), po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. W Nowy Rok porządek niedzielny.

Zgodnie z obietnicą, od nowego roku, inaczej będziemy zbierać tacę. Będą ją zbierać parafianie. I co najwazniejsze, będą ją komisyjnie liczyć. Szczegóły w Nowy Rok.

Modlitwa 

K: Niech zstąpi Duch Twój. W: I odnowi oblicze ziemi, TEJ ziemi.

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. (1J 4,7-8)